9 Gece 10 Gün

21 Kasım - 1 Aralık 2024

13 Kişi

Tur Programı

21 Kasım 2023: Türkiye’den akşam uçağıyla Delhi’ye uçacağız.

22 Kasım 2023: Sabah 05:00 gibi Delhi havalimanına giriş yaptıktan sonra işlemlerimizi bitirip aracımızla şehir merkezine hareket edecek ve otelimize eşyalarımızı koyup kahvaltımızı edeceğiz. Daha sonra Delhi şehir turu ve 12. yüzyılda Kutubeddin Aibak tarafından inşa edilen Zafer Kulesi olan Kutub Minar ile başlıyoruz. Geniş avlusunda, geçmişi MS 4. yüzyıla kadar uzanan ve Gupta tarzında Sanskritçe bir yazıt taşıyan Demir Sütun bulunmaktadır. Sütun, demirinin bunca yüzyıl boyunca paslanmaması nedeniyle bilim adamlarını şaşırttı. Humayun'un mezarı - kırmızı kumtaşı ve beyaz mermerden yapılmış muhteşem yapı, bahçe mezarının en güzel örneklerinden biridir ve Tac Mahal'in öncüsüdür. Orantılı alanları, çift kubbesi ve zarif zarafeti Babür mimarisinin karakteristik özellikleridir. Ayrıca Birinci Dünya Savaşı'nın anıtı olan Hindistan Kapısı'nı ve oradan, Parlamento evleri ve Hükümet Sekreterliği binaları ile çevrili Hindistan Cumhurbaşkanı'nın ikametgahı olan Rashtrapati Bhawan'a giden yolu da ziyaret edeceğiz. Öğleden sonra grup yerel pazar JANPAT'a gelecek Ana pazarda hemen hemen her şeyi bulun. Renkli, çağdaş Hint modasından, önemsiz mücevherlere ve tonlarca el sanatına, antika ev dekorasyonu ürünlerine ve hatta ittar ve nargile mağazalarına kadar. Buradaki ürünler biraz pahalı ama aynı zamanda daha güvenilirdir. ( DELHİ KONAKLAMA)

23 Kasım 2023: Sabah otelimizde kahvaltı ettikten sonra sabah 07:20 treniyle Amritsar’a giderek Hint trenini deneyimleyeceğiz. 6 saat sürecek yolculuk sonrası otelimize varacak ve ardından dinlenmeye geçeceğiz. Altın Tapınak Amritsar Hindistan (Sri Harmandir Sahib Amritsar) benzersiz bir Sih mimarisine sahiptir. Çevredeki arazi seviyesinden daha düşük bir seviyede inşa edilen Gurudwara, eşitlikçilik ve tevazu dersini veriyor. Bu kutsal türbenin dört yönden dört girişi, hayatın her kesiminden insanların eşit derecede hoş karşılandığını gösterir. Ardından kısa bir şehir turu ve serbest zaman yapacağız. Akşam yemeği sonrası otelimizde dinlenme. ( AMRİTSAR KONAKLAMA )

24 Kasım 2023:  Sabah otelimizde kahvaltı yaptıktan sonra güne Altın Tapınak'ta dua ederek başlayacak  ve ardından Amritsar'daki Altın Tapınak kompleksinin yakınındaki tarihi bir bahçe ve 'ulusal öneme sahip anıt' olan ünlü "Jallianwala Bagh"ı ziyaret edeceğiz. Rehberli tüm gün anlatımımızla şehri gezeceğiz ve ardından öğleden sonra "Bayrakların İndirilmesi" törenine tanık olmak için ünlü "Wagah Sınırı"na götüreceğiz. Pakistan'ın Lahor kentine 22 km ve Hindistan'ın Amritsar kentine 28 km uzaklıkta bulunan Wagah Sınırı, Grand Trunk Yolu boyunca uzanan Hindistan ve Pakistan sınırları arasındaki sınırları işaret ediyor. Her gün düzenlenen Wagah Sınır Töreni veya Dayak Geri Çekilme Töreni en ilgi çekici yer olarak bilinmektedir. Her akşam, gün batımından hemen önce, Hindistan ve Pakistan askerleri bu sınır karakolunda buluşarak 30 dakikalık askeri dostluk ve şovmenlik gösterisinde bulunuyorlar. Ardından akşam yemeği sonrası otelimizde dinlenme. ( AMRİTSAR KONAKLAMA )

