8 Gece 9 Gün

9-17 Kasım 2024

12 Kişi

Tur Programı

Küba Tur Programı

 

Tur Tarihi: 9-17 Kasım 2024

Tur Başlangıç Noktası: İstanbul Havalimanı

Tur Güzergahı: Küba (Havana – Cienfuegos – Trinidad – Santa Clara)

 

9 Kasım 2024: Uçağımızın Havana’ya varışıyla birlikte Jose Marti Havalimanında yerel rehberimizle buluşacağız ve konaklama evimize transferimiz gerçekleşecek. Odalarımıza çantalarımızı bırakarak Havana’yla tanışmak için Eski Havana’yı gezintiye çıkacağız. El Capitolio, Büyük Tiyatro, Parque Central, Obispo Caddesi, Plaza de Armas Meydanı, Plaza San Francisco de Asis Meydanı, Mercadares Sokağı ve Plaza Vieja Meydanı gibi kentin en çok ziyaretçi çeken bölgelerini ve ayrıca yaşamla dolu sokaklarını gezeceksiniz. Eski Havana gezisinde, ülkenin İspanyol sömürgesi altında olduğu yılları, Havana’nın gelişimini, 1959 Küba Devrimi öncesi koşulları ve Devrimi konuşacağız. Akşam yemeğimizi yedikten sonra serbest zaman yapacağız. Konaklama Havana’da olacak.

10 Kasım 2024: Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Güne Devrim Müzesini gezerek başlayacağız. Küba Devriminin öncesini, zorlu mücadele yıllarını ve sonrasını, Devrimin ülkede değiştirdiklerini ve hayatta kalma mücadelesini konuşacağız. Müzeden sonra Malecon sahilinde yer alan Atatürk Büstünü ziyaret edeceğiz. Devamında Plaza de la Catedral Meydanını ve burada yer alan Katedrali ziyaret edeceğiz. Eski Havana’nın arka sokaklarında kaybolacak ve Havanalıların hayatlarına tanıklık edeceğiz. Akşam yemeğimizi yedikten sonra serbest zaman yapacağız. Konaklama Havana’da olacak.

11 Kasım 2024: Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra ülkenin batısına, dünyanın en kaliteli puro tütünlerinin yetiştirildiği, bir doğa harikası Vinales Vadisine günübirlik gezimiz var. Keyifli bir yolculuk sonrasında ulaşacağımız vadide, önce yerel üretici bir aileden Küba’da tütün üretimi ve puro sarımı bilgisi alacağız. Sonra ünlü Yerli Mağarasını ziyaret edeceğiz. Bu büyük mağaranın içinde hem yürüyerek hem de mağara içindeki nehirde motor botla gezerek sarkıt oluşumlarını göreceğiz. Devamında 120 metreye 80 metre ebadıyla dünyanın en büyükleri arasında yer alan, evrim teorisinin resmedildiği büyük duvar resmini ziyaret edeceğiz. Küba’nın kırsal hayatını ve doğasını da gözlemleyeceğiz. Akşam yemeğimizi yedikten sonra serbest zaman yapacağız. Konaklama Havana’da olacak.

12 Kasım 2024: Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Havana’dan ayrılarak ülkenin güneyine iniyoruz. İlk ziyaret yerimiz Cienfuegos kenti. Güneyin İncisi olarak tanımlanan kent, sahip olduğu kolonyal mimari örnekleriyle Unesco Dünya Mirası Listesindedir. Biz de bu güzel mimari örneklerini kentin hayatını gözlemleyebileceğimiz bir tur gerçekleştireceğiz. Yola devam ederek Trinidad kentine ulaşacağız. Eski sokakları, taş döşeli yolları, sıcakkanlı insanları ve elbette harika gece eğlencesiyle Trinidad Küba seyahatlerinin en unutulmaz bölgesidir. Biz de aile evlerimize konuk olacağız, bol fotoğraf çekeceğiz ve elbette dans ve müzikle eğleneceğiz. Akşam yemeğimizi yedikten sonra serbest zaman yapacağız. Konaklama Trinidad’da olacak.

13 Kasım 2024: Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Trinidad’dan ayrılarak kısa bir yolculukla Manaca Iznaga’ya varacağız. Eski dönemlerde zengin bir şeker tüccarının şeker kamışı işleme tesisi olan bu köy, 44 metre yüksekliğiyle Küba’da kolonyal dönemden kalan en yüksek yapı olan köle gözetleme kulesine de ev sahipliği yapıyor. Küba’da köleliği konuşacağız, köy etrafında satış yapan köylülerin ürünlerini inceleyeceğiz. Yolumuza Escambray dağlarının manzarası eşliğinde küçük yerleşim birimlerinin arasında devam ederek Santa Clara kentine ulaşacağız. Küba Devriminin kahramanı Arjantinli Doktor Ernesto “Che” Guevara müzesini, Che ve Bolivya’da Onunla beraber savaşıp ölen arkadaşlarının mezarlarını, Küba Devriminin en önemli olaylarından Zırhlı Tren baskının yapıldığı yerde bulunan tren müzesini ziyaret edeceğiz. Küba Devrimini, Santa Clara savaşını ve elbette Che’yi konuşacağız. Yola devam ederek günün sonunda Havana’ya ulaşacağız. Akşam yemeğimizi yedikten sonra serbest zaman yapacağız. Konaklama Havana’da olacak.

14 Kasım 2024: Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Real Fuerza kale müzesini gezerek, kolonyal döneme ait sualtından çıkartılmış eserleri görüyoruz, Küba’nın ve Latin Amerika’nın kolonyal dönem sömürüsünü konuşacağız. Havana Club Rom müzesini ziyaret ederek, Küba Romunun tarihi ve yapılış süreci hakkında bilgileniyoruz. Kısa bir kahve molası verdikten sonra San Jose çarşısını gezerek hediyelik ve hatıra alışverişlerini tamamlayacağız. Akşam yemeğimizi yedikten sonra serbest zaman yapacağız. Konaklama Havana’da olacak.

15 Kasım 2024: Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Puro fabrikasını ziyaret ederek ünlü Küba purolarının yapılış sürecini görüyoruz. Centro Havana sokaklarına geziyor ve bol bol fotoğraf çekiyoruz. Callejon de Hamal sokağındaki duvar resimlerini fotoğraflayarak Küba’da Afrika köklerini konuşuyoruz. Havana Üniversitesi, Havana Libre oteli ve Otel Nacional de Cuba’yı ziyaret edeceğiz. Küba’nın Amerikan mafyasının yatırım alanı ve etkisi altında olduğu yılları ve etkilerini konuşuyoruz. Akşam yemeğimizi yedikten sonra serbest zaman yapacağız. Konaklama Havana’da olacak.

16 Kasım 2024: Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra bu güzel kent Havana’yla vedalaşmak için üstü açık klasik Amerikan arabalarıyla kent turu yapacağız. Ayrıca kentin karşı kıyısına geçerek, kıtanın ikinci büyük İsa heykelinin olduğu tepeden Havana’yı bir de dışarıdan fotoğraflayacağız. Günün geri kalan zamanında Havana’yla dilediğiniz gibi vakit geçirebilmeniz için size serbest zaman bırakacağız. Bugün akşam yemeğimiz tarafınıza ait, özgürce Havana sokaklarını dolaşabilir ve deneyimlemek istediğiniz yemekleri deneyimleyebilirsiniz. Konaklama Havana’da olacak.

17 Kasım 2024: Sabah otelimizde kahvaltımızı yaptıktan sonra uçağınızın kalkış saatine uygun olarak havalimanına transferiniz gerçekleşecek ve Küba’dan ayrılacağız.

Programa Dahil Olan Hizmetler

 • 7 gece Havana ve 1 gece Trinidad’da özel turizm evlerinde oda/kahvaltı konaklama (her odada kendine ait bağımsız banyo tuvaleti bulunan, otel odası olarak dizayn edilmiş klimalı evlerdir)
 • Havalimanında karşılama, geliş ve gidiş havalimanı transferleri
 • Belirtilen müzelerin giriş ücretleri
 • Klasik Amerikan arabalarıyla şehir turu
 • Vinales Vadisi gezisi ve belirtilen ziyaret yerlerinin giriş ücretleri
 • Mağara Bot gezisi
 • Cienfuegos ziyareti
 • Manaca Iznaga gezisi ve kule giriş ücreti
 • Tur boyunca Türkçe ve İspanyolca rehberlik
 • Akşam yemekleri ve yemek yanında bir soft içecek ( 2 serbest akşam hariç )
 • Kahve ikramları
 • Seyahat sigortası

Programa Dahil Olmayan Hizmetler

 • İstanbul – Havana – İstanbul uçak bileti
 • 60 € Vize ücreti (Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.)
 • Serbest günde 2 akşam yemeği
 • Yemeklerde alınan alkollü içecekler
 • Yurtdışı Çıkış Harcı

Ücretlendirme

Tur Ücreti:  1.670 $

Tur ücreti, 2 kişi paylaşımlı oda da tek kişi ücretidir. Single oda farkı  400$’dur.

Ödeme şekli: Nakit ödemede tur ücretinin yarısı ön kaparo olarak ödenecek, diğer yarısı geziden 7 gün önce ödenerek tur ücreti tamamlanacaktır. Kredi kartı ile ödemelerde taksit imkanı vardır, lütfen bilgi isteyiniz.


**Küba Hola Turu , Keşfettur / Cüneyt Durhan rota danışmanlığında gerçekleştirilecektir

Web: www.kesfettur.com

Mail: cuneyt@kesfettur.com

Tel & Whatsapp: +90 532 647 8907 - Ofis Tel: +90 282 263 4888


&
 Turumuz 12 kişi ile sınırlıdır.

& Yurtdışı gezilerde en az 6 ay geçerli pasaport ve en az 4 boş sayfa olması mecburidir, aksi sorumluluk katılımcıya aittir. Hiçbir şekilde yırtık ya da deforme olmuş pasaportlar ile ülkeye giriş yapılamamaktadır.

& Küba ziyaretimizde ülkeye girişte vize istemektedir. Vize 60 € ücret karşılığı tarafımızdan alınmaktadır. Sadece pasaportunuz ön yüzü yeterlidir.

& Gerekli görüldüğü durumlarda tur güzergâhının içeriği aynı kalmak koşuluyla değişiklik sağlanabilir.

& Turumuzda hiçbir ekstra ücret toplanmamaktadır.

Gezimizde yazlık kıyafet bulundurmalı aynı zamanda yanınıza gözlük şapka ve güneş kremi almanızı öneririz. Ayrıca ayağınıza sandalet ya da rahat bir ayakkabı tercih etmenizi ve akşamları olabilecek serin hava için lütfen bir polar ya da ince bir mont bulundurmanızı rica ederim.

Lütfen kullandığınız bir ilaç varsa yanınıza almanızı rica ederim.

Sağlık sorununuz var ise lütfen tarafıma bilgi vermenizi rica ederim.

Yemeklerinizde vegan ya da vejeteryan tercihiniz olursa geziden önce bildirmenizi rica ederim.

& Birlikte keyifle ve keşif dolu bir gezi geçireceğimizi düşünüyorum. Sizlerden tek ricam birlikte olduğumuz anlarda siyaset ya da tartışma yaratacak anları paylaşmamanızı rica ederim.

& Turumuzda bahşiş verme zorunluluğu yoktur. Lakin sizlerin inisiyatifinde vereceğiniz bahşiş alacağınız hizmet kalitenizi yükseltebilecektir.

& Turumuz Havana Jose Marti Havalimanında başlayıp burada son bulmaktadır. Bu zaman haricindeki tüm sorumluluk katılımcıya aittir. Lütfen uçuştan 4 saat önce havalimanında sizlere belirtilen toplanma alanında hazır olunuz. Herhangi bir sebepten dolayı ülkeye giriş yapamayan yolculunun sorumluluğu kendisine aittir.

& Bu destinasyonda gidilen şehirlerde yer alan konaklama tesislerin standartları, ülkemiz otel standartlarına ulaşmadığı gözlenmektedir.

& Konaklayacağınız otellerde check in işlemleriniz tur liderimiz tarafından yapılacaktır. Lütfen bu süreçte otel lobisinde dinlenebilirsiniz. Oda kartlarınızı sizlere iletirken otel ve program hakkında sizlere intro verecektir.

& Tur programımızda dahil olan hizmetlerimizden olan otelden alınan sabah kahvaltılarında, ülkenin kahvaltı kültürü olan yiyecekler ya da reçel, ekmek, tereyağı, çay / kahve ile taze meyveden oluşan kontinental kahvaltı olarak adlandırılan kahvaltı türü verilmektedir.

& Serbest zamanlarda gruptan ayrı olarak bir plan yaparsanız tur liderimizi bilgilendirmeyi unutmayınız.

& İki kişi paylaşımlı odalarda lütfen oda arkadaşınızı rahatsız edecek davranışlardan kaçınınız.

& Tur araçlarımızda sigara içilmemektedir, lütfen ısrar etmeyiniz.

& Tur programlarında sizlere iletilen zamanlamaya lütfen özenle uyunuz.

& Fotoğraf çekilmemesi konusunda sizlere yapılan uyarılara lütfen riayet ediniz.

& Turda herhangi bir olumsuz durum yaşamamanız için önemli ziynet eşyalarınızı lütfen yanınıza almayınız.

& Lütfen tur esnasında ya da sonrasında tur çalışma arkadaşımlarımızın sosyal medya hesaplarını ve telefon numaralarını talep etmeyiniz.

& Katılmadığınız müze ya da bir etkinliğin ücret iadesi yapılmamaktadır.

& Hava ve yol şartlarına göre programda değişiklik yapılabilme hakkımız vardır. Değişiklik yapılan programda hiçbir eksiltme yapılmadan ilerlenecektir.

& Tüketici kendisine tur boyunca hizmet verecek olan tur lideri, rehber, tesis, ulaşım aracı yetkilisinin bildirdiği kurallara uyacağını ve üçüncü kişilerin can, mal ve huzuruna saygı duyacağını, aksi bir durumda hizmeti haklı nedenle alamayacağına ve iade hakkının bulunmadığını kabul etmektedir.

Katılımcı tarafından yurt dışı turlarına rezervasyon yapıldıktan sonra sebebi ne olursa olsun turu iptal etmesi halinde rezervasyon için % 25 iptal cezası uygulanır.

& Tüketicinin turun başlamasına 30 gün kalan süreye kadar iptal ve değişiklik istemesi durumunda ücretin tamamı iade edilir. Tüketicinin turun başlangıç tarihinden 21 gün öncesi iptal ya da değişiklik olması durumundan tur bedelinin % 35’i ödenmek zorundadır. 10 günden az bir süre kala turun iptali durumunda tur ücretinin tamamı tahsil edilecektir.

& Acentemiz konaklama tesislerinde oda seçimi konusunda tüketicinin taleplerini ilgili tesise iletir; ancak talebin yerine geleceği konusunda garanti veremez. Otele varış günü odalar saat 14.00’ten önce tüketicilere teslim edilemez. Otelden ayrılış günü tüketicilerin en geç 11.00’e kadar odalarını boşaltmaları gerekmektedir.

Acentemiz gezi kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçlarını, hareket saatlerini ve bunların hareket yerlerini programda belirtilen standartlara bağlı kalmak koşuluyla tüketiciye bildirim yapılması suretiyle değiştirme hakkına sahiptir. Kayıt esnasında verilen tur programları taslak, genel programlardır. Tur programı araçta tüm katılımcılara bir dosya halinde verilmektedir. Tur programlarında belirtilen gezilerin organize edileceği günler rehberlerin inisiyatifi ile değiştirilebilir. Tüketici toplam gezi süresindeki gecelemenin kısaltılmaması ve kalınacak tesislerin sınıf ve kategorilerinde değişiklik yapılmaması halinde gezi şartlarının yerine getirilmiş olduğunu kabul eder.

& İptal durumunda para iadesinin tamamı ( Türk lirası, Euro ya da Dolar ) aynı ödeme şeklinde iade edilecektir. Kredi kartı ile yapılan işlemlerde banka kuralları geçerli olacaktır.

& Turu satın alan kişi turu istediği bir kişiye tüm haklarıyla devredebilir. Buradan doğacak ilave ödemeleri ödemekle yükümlüdür.

& Organizasyonlarımızda tur liderine uymak zorundasınız. Turun gidişatını bozacak ya da diğer katılımcıları huzursuz edecek davranışlarda bulunduğunuz taktirde, başkalarının sağlığını tehlikeye attığınız durumlarda tur hakkınızı kaybeder ve turla ilişkiniz düzenlenen rapor ile kesilir. Bu durumda tazminat hakkınız yoktur.

& Acentemizin düzenlemiş olduğu herhangi bir gezi, tur ve organizasyon sırasında çekilen fotoğraf, kamera görüntüsü, görsel materyaller ile ilgili tanıtım ve reklam gibi her türlü pazarlama yöntemi için kullanılabilir, bu tanıtımlarda görüntüsü bulunan kişiler görüntüden dolayı hak talep edemez.

& Tur başlangıcında ya da devamında engel teşkil eden yol engeli, hava koşulları, grev ya da ülkesel kaynaklanacak ön görülmez hallerde dolayı turu iptal ya da tehir edilebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

Birlikte keyifli geziler dileriz.