9 Gece 9 Gün

19-29 Haziran 2024

14 Kişi

Tur Programı

Orta Asya Kırgızistan Özbekistan Tur Programı

 

Tur Tarihi: 19-29 Haziran 2024

Tur Başlangıç Noktası: İstanbul Havalimanı

Tur Güzergahı: Özbekistan (Taşkent – Semerkand – Buhara – Hive)

                            Kırgızistan (Bişkek – Tokmok – Karakol - Issık Köl)

 

 

 

19 Haziran 2024: Akşam İstanbul havalimanında toplanma ve ardından bilet işlemlerimizi yaparak Özbekistan’ın Samarkand şehrine hareket etmek için uçağımıza geçeceğiz.

20 Haziran 2024: Yaklaşık 4.5 saatlik uçuş sonrası varacak ve ardından ülkeye giriş işlemlerimiz sonrası otelimize geçip dinlenmeye geçeceğiz. Öğlen gibi dinlenmiş olup rehberli şehir gezimize başlayacağız. Bugün durağımız orta Asya’nın en büyük meydanı olan Registan meydanı olacak. Burada uzun uzun hem tarihi hem de Registan meydanında ki yapılar hakkında konuşacağız. Akşam yemeğimiz güzel bir Özbek restoranında olacak. Ardından akşam tekrar Registan meydanında ışık oyunlarını izleyeceğiz. Buradan Semerkand otelimize geçip dinleneceğiz.

21 Haziran 2024: Sabah otelimizde kahvaltı sonrası tekrar rehberli gezimize başlayacağız. Gur-i Emir, Bibi Hanım Cami, Sahah-i Zinda’yı ziyaret edeceğiz. Kısa bir Özbek çayı molası sonrası gezimize Kağıt fabrikasını ziyaret ederek devam edeceğiz. Akşam yemeği sonrası 21:43 saatli Afrasiyab hızlı Treniyle Buhara’ya geçeceğiz. Konaklama Buhara’da otelimizde olacak.

22 Haziran 2024: Sabah otelimizde kahvaltımızı ettikten sonra rehberli şehir turumuza başlayacağız. Ardından sizleri Özbek çayı ikramı için lokal bir kafeye götüreceğiz. Daha sonrası kısa bir şehir turu yaparak eski şehri adımlayacağız. Kısa şehir turunda Chour Minor ve eski Buhara, Tarihi Sinagog, Kukeldash Medresesi, Buhara Kalesi, Kalyan Minaresi, Mir-i Arab Medresesi, Abdülaziz ve Uluğ Bey Medreseleri, Lyab-i Hauz ve Bolo Haouz Cami, ziyaret edeceğiz. Ayrıca Buhara’nın meşhur Bıçak yapım atölyesi, Halı dokuma ve ipek yapımı atölyesini ziyaret ederek bilgiler alacağız. Akşam yemeği Özbek ailemizde olacak ve sizler için tarihi bir evde hem Buhara pilavı demlenecek hem de yemekler konusunda bilgiler alacağız. Konaklama Buhara otelimizde olacak. Sabaha karşı 04:20 Afrasiyab hızlı treniyle başkente gideceğiz.

23 Haziran 2024: Sabah 08.30 gibi başkente vardıktan sonra kahvaltı için çok güzel bir mekan olan Babanneye geçip burada kahvaltımızı yapacağız ve ardından havalimanına geçeceğiz. 13:00 uçağıyla başkentten Urgenç’e uçacağız. Varıştan sonra yaklaşık 45 dakikalık bir yolculukla Hive’ye varacağız ve otelimize yerleşeceğiz. Ardından rehberli gezimize başlayacak ve akşam nefis bir atmosterde açık havada yemeğimizi yiyecek aynı zamanda Özbek dans ve müzik programına katılacağız. Konaklama Hive’de ki otelimizde.

24 Haziran 2024: Sabah otelimizde kahvaltı sonrası Hive şehrinin tadını çıkaracağız. Ve sabah kahvaltı sonrası rehberli şehir gezimize başlayacağız. Ve ardından akşam yemeğine kadar serbest zaman. Akşam yemeği sonrası havalimanına geçecek ve 22:55 uçağıyla başkent Taşkent’e döneceğiz. Ardından konaklama için Taşkent otelimize geçeceğiz.  