25 Kasım 2023: Sabah otelimizde kahvaltımızı yaptıktan sonra Delhi uçağına binmek üzere havaalanına transfer olacağız ardından 10:15 uçağıyla başkente uçacağız. Ve aracımıza binip yaklaşık 5.5 saatlik bir yolculuk sonrası Jaipur’a ulaşacağız. Akşam otelimize yerleşip akşam yemeğini yedikten sonra Jaipur kent merkezine gidip alışverişimizi yapacağız.  Jaipur Rajasthan eyaletinin başkenti. Bir zamanlar bölgeyi yöneten ve 1727'de bugün Eski Şehir veya kendine özgü bina rengi nedeniyle "Pembe Şehir" olarak adlandırılan yeri kuran kraliyet ailesini çağrıştırıyor. Görkemli sokak ağının merkezinde (Hindistan'da dikkat çeken), gösterişli, sütunlu Şehir Sarayı kompleksi yer alıyor. Bahçeleri, avluları ve müzeleriyle buranın bir kısmı hâlâ kraliyet ikametgahıdır. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde olacak. ( JAİPUR KONAKLAMA )

26 Kasım 2023: Sabah otelimizde kahvaltı sonrası rehberli gezimizde ilk durağımız Amber Fort olacak. Muhteşem Amber Kalesi ziyaretiyle başlayacağız. Babür İmparatoru Akbar'ın en başarılı Generali Maharaja Mansingh, 17. yüzyılda Amber Kalesi'nin inşasına başladı. Jaipur'da Şehir Sarayı inşa edilmeden önce Amber, gücün merkeziydi. Kale, müstahkem siperlerle çevrilidir ve Hendek Gölü'ne bakmaktadır. Harabeler ve kalıntılar Aravalli tepelerine yayılmış durumda ve genişleyen mazgallı duvarlar çevredeki alanı kaplıyor. Bir fil [müsaitlik durumuna bağlıdır/alternatif olarak jeep ile] sizi kaleye ulaşma zahmetinden kurtaracaktır. Zirveye çıktığınızda, avlulardan ve salonlardan oluşan geniş komplekste gezinin. Odaların çoğunda değerli taşlar ve duvarlara işlenmiş aynalar içeren hoş duvar resimleri vardır. Belki de en büyüleyici olanı, tek bir lamba ışığının birçok aynaya yansıyarak odayı aydınlattığı Sheesh Mahal'dir Amber'e giderken durup Hawa Mahal olarak da bilinen 'Rüzgarlar Sarayı'nı göreceksiniz. Bu gerçekten de saraydaki hanımların aşağıdaki sokakta olup bitenleri arkasından izledikleri özenle hazırlanmış bir cephe. Pembe kumtaşı oymacılığı son derece karmaşıktır. Serin rüzgâr, bir zamanlar saray kraliçelerinin şehrin sokaklarını izlediği pencerelerden ve kafesli paravanlardan oluşan cephesinden esiyor. Ardından bir kahve molası vereceğiz. Öğleden sonra Şehir Sarayı'nı ziyaret edeceksiniz. Muhteşem Şehir Sarayı, yüksek duvarlarla çevrili, güzel bahçeler ve avluların ortasında yer alan pembe şehir Jaipur'un merkezinde yer almaktadır. Jai Singh burayı 1728 yılında inşa ettiğinden beri Jaipur Maharajalarının ana ikametgahı olmuş ve ardı ardına gelen yöneticilerin her biri buraya eklemeler yapmıştır. Daha sonra, Jaipur Maharaja'sı tarafından yapılan, 1726 yılında inşa edilen ve Sawai Jai Singh tarafından inşa edilen beş astronomik harikadan biri olan ve bugüne kadar doğru tahminler yapan bitişikteki Jantar Mantar'a (aynı zamanda Astronomik Gözlemevi olarak da bilinir) yürüyeceğiz. Ardından alışveriş için Jaipur çarşılarını gezecek ve akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde olacak. Bu akşam ışık gösterisine hazır mısınız?               ( JAİPUR KONAKLAMA )

27 Kasım 2023: Sabah otelimizde kahvaltımızı yaptıktan sonra Agra’ya Taj Mahal’i görmeye gidiyoruz. Yaklaşık 4.5 saatlik bir yolculuk sonrası varacağız fakat sizleri yol üzerinde Hayalet Şehir olarak da bilinen ünlü Fatehpur sikri'yi ziyaret etmeniz için saerbest zaman yapacağız.  Ağırlıklı olarak kırmızı kum taşından oluşan, Agra'ya 37 km uzaklıkta yer alan ve Babür İmparatoru Celal-ud-din Muhammed Ekber tarafından onun onuruna inşa edilen bir şehir. Büyük Sufi Azizi Şeyh Salim Chisti; ihtişamı ve benzersizliği imparatorun mimari ustalığının güzel bir örneğini sunuyor. Akbar'ın hoşgörülü dini görüşleri ve edebiyat, mimari ve güzel sanatlara olan ilgisi, Fatehpur Sikri'deki binaların stil ve tasarımlarında İslami ve Hindu unsurların karizmatik bir karışımını sağlamış. Fatehpur Sikri, çok sayıda ağ geçidinin serpiştirildiği 11 km uzunluğunda bir sur duvarı ile çevrelenmiştir. Büyük şehrin kalıntıları; İmparatorluk Sarayı Kompleksi, büyük Sufi azizi Şeyh Salim Chisti'nin girift bir şekilde inşa edilmiş mermer mezarı ve büyük cami, mimari güzelliğin simgesi olan Taj Mahal'den sonra ikinci sırada yer alır. Ardından yolumuza devam ederek Turu tamamladıktan sonra Agra’ya varacağız ve kısa bir dinlenme sonrası otelimize yerleşip 1630'da ölen Şah Cihan'ın sevgili eşi İmparatoriçe Mümtaz Mahal'in türbesi olan ünlü "Taj Mahal’i ziyaret edeceğiz. Taj kompleksi, ön avlu, yüksek bir giriş, kanalları olan büyüleyici bir resmi Babür bahçesi ve bir dizi çeşmenin bulunduğu merkezi bir tank, tam anlamıyla mezardır. Kompleksi gezdikten sonra akşam yemeğine geçeceğiz ve ardından serbest zaman. ( AGRA KONAKLAMA )

28 Kasım 2023: Sabah kampımızda kahvaltımızı yaptıktan sonra bugün Agra Fort kalesini ziyaret etmeye gideceğiz. Yamuna Nehri kıyısındaki devasa kırmızı kumtaşı Agra Kalesi'nin inşasına 1565 yılında İmparator Ekber tarafından başlanmış. Ancak torunu Şah'ın hükümdarlığına kadar eklemeler yapılmış. Cihan Ekber Şah'ın zamanında kale esas olarak askeri bir yapıydı, ancak Şah Cihan'ın hükümdarlığı sırasında kısmen saray haline gelmiş. Bu muhteşem yapıyı gezdikten sonra şehirden ayrılıp aracımızla Delhiye dönecek ve havalimanına geçerek 18:15 uçağımızla Varanasi’ye uçacağız. Varışın ardından otelimize geçecek ve akşam yemeğini yedikten sonra serbest zaman yapacağız ve otelimizde dinlenme. ( VARANASİ KONAKLAMA )

29 Kasım 2023: Sabah otelde kahvaltımızdan sonra bugün dünyanın en eski şehirlerinden Varanasi’yi ziyaret edeceğiz. Grup ilk olarak Varanasi'nin 10 kilometre kuzeydoğusunda, Hindistan'ın Uttar Pradesh kentinde Ganj ve Varuna nehirlerinin birleştiği yerde bulunan ünlü "Sarnath Tapınağı"nı ziyaret edecek. Sarnath'taki geyik parkı, Gautama Buddha'nın Dhamma'yı ilk öğrettiği ve Budist Sangha'nın Kondanna'nın aydınlanmasıyla ortaya çıktığı yerdir. Daha sonra şehri ziyaret etmeye hazırlanın ve öncelikle ünlü Kashi Vishwanth Tapınağını ziyaret edeceksiniz. Kashi Vishvanath Tapınağı, Lord Shiva'ya adanmış en ünlü Hindu tapınaklarından biridir. Hindistan'ın Uttar Pradesh eyaletindeki Varanasi'de bulunmaktadır. Tapınak, kutsal Ganj nehrinin batı kıyısında yer alır ve Shivatapınaklarının en kutsalı olan on iki Jyotirlinga'dan biridir. Ana Tanrı, Evrenin Hükümdarı anlamına gelen Vishvanatha veya Vishveshvara adıyla bilinir. Varanasi şehrine Kashi de denir ve bu nedenle tapınağa halk arasında Kashi Vishvanath Tapınağı denir. Ziyaretin ardından Kaal Bhairav tapınağını ziyaret edeceğiz ve daha sonra grup, Ganj nehri kıyısındaki kutsal nehir kıyıları arasındaki en kutsal ölü yakma alanlarından biri olan "Manikarnika Ghat" olarak adlandırılan çok ünlü Varanasi Ghat'ını ziyaret edecek. Hindistan'ın Uttar Pradesh eyaletindeki Varanasi şehri. Hinduizm'de ölüm, kişinin karmasının sonucuyla işaretlenen başka bir hayata açılan kapı olarak kabul edilir. Ayrıca Durga Kund'u ziyaret edin ve akşamın ilerleyen saatlerinde grubu "Çek çek yolculuğu" yoluyla yani Rikşalara binerek Ghat'lardan birine, ünlü "Ganga Aarti"yi ziyaret etmeye götüreceğiz. Aarti törenleri her gün gerçekleştirilir. Ganga Nehri'ne bakan genellikle rahipler tarafından çevrelenirler. Her zaman saat yönünde yapılır. Aarti'ye her zaman Ganj'ı öven farklı şarkılar eşlik eder. Lambaların tanrının gücünü kazandığına inanılıyor. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde olacak. VARANASİ KONAKLAMA )

30 Kasım 2023 / Delhi: Sabah gün doğumunda Ganj nehrinde arınma ve ghatları izlemeniz için tekne turumuz olacak. Katılmaya ne dersiniz? Ardından otelimizde kahvaltımızı yaptıktan sonra havalimanına hareket ve öğlen 12:25 uçağıyla Delhi’ye uçuyoruz. Öğleden sonra otelimize yerleşip kısa bir dinlenme sonrası akşam yemeği ve ardından otelimizde dinlenme. Gece yarısı havalimanına transfer olacağız. DELHİ KONAKLAMA )

1 Aralık 2023 / Delhi: Sabah öğle saatlerinde ülkemizde olacağız.

 

 

Programa Dahil Olan Hizmetler

 • Programda belirtilen tüm konaklamalar
 •  Programda belirtilen sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri ( 2 akşam yemeği dahil değildir. )
 • Türkçe ve İngilizce rehberlik hizmeti
 • Klimalı araçlarla havaalanı ve gezilecek yerler transferleri
 • Programda belirtilen müze, gösteri ve gezilecek yerler giriş ücretleri
 • Delhi - Amritsar arası tren ücreti
 • Şehirlerde rikşa ücretleri
 • Varanasi tekne turu ücreti
 • Wagah Border Sınır Nöbet Değişim Töreni ücreti 
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Araç içerisinde su ikramı 

Programa Dahil Olmayan Hizmetler

 • İstanbul-Delhi gidiş dönüş uçak bileti
 • Alınacak 3 adet iç hat uçuşu 
 • Hindistan vizesi (Parmak izi için davet edileceksiniz)
 • Yurt dışı çıkış harcı

Konaklama

HOTELLER : 

Yeni Delhi : The Royal Plaza

Agra: Ramada Plaza By Wyndam

Varanasi: Hotel The Pristine

Jaipur: Hotel The Clairon

Amritsar: Ramada Plaza

Ücretlendirme

Tur Ücreti:    2.170 $

Tur ücreti, 2 kişi paylaşımlı oda da tek kişi ücretidir. Single oda farkı 600 $’dır.

Ödeme şekli: Nakit ödemede tur ücretinin yarısı ön kaparo olarak ödenecek, diğer yarısı geziden 7 gün önce ödenerek tur ücreti tamamlanacaktır. Kredi kartı ile ödemelerde taksit imkanı vardır, lütfen bilgi isteyiniz.


**Hindistan Diwali Festivali Turu, Keşfettur / Cüneyt Durhan rota danışmanlığında gerçekleştirilecektir

Web: www.kesfettur.com

Mail: cuneyt@kesfettur.com

Tel & Whatsapp: +90 532 647 8907 - Ofis Tel: +90 282 263 4888


&
 Turumuz 14 kişi ile sınırlıdır.

& Yurtdışı gezilerde en az 6 ay geçerli pasaport ve en az 4 boş sayfa olması mecburidir, aksi sorumluluk katılımcıya aittir. Hiçbir şekilde yırtık ya da deforme olmuş pasaportlar ile ülkeye giriş yapılamamaktadır.

& Hindistan ziyaretimizde ülkeye girişte vize istenmektedir. Vize için bilgilendirileceksiniz. 

& Gerekli görüldüğü durumlarda tur güzergâhının içeriği aynı kalmak koşuluyla değişiklik sağlanabilir.

& Turumuzda hiçbir ekstra ücret toplanmamaktadır.

Gezimizde yazlık kıyafet bulundurmalı aynı zamanda yanınıza gözlük şapka ve güneş kremi almanızı öneririz. Ayrıca ayağınıza sandalet ya da rahat bir ayakkabı tercih etmenizi ve akşamları olabilecek serin hava için lütfen bir polar ya da ince bir mont bulundurmanızı rica ederim.

Lütfen kullandığınız bir ilaç varsa yanınıza almanızı rica ederim.

Sağlık sorununuz var ise lütfen tarafıma bilgi vermenizi rica ederim.

Araçlarda oturma düzeniniz her gün bir arka koltuğa kayacak şekilde ilerleyecektir. Böylelikle herkes gezide eşit yerde oturmuş olacaktır, anlayışınız için şimdiden teşekkür ederim.

Yemeklerinizde sadece şehirlerde vegan ya da vejeteryan tercihiniz olursa geziden önce bildirmenizi rica ederim.

& Birlikte keyifle ve keşif dolu bir gezi geçireceğimizi düşünüyorum. Sizlerden tek ricam birlikte olduğumuz anlarda siyaset ya da tartışma yaratacak anları paylaşmamanızı rica ederim.

& Turumuzda bahşiş verme zorunluluğu yoktur. Lakin sizlerin inisiyatifinde olan bahşiş karşınızdaki yerel insanı mutlu edeceğini belirtmeliyim.

& Turumuz Delhi Havalimanında başlayıp burada son bulmaktadır. Bu zaman haricindeki tüm sorumluluk katılımcıya aittir. Lütfen uçuştan 4 saat önce İstanbul havalimanında sizlere belirtilen toplanma alanında hazır olunuz. Herhangi bir sebepten dolayı ülkeye giriş yapamayan yolculunun sorumluluğu kendisine aittir.

& Bu destinasyonda gidilen şehirlerde yer alan konaklama tesislerin standartları, ülkemiz otel standartlarına ulaşmadığı gözlenmektedir.

& Konaklayacağınız otellerde check in işlemleriniz tur liderimiz tarafından yapılacaktır. Lütfen bu süreçte otel lobisinde dinlenebilirsiniz. Oda kartlarınızı sizlere iletirken otel ve program hakkında sizlere intro verecektir.

& Tur programımızda dahil olan hizmetlerimizden olan otelden alınan sabah kahvaltılarında, ülkenin kahvaltı kültürü olan yiyecekler ya da reçel, ekmek, tereyağı, çay / kahve ile taze meyveden oluşan kontinental kahvaltı olarak adlandırılan kahvaltı türü verilmektedir.

& Serbest zamanlarda gruptan ayrı olarak bir plan yaparsanız tur liderimizi bilgilendirmeyi unutmayınız.

& İki kişi paylaşımlı odalarda lütfen oda arkadaşınızı rahatsız edecek davranışlardan kaçınınız.

& Tur araçlarımızda sigara içilmemektedir, lütfen ısrar etmeyiniz.

& Tur programlarında sizlere iletilen zamanlamaya lütfen özenle uyunuz.

& Fotoğraf çekilmemesi konusunda sizlere yapılan uyarılara lütfen riayet ediniz.

& Turda herhangi bir olumsuz durum yaşamamanız için önemli ziynet eşyalarınızı lütfen yanınıza almayınız.

& Katılmadığınız müze ya da bir etkinliğin ücret iadesi yapılmamaktadır.

& Hava ve yol şartlarına göre programda değişiklik yapılabilme hakkımız vardır. Değişiklik yapılan programda hiçbir eksiltme yapılmadan ilerlenecektir.

& Tüketici kendisine tur boyunca hizmet verecek olan tur lideri, rehber, tesis, ulaşım aracı yetkilisinin bildirdiği kurallara uyacağını ve üçüncü kişilerin can, mal ve huzuruna saygı duyacağını, aksi bir durumda hizmeti haklı nedenle alamayacağına ve iade hakkının bulunmadığını kabul etmektedir.

Sağlık ya da 1. derece yakınınız ( aile ) vefat gibi önemli bir nedenden dolayı tura katılamadığınız taktirde katılım hakkınız iade edilir ya da istediğiniz başka bir tura devredilir. Bu sebepler dışında keyfi ya da şahsi iptaller de ücret iadesi olmamaktadır. Başka bir tura değiştirmeniz durumunda arada oluşacak zararı karşılamanız gerekmektedir.

Katılımcı tarafından yurt dışı turlarına rezervasyon yapıldıktan sonra sebebi ne olursa olsun turu son 30 gün öncesine kadar iptal etmesi halinde rezervasyon için % 25 iptal cezası uygulanır. Tüketicinin turun başlangıç tarihinden 21 gün öncesi iptal ya da değişiklik olması durumundan tur bedelinin % 35’i ödenmek zorundadır. 10 günden az bir süre kala turun iptali durumunda tur ücretinin tamamı tahsil edilecektir.

& Acentemiz konaklama tesislerinde oda seçimi konusunda tüketicinin taleplerini ilgili tesise iletir; ancak talebin yerine geleceği konusunda garanti veremez. Otele varış günü odalar saat 14.00’ten önce tüketicilere teslim edilemez. Otelden ayrılış günü tüketicilerin en geç 11.00’e kadar odalarını boşaltmaları gerekmektedir.

Gezi kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçlarını, hareket saatlerini ve bunların hareket yerlerini programda belirtilen standartlara bağlı kalmak koşuluyla tüketiciye bildirim yapılması suretiyle değiştirme hakkına sahibiz. Kayıt esnasında verilen tur programları taslak, genel programlardır. Tur programı kurulan whatsap grubunda dijital ortamda sizlere tur öncesinde sizlere iletilecektir.  Tur programlarında belirtilen gezilerin organize edileceği günler rehberlerin inisiyatifi ile değiştirilebilir. Tüketici toplam gezi süresindeki gecelemenin kısaltılmaması ve kalınacak tesislerin sınıf ve kategorilerinde değişiklik yapılmaması halinde gezi şartlarının yerine getirilmiş olduğunu kabul eder.

& İptal