10 Gece 10 Gün

19-29 Ekim 2024

12 Kişi

Tur Programı

Büyük Güney Hindistan  Tur Programı

 

Tur Tarihi: 19 - 29 Ekim 2024

Tur Başlangıç Noktası: İstanbul Havalimanı

Tur Güzergahı: Hindistan (Mumbai-Kerala-Koçi-Periyar-Kumarakom-Chennai)


19 Ekim 2024 MUMBAİ / Sabah havalimanında çıkış işlemlerimiz olduktan sonra acımıza binip şehir merkezindeki otelimize gideceğiz ve yarım gün dinleneceğiz. Ardından kısa şehir turumuza başlayacağız. Bugün yürüyerek yapacağımız şehir turunda başlangıç noktamız Taj Mahal otelin yanında bulunan 26 metre yüksekliğindeki üç kemerli ihtişam ile göze çarpan, 1911 yılında George V ve Kraliçe Mary'nin Hindistan'ı ziyaretini anmak için inşa edilen Hindistan geçidini ziyaret edeceğiz. Bu kapı Hindistan ve Mumbai’nin en özel ziyaret alanlarından birisidir. Ardından yürüyerek Mumbai sokaklarında ilerleyerek MANI BHAWAN yani Gandi Müzesini ziyaret edeceğiz ve ardından yemeğimizi yedikten sonra otelimizde dinlenmeye geçeceğiz.

20 Ekim 2024 MUMBAİ / Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra şehir gezimize başlıyoruz. Gezimizin başlangıç noktası Frederick William Stewens tarafından Viktorya dönemi İtalyan Gotik Revival mimarisi konsepti ile tasarlanan ve Klasik dönem mimarisinin benzer bir canlandırması anlamına gelen bu muhteşem mimarideki istasyonu ziyaret edeceğiz. Burası Chhatrapati Shivaji Maharaj Terminus. Buradan şehrin en önemli ziyaret yerlerinden birisi olan ve şehrin yürüyüş yolu olan NETAJI SUBHASH CHANDRA’da yürüyeceğiz. Buradan öğle kahvesi molası verdikten sonra DHOBI GHAT olarak bilinen Kamu çamaşırhanesine gideceğiz. Burada kaos, renk, aktivite ve sesler tuhaf bir karışım halinde birleşir. Mumbai'nin kıyafetlerinin yıkandığı büyüleyici bir yer. Yüzlerce Dhobi (çamaşırhane ve çamaşırcı kadın) çamaşırlarını beton lavabolarda elle yıkıyor ve çamaşır iplerine asıyor. Ardından akşam yemeğine geçeceğiz ve otelimize dinlenmeye geçeceğiz.

 

21 Ekim 2024 KOÇİ / Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra 09:45 uçağıyla Mumbai – Cochin uçuşunu yapmak için havalimanına transfer olacağız. Öğlen şehre vardıktan sonra otelimize geçeceğiz. Kochi (Cochin olarak da bilinir), güneybatı Hindistan'ın kıyı Kerala eyaletinde bir şehirdir. Bir selin limanını oyup Arap, Çinli ve Avrupalı tüccarlara açtığı 1341 yılından bu yana bir liman olmuştur. Bu etkileri yansıtan yerler arasında kiremitli kolonyal bungalovların ve çeşitli ibadethanelerin bulunduğu bir yerleşim yeri olan Fort Kochi yer alıyor. Kochi'ye özgü, dirsekli Çin balık ağları yüzyıllardır kullanılmaktadır. Kochi'nin güneybatı kesimindeki eski bir şehir olan Fort Kochi, kolonyal cazibe ve gelenek sunmaktadır. Bölge, tüm genişleme ve dönüşüme rağmen İngiliz döneminin izlerini taşıyor ve Hollanda sanatını korumaktadır. Buradan Thrikkakara Temple görmeye gideceğiz. Tapınak köyün en ilginç yerlerinden birisidir. Buradan Thrikkakara Vamanamoorthy Temple ziyaretine geçeceğiz. Buradan kısa bir kahve molası verdikten sonra Kerala’nın en güzel yerlerinden birisi Marinayı ziyaret edeceğiz. Ardından Paradesi Sinagogu - 1568 civarında kurulmuş şehrin en eski sinagogu. Günümüzde Cochin'in en popüler turistik mekanlarından biri olmasının yanı sıra Hindistan'ın Yahudi cemaatinin ibadet ettiği tek sinagogudur. Buradan Çin balık ağlarının olduğu balıkçı merkezini ziyaret ettikten sonra Kathakali Dans Gösterisine götürüleceksiniz. Dünya çapında ünlü olan Kathakali dansı, Kerala eyaletinde büyük beğeni kazanmıştır. Hindistan'ın önde gelen klasik dansı Kathakali, Kerala'daki kültürel yaşamın kaçırılmayacak bir özelliği olan, tanrılar ve şeytanların mücadelesini anlatan büyüleyici dans dramalarını sergiliyor. Buradan akşam yemeğine geçerek daha sonrasında otelimize geçeceğiz.

 

22 Ekim 2024 KOÇİ-ALLEPEY-KUMARAKOM / Sabah otelimizde kahvaltı yaptıktan sonra Allepey’e yola koyulacağız. Burası muhteşem doğa güzeli bir yerdir. Ardından tekne turuna binerek ve muhteşem manzaralar eşliğinde öğle yemeğimizi yiyerek tekne turuna katılacağız. Turumuz yaklaşık 5 saat sürecektir. Ardından Venbamad gölü üzerinde yer alan köye geleceğiz. Burada muhteşem kuş ve doğa güzelliğini ziyaret ettikten sonra otelimize yerleşeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

23 Ekim 2024 KUMARAKOM-PERİYAR / Sabah otelimizde kahvaltı sonrası çıkışımızı yaparak Kumarkaom'u gezmeye başlayacaksınız ve öncelikle Kumarakom Kuş Cenneti'ni ziyaret edeceksiniz. Halk arasında Vembanad Kuş Cenneti olarak da bilinen Kumarakom Kuş Cenneti, Kumarakom'da bulunan nefes kesen ve güzel bir kuş cennetidir. Hindistan'ın Kerala eyaletindeki Kottayam bölgesindedir. Kerala Durgun Sularında Vembanad Gölü kıyısında yer alan bu kuş cenneti, birçok yerli ve göçmen kuşun favori destinasyonudur ve bu da burayı kuş gözlemcileri ve doğa tutkunları için coşku ve zevkle dolu bir rüya diyarı haline getirir. Ardından ülkenin en eski Ortodoks kiliselerinden birisi olan 1579’da yapılan St. Mary Kilisesini ziyaret edeceğiz. Ardından Periyar’a gitmek için aracımızla yola koyulacağız. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde.

 

24 Ekim 2024 PERİYAR / Sabah otelimizde kahvaltı sonrası Periyar'da yapılabilecek çeşitli seçeneklere göz atarken heyecanlanın. Heyecan verici liste, özellikle doğaya ve vahşi hayvanlara yaklaşmayı seviyorsanız, seçim yapmakta zorlanmanıza neden olacak. Milli park, aralarında nadir, endemik ve nesli tükenmekte olan türlerin de bulunduğu zengin flora ve faunasıyla tanınmaktadır. Park, fil ve kaplan koruma alanı olarak biliniyor, bu nedenle özellikle bu iki hayvanı içeren aktivitelere katılmak sizi heyecanlandıracak. Bugün güne Thekkady Gölü'nde bambu safari ile başlıyorsunuz. Thekkady'de ki turizm merkezinin sunduğu iki saatlik tekne safarisidir. Safari sırasında birçok bitki ve canlıya şahit olacağız. Milli park ziyaretimize birçok kabile ve canlı çeşitliğine tanık olacağız. Ardından akşam yemeği ve otelimizde konaklama.

 

25 Ekim 2024 CHENNAİ / Sabah otelimizde konaklama sonrası Koçi havalimanına dönüş yapacak ve buradan 12:40 uçağıyla Chennai’ye uçacağız. Öğleden sonra varıştan sonra otelimize transfer olacak ve ardından Marina Beach’e geçip okyanus ve manzaranın keyfini süreceğiz. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde.

 

26 Ekim 2024 CHENNAİ-KANCHIPURAM-MAHABALIPURAM / Sabah otelimizde kahvaltı sonrası ardından Kanchipuram'a doğru bir yolculukla devam edeceğiz. Kanchipuram, eski Sanskritçe  Hindistan'ın en kutsal yedi kasabasından biri olduğunu ilan eden bir söz buluyor. Bu kasabanın bir zamanlar 1000 tapınağa ev sahipliği yaptığına inanılıyor, bugün bunlardan sadece 126'sı kaldı. Burada ziyaret edeceğiniz tapınaklar Kanchi Kailasanathar tapınağı, Ekambareswarar Tapınağı ve Vaikunta Perumal Tapınağı'dır. Mamallapuram veya Mahabalipuram, Hindistan'ın güneyindeki Tamil Nadu eyaletinde, Bengal Körfezi ile Büyük Tuz Gölü arasındaki arazi şeridinde yer alan bir kasabadır. 7. ve 8. yüzyıllarda Pallava hanedanı tarafından yaptırılan tapınakları ve anıtlarıyla tanınıyor. Deniz kıyısındaki Shore Temple, 3 süslü granit tapınaktan oluşur. Krishna'nın Tereyağı Topu, Ganesha Ratha taş tapınağının yakınındaki küçük bir tepe üzerinde dengelenmiş devasa bir kayadır. Buradan Mamallapuram olarak da bilinen Mahabalipuram'a doğru ilerleyeceğiz. UNESCO Dünya Mirası Alanı olan ve klasik Dravid Hindu mimarisinin örneği olan Anıtlar Grubu ile ünlüdür. Burada Kıyı Tapınağını, Rathas ve Arjuna'nın Kefaretini keşfedeceksiniz. Ardından akşam yemeği ve otelimizde konaklama.

 

27 Ekim 2024 MAHABALIPURAM – CHENNAİ / Sabah otelimizde kahvaltı sonrası Chennai'ye yolculuk yapacağız. Varışta grup ünlü St. George Kalesi'ni ziyaret edecek. İngiliz Doğu Hindistan Şirketi, 1640 yılında St. George Kalesi'ni (Hindistan'daki ilk kaleleri) inşa etti. 6 metre kalınlığındaki dış duvarlar, Asya'nın en eski Anglikan Kilisesi olan St Mary's de dahil olmak üzere, tarihsel olarak 'Beyaz Şehir' olarak bilinen beyaz kolonyal yapılardan oluşan bir kompleksi çevreliyor. Ayrıca Kapaleeshwarar Tapınağı'nı da ziyaret edeceğiz ve ardından  Kapaleeswarar tapınağı, Chennai'nin Mylapore şehrinde bulunan Hindistan'ın önde gelen Shiva tapınaklarından biridir. Burada Lord Shiva'ya Kapaleeswar (kendini gösteren) olarak ve Tanrıça Shakthi'ye (Uma) Karpagambal olarak tapınılır. Ziyaretlerimizden sonra akşam yemeği ve sonrası gece otelimizde konaklama. Gece isteyenler için Chennai gece hayatını deneyimlemeye ne dersiniz?

 

28 Ekim 2024 MUMBAİ / Sabah otelimizde kahvaltı sonrası Mumbai'ye dönüş için havalimanı transfer ve ardından otelimize yerleşme. Burada kısa bir dinlenme sonrası serbest zaman. Akşam yemeği sonrası otelimizde dinlenme. 


29 Ekim 2024 /  Gece yarısı saat 02:30 gibi otelden çıkış ve havalimanına transfer. Sabah 06:10 uçağıyla ülkemize dönüş.Programa Dahil Olan Hizmetler

 • Programda belirtilen tüm konaklamalar
 •  Programda belirtilen sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri ( 2 akşam yemeği dahil değildir. )
 • Türkçe ve İngilizce rehberlik hizmeti
 • Klimalı araçlarla havaalanı ve gezilecek yerler transferleri
 • Programda belirtilen müze, tapınak  giriş ücretleri
 • Şehirlerde rikşa ücretleri
 • Kathakali dans gösterisi ücreti
 • Periyar'da  tekne turu
 • Milli park giriş ücretleri 
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Taze meyve ve kahve ikramı

Programa Dahil Olmayan Hizmetler

 • İstanbul-Delhi gidiş dönüş uçak bileti
 • Alınacak 3 adet iç hat uçuşu ( biletleme yapılırken belli olacaktır ) 
 • Hindistan vizesi (Parmak izi için davet edileceksiniz)
 • Yurt dışı çıkış harcı

Konaklama

HOTELLER : 

Mumbai : Hotel The Emerald

Cochin: Abad Attrium

Kumarakom: Abad Whispering Palms Resort 

Periyar:  Cardamom Country

Chennai : The Residency Tower

Mahabalipuram: Hotel MGM Beach Resort

Mumbai : Hotel Vits Mumbai


Ücretlendirme

Tur Ücreti:   2.370 $

Tur ücreti, 2 kişi paylaşımlı oda da tek kişi ücretidir. Single oda farkı 660 $’dır.

Ödeme şekli: Nakit ödemede tur ücretinin yarısı ön kaparo olarak ödenecek, diğer yarısı geziden 7 gün önce ödenerek tur ücreti tamamlanacaktır. Kredi kartı ile ödemelerde taksit imkanı vardır, lütfen bilgi isteyiniz.


**Büyük Güney Hindistan Turu, Keşfettur / Cüneyt Durhan rota danışmanlığında gerçekleştirilecektir

Web: www.kesfettur.com

Mail: cuneyt@kesfettur.com

Tel & Whatsapp: +90 532 647 8907 - Ofis Tel: +90 282 263 4888

& Turumuz 14 kişi ile sınırlıdır.

& Yurtdışı gezilerde en az 6 ay geçerli pasaport ve en az 4 boş sayfa olması mecburidir, aksi sorumluluk katılımcıya aittir. Hiçbir şekilde yırtık ya da deforme olmuş pasaportlar ile ülkeye giriş yapılamamaktadır.

& Hindistan ziyaretimizde ülkeye girişte vize istenmektedir. Vize için bilgilendirileceksiniz. 

& Gerekli görüldüğü durumlarda tur güzergâhının içeriği aynı kalmak koşuluyla değişiklik sağlanabilir.

& Turumuzda hiçbir ekstra ücret toplanmamaktadır.

Gezimizde yazlık kıyafet bulundurmalı aynı zamanda yanınıza gözlük şapka ve güneş kremi almanızı öneririz. Ayrıca ayağınıza sandalet ya da rahat bir ayakkabı tercih etmenizi ve akşamları olabilecek serin hava için lütfen bir polar ya da ince bir mont bulundurmanızı rica ederim.

Lütfen kullandığınız bir ilaç varsa yanınıza almanızı rica ederim.

Sağlık sorununuz var ise lütfen tarafıma bilgi vermenizi rica ederim.

Araçlarda oturma düzeniniz her gün bir arka koltuğa kayacak şekilde ilerleyecektir. Böylelikle herkes gezide eşit yerde oturmuş olacaktır, anlayışınız için şimdiden teşekkür ederim.

Yemeklerinizde sadece şehirlerde vegan ya da vejeteryan tercihiniz olursa geziden önce bildirmenizi rica ederim.

& Birlikte keyifle ve keşif dolu bir gezi geçireceğimizi düşünüyorum. Sizlerden tek ricam birlikte olduğumuz anlarda siyaset ya da tartışma yaratacak anları paylaşmamanızı rica ederim.

& Turumuzda bahşiş verme zorunluluğu yoktur. Lakin sizlerin inisiyatifinde olan bahşiş karşınızdaki yerel insanı mutlu edeceğini belirtmeliyim.

& Turumuz Delhi Havalimanında başlayıp burada son bulmaktadır. Bu zaman haricindeki tüm sorumluluk katılımcıya aittir. Lütfen uçuştan 4 saat önce İstanbul havalimanında sizlere belirtilen toplanma alanında hazır olunuz. Herhangi bir sebepten dolayı ülkeye giriş yapamayan yolculunun sorumluluğu kendisine aittir.

& Bu destinasyonda gidilen şehirlerde yer alan konaklama tesislerin standartları, ülkemiz otel standartlarına ulaşmadığı gözlenmektedir.

& Konaklayacağınız otellerde check in işlemleriniz tur liderimiz tarafından yapılacaktır. Lütfen bu süreçte otel lobisinde dinlenebilirsiniz. Oda kartlarınızı sizlere iletirken otel ve program hakkında sizlere intro verecektir.

& Tur programımızda dahil olan hizmetlerimizden olan otelden alınan sabah kahvaltılarında, ülkenin kahvaltı kültürü olan yiyecekler ya da reçel, ekmek, tereyağı, çay / kahve ile taze meyveden oluşan kontinental kahvaltı olarak adlandırılan kahvaltı türü verilmektedir.

& Serbest zamanlarda gruptan ayrı olarak bir plan yaparsanız tur liderimizi bilgilendirmeyi unutmayınız.

& İki kişi paylaşımlı odalarda lütfen oda arkadaşınızı rahatsız edecek davranışlardan kaçınınız.

& Tur araçlarımızda sigara içilmemektedir, lütfen ısrar etmeyiniz.

& Tur programlarında sizlere iletilen zamanlamaya lütfen özenle uyunuz.

& Fotoğraf çekilmemesi konusunda sizlere yapılan uyarılara lütfen riayet ediniz.

& Turda herhangi bir olumsuz durum yaşamamanız için önemli ziynet eşyalarınızı lütfen yanınıza almayınız.

& Katılmadığınız müze ya da bir etkinliğin ücret iadesi yapılmamaktadır.

& Hava ve yol şartlarına göre programda değişiklik yapılabilme hakkımız vardır. Değişiklik yapılan programda hiçbir eksiltme yapılmadan ilerlenecektir.

& Tüketici kendisine tur boyunca hizmet verecek olan tur lideri, rehber, tesis, ulaşım aracı yetkilisinin bildirdiği kurallara uyacağını ve üçüncü kişilerin can, mal ve huzuruna saygı duyacağını, aksi bir durumda hizmeti haklı nedenle alamayacağına ve iade hakkının bulunmadığını kabul etmektedir.

Sağlık ya da 1. derece yakınınız ( aile ) vefat gibi önemli bir nedenden dolayı tura katılamadığınız taktirde katılım hakkınız iade edilir ya da istediğiniz başka bir tura devredilir. Bu sebepler dışında keyfi ya da şahsi iptaller de ücret iadesi olmamaktadır. Başka bir tura değiştirmeniz durumunda arada oluşacak zararı karşılamanız gerekmektedir.

Katılımcı tarafından yurt dışı turlarına rezervasyon yapıldıktan sonra sebebi ne olursa olsun turu son 30 gün öncesi iptal etmesi halinde rezervasyon için % 25 iptal cezası uygulanır. Tüketicinin turun başlangıç tarihinden 21 gün öncesi iptal ya da değişiklik olması durumundan tur bedelinin % 35’i ödenmek zorundadır. 10 günden az bir süre kala turun iptali durumunda tur ücretinin tamamı tahsil edilecektir.

& Acentemiz konaklama tesislerinde oda seçimi konusunda tüketicinin taleplerini ilgili tesise iletir; ancak talebin yerine geleceği konusunda garanti veremez. Otele varış günü odalar saat 14.00’ten önce tüketicilere teslim edilemez. Otelden ayrılış günü tüketicilerin en geç 11.00’e kadar odalarını boşaltmaları gerekmektedir.

Gezi kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçlarını, hareket saatlerini ve bunların hareket yerlerini programda belirtilen standartlara bağlı kalmak koşuluyla tüketiciye bildirim yapılması suretiyle değiştirme hakkına sahibiz. Kayıt esnasında verilen tur programları taslak, genel programlardır. Tur programı kurulan whatsap grubunda dijital ortamda sizlere tur öncesinde sizlere iletilecektir.  Tur programlarında belirtilen gezilerin organize edileceği günler rehberlerin inisiyatifi ile değiştirilebilir. Tüketici toplam gezi süresindeki gecelemenin kısaltılmaması ve kalınacak tesislerin sınıf ve kategorilerinde değişiklik yapılmaması halinde gezi şartlarının yerine getirilmiş olduğunu kabul eder.

& İptal durumunda para iadesinin tamamı (Türk lirası, Euro ya da Dolar) aynı ödeme şeklinde iade edilecektir. Kredi kartı ile yapılan işlemlerde banka kuralları geçerli olacaktır.

& Turu satın alan kişi turu istediği bir kişiye tüm haklarıyla devredebilir. Buradan doğacak ilave ödemeleri ödemekle yükümlüdür.

& Organizasyonlarımızda tur liderine uymak zorundasınız. Turun gidişatını bozacak ya da diğer katılımcıları huzursuz edecek davranışlarda bulunduğunuz taktirde, başkalarının sağlığını tehlikeye attığınız durumlarda tur hakkınızı kaybeder ve turla ilişkiniz düzenlenen rapor ile kesilir. Bu durumda tazminat hakkınız yoktur.

Otel konaklamalarında demirbaş eşyaya oluşabilecek zararınızdan dolayı otel yönetiminin faturalandırması olursa tarafınıza iletilecektir.

& Düzenlemiş olduğu herhangi bir gezi, tur ve organizasyon sırasında çekilen fotoğraf, kamera görüntüsü, görsel materyaller ile ilgili tanıtım ve reklam gibi her türlü pazarlama yöntemi için kullanılabilir, bu tanıtımlarda görüntüsü bulunan kişiler görüntüden dolayı hak talep edemez.

& Tur başlangıcında ya da devamında engel teşkil eden yol engeli, hava koşulları, grev ya da ülkesel kaynaklanacak ön görülmez hallerde dolayı turu iptal ya da tehir edilebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

Birlikte keyifli geziler dileriz.