25 Haziran 2024: Sabah otelimizde kahvaltı sonrası kısa bir şehir turu yapıp havalimanına transfer olacak ve ardından 15:20 uçağıyla Bişkek'e uçacağız. Ülkeye giriş işlemlerimizi yaptıktan sonra otelimize yerleşme ve kısa bir şehir turu Alaa-to meydanı, Başkanlık sarayı, Sum alışveriş merkezinde yöresel hediyeliklerinizi almanız için serbest zaman yapacağız ve ardından şık bir Kırgız restoranında akşam yemeğimize geçeceğiz. Konaklama Bişkek otelimizde olacak.

26 Haziran 2024: Sabah kahvaltısı sonrası aracımızla Issık gölü kenarına yurt kampımıza gidiyoruz. Yolumuzun üzerinde yer alan Karahanlıların başkenti olan Balasagun şehrinin kalıntılarını ziyaret edeceğiz. Burana kulesi ve Balbal taşlarını ziyaret ettikten sonra yurdumuza varıştan önce Kartal avcılığını izleyeceğiz. Ardından yurdumuza geçerek kısa bir dinlenme ardından Türkler için en önemli göllerden birisi olan Issık gölünü göreceğiz. Akşam yemeği sonra konaklama yurtlarımızda.

27 Haziran 2024: Sabah kahvaltı sonrası Karakol’a doğru yolculuk yapacak ve yolda Masal kanyonlarını ziyaret edeceğiz. Buradan Kartal yani Bürkütün Ata topraklarından ne kadar değerli olduğunu ve zamanında avlanma yöntemlerini sizlere canlı olarak izletecek ve fotoğraflayacağız. Öğleden sonra Karakol şehrine ulaşacak ve burada Dungan CAMİ ve Rus Ortodox kilisesini ziyaret edeceğiz. Ardından otelimize geçecek ve dinleneceğiz. Akşam yemeğimizde Çin’de göç eden Dungan kültür evini ziyaret edip burada Dunganlılar hakkında bilgi alacak ve yemeklerini yiyeceğiz. Ardından konaklamamızda semaverde çayımızı yapacak ve Komuz ekibimizin gösterisini izleyeceğiz.

28 Haziran 2024: Sabah kahvaltı sonrası uzun bir yolculukla başkent Bişkek’e döneceğiz. Yol üzerinde ülkenin gururu yakından tanıdığımız Cengiz Aymatov’un Mozelesi olan Atabeyit’i ziyaret edeceğiz. Akşam üstü şehre vardıktan sonra kısa bir dinlenme ve final yemeğine geçiş. Akşam yemeği sonrası serbest zaman. Ardından havalimanı transfer. 

29 Haziran 2024: Ülkeden çıkış işlemlerini tamamladıktan sonra uçağa geçeceğiz ve sabah erken saatlerde ülkemizde olacağız.  

 

Programa Dahil Olan Hizmetler

 • Tüm konaklamalar ve sabah kahvaltıları
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Klimalı araçlarla havaalanı ve gezilecek yerler transferleri
 • Hızlı tren biletleri
 • Müze, gösteri ve gezilecek yerler giriş ücretleri
 • Özbek gecesi dans gösterisi
 • Özbek Aile ziyareti
 • Kırgız Folk Komuz gösterisi
 • At safari
 • Kartal Gösterisi
 • Dungan aile ziyareti ve akşam yemeği workshoop ücreti
 • Akşam yemekleri ve 1 alkolsüz içecek ( iki akşam yemeği hariç )
 • Çay ikramları
 • Taze meyve ikramları
 • Seyahat sigortası

Programa Dahil Olmayan Hizmetler

 • İstanbul – Taşkent – Bişkek – İstanbul gidiş dönüş uçak bileti
 • Taşkent – Urgenç - Taşkent ve Taşkent - Bişkek hat uçuşu
 • Yurt dışı çıkış harcı

Konaklama

Semerkand : Zilol Baxt Hotel

Buhara:  Sultan Hotel

Khiva :  Zarafşan Boutique Hotel

Bişkek :  Solutel Hotel 

Karakol : Hillside Hotel 

Yurt Konaklama

Ücretlendirme

Tur Ücreti:   1700 $

Tur ücreti, 2 kişi paylaşımlı oda da tek kişi ücretidir. Single oda farkı 400 $’dır.

Ödeme şekli: Nakit ödemede tur ücretinin yarısı ön kaparo olarak ödenecek, diğer yarısı geziden 7 gün önce ödenerek tur ücreti tamamlanacaktır. Kredi kartı ile ödemelerde taksit imkanı vardır, lütfen bilgi isteyiniz.


**Orta Asya Özbekistan Kırgızistan Turu, Keşfettur / Cüneyt Durhan rota danışmanlığında gerçekleştirilecektir

Web: www.kesfettur.com

Mail: cuneyt@kesfettur.com

Tel & Whatsapp: +90 532 647 8907 - Ofis Tel: +90 282 263 4888

& Turumuz 14 kişi ile sınırlıdır.

& Yurtdışı gezilerde en az 6 ay geçerli pasaport ve en az 4 boş sayfa olması mecburidir, aksi sorumluluk katılımcıya aittir. Hiçbir şekilde yırtık ya da deforme olmuş pasaportlar ile ülkeye giriş yapılamamaktadır.

& Özbekistan ve Kırgızistan ziyaretimizde ülkeye girişte vize istenmemektedir.

& Gerekli görüldüğü durumlarda tur güzergâhının içeriği aynı kalmak koşuluyla değişiklik sağlanabilir.

& Turumuzda hiçbir ekstra ücret toplanmamaktadır.

Gezimizde yazlık kıyafet bulundurmalı aynı zamanda yanınıza gözlük şapka ve güneş kremi almanızı öneririz. Ayrıca ayağınıza sandalet ya da rahat bir ayakkabı tercih etmenizi ve akşamları olabilecek serin hava için lütfen bir polar ya da ince bir mont bulundurmanızı rica ederim.

Lütfen kullandığınız bir ilaç varsa yanınıza almanızı rica ederim.

Sağlık sorununuz var ise lütfen tarafıma bilgi vermenizi rica ederim.

Araçlarda oturma düzeniniz her gün bir arka koltuğa kayacak şekilde ilerleyecektir. Böylelikle herkes gezide eşit yerde oturmuş olacaktır, anlayışınız için şimdiden teşekkür ederim.

Yemeklerinizde sadece şehirlerde vegan ya da vejeteryan tercihiniz olursa geziden önce bildirmenizi rica ederim.

& Birlikte keyifle ve keşif dolu bir gezi geçireceğimizi düşünüyorum. Sizlerden tek ricam birlikte olduğumuz anlarda siyaset ya da tartışma yaratacak anları paylaşmamanızı rica ederim.

& Turumuzda bahşiş verme zorunluluğu yoktur. Lakin sizlerin inisiyatifinde olan bahşiş karşınızdaki yerel insanı mutlu edeceğini belirtmeliyim.

& Turumuz Taşkent Havalimanında başlayıp Bişkek Havalimanında son bulmaktadır. Bu zaman haricindeki tüm sorumluluk katılımcıya aittir. Lütfen uçuştan 4 saat önce İstanbul havalimanında sizlere belirtilen toplanma alanında hazır olunuz. Herhangi bir sebepten dolayı ülkeye giriş yapamayan yolculunun sorumluluğu kendisine aittir.

& Bu destinasyonda gidilen şehirlerde yer alan konaklama tesislerin standartları, ülkemiz otel standartlarına ulaşmadığı gözlenmektedir.

& Konaklayacağınız otellerde check in işlemleriniz tur liderimiz tarafından yapılacaktır. Lütfen bu süreçte otel lobisinde dinlenebilirsiniz. Oda kartlarınızı sizlere iletirken otel ve program hakkında sizlere intro verecektir.

& Tur programımızda dahil olan hizmetlerimizden olan otelden alınan sabah kahvaltılarında, ülkenin kahvaltı kültürü olan yiyecekler ya da reçel, ekmek, tereyağı, çay / kahve ile taze meyveden oluşan kontinental kahvaltı olarak adlandırılan kahvaltı türü verilmektedir.

& Serbest zamanlarda gruptan ayrı olarak bir plan yaparsanız tur liderimizi bilgilendirmeyi unutmayınız.

& İki kişi paylaşımlı odalarda lütfen oda arkadaşınızı rahatsız edecek davranışlardan kaçınınız.

& Tur araçlarımızda sigara içilmemektedir, lütfen ısrar etmeyiniz.

& Tur programlarında sizlere iletilen zamanlamaya lütfen özenle uyunuz.

& Fotoğraf çekilmemesi konusunda sizlere yapılan uyarılara lütfen riayet ediniz.

& Turda herhangi bir olumsuz durum yaşamamanız için önemli ziynet eşyalarınızı lütfen yanınıza almayınız.

& Katılmadığınız müze ya da bir etkinliğin ücret iadesi yapılmamaktadır.

& Hava ve yol şartlarına göre programda değişiklik yapılabilme hakkımız vardır. Değişiklik yapılan programda hiçbir eksiltme yapılmadan ilerlenecektir.

& Tüketici kendisine tur boyunca hizmet verecek olan tur lideri, rehber, tesis, ulaşım aracı yetkilisinin bildirdiği kurallara uyacağını ve üçüncü kişilerin can, mal ve huzuruna saygı duyacağını, aksi bir durumda hizmeti haklı nedenle alamayacağına ve iade hakkının bulunmadığını kabul etmektedir.

Sağlık ya da 1. derece yakınınız ( aile ) vefat gibi önemli bir nedenden dolayı tura katılamadığınız taktirde katılım hakkınız iade edilir ya da istediğiniz başka bir tura devredilir. Bu sebepler dışında keyfi ya da şahsi iptaller de ücret iadesi olmamaktadır. Başka bir tura değiştirmeniz durumunda arada oluşacak zararı karşılamanız gerekmektedir.

Katılımcı tarafından yurt dışı turlarına rezervasyon yapıldıktan sonra sebebi ne olursa olsun turu son 30 gün öncesine kadar  iptal etmesi halinde rezervasyon için % 25 iptal cezası uygulanır. Tüketicinin turun başlangıç tarihinden 21 gün öncesi iptal ya da değişiklik olması durumundan tur bedelinin % 35’i ödenmek zorundadır. 10 günden az bir süre kala turun iptali durumunda tur ücretinin tamamı tahsil edilecektir.

& Acentemiz konaklama tesislerinde oda seçimi konusunda tüketicinin taleplerini ilgili tesise iletir; ancak talebin yerine geleceği konusunda garanti veremez. Otele varış günü odalar saat 14.00’ten önce tüketicilere teslim edilemez. Otelden ayrılış günü tüketicilerin en geç 11.00’e kadar odalarını boşaltmaları gerekmektedir.

Gezi kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçlarını, hareket saatlerini ve bunların hareket yerlerini programda belirtilen standartlara bağlı kalmak koşuluyla tüketiciye bildirim yapılması suretiyle değiştirme hakkına sahibiz. Kayıt esnasında verilen tur programları taslak, genel programlardır. Tur programı kurulan whatsap grubunda dijital ortamda sizlere tur öncesinde sizlere iletilecektir.  Tur programlarında belirtilen gezilerin organize edileceği günler rehberlerin inisiyatifi ile değiştirilebilir. Tüketici toplam gezi süresindeki gecelemenin kısaltılmaması ve kalınacak tesislerin sınıf ve kategorilerinde değişiklik yapılmaması halinde gezi şartlarının yerine getirilmiş olduğunu kabul eder.

& İptal durumunda para iadesinin tamamı (Türk lirası, Euro ya da Dolar) aynı ödeme şeklinde iade edilecektir. Kredi kartı ile yapılan işlemlerde banka kuralları geçerli olacaktır.

& Turu satın alan kişi turu istediği bir kişiye tüm haklarıyla devredebilir. Buradan doğacak ilave ödemeleri ödemekle yükümlüdür.

& Organizasyonlarımızda tur liderine uymak zorundasınız. Turun gidişatını bozacak ya da diğer katılımcıları huzursuz edecek davranışlarda bulunduğunuz taktirde, başkalarının sağlığını tehlikeye attığınız durumlarda tur hakkınızı kaybeder ve turla ilişkiniz düzenlenen rapor ile kesilir. Bu durumda tazminat hakkınız yoktur.

Otel konaklamalarında demirbaş eşyaya oluşabilecek zararınızdan dolayı otel yönetiminin faturalandırması olursa tarafınıza iletilecektir.

& Düzenlemiş olduğu herhangi bir gezi, tur ve organizasyon sırasında çekilen fotoğraf, kamera görüntüsü, görsel materyaller ile ilgili tanıtım ve reklam gibi her türlü pazarlama yöntemi için kullanılabilir, bu tanıtımlarda görüntüsü bulunan kişiler görüntüden dolayı hak talep edemez.

& Tur başlangıcında ya da devamında engel teşkil eden yol engeli, hava koşulları, grev ya da ülkesel kaynaklanacak ön görülmez hallerde dolayı turu iptal ya da tehir edilebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.


Birlikte keyifli geziler dileriz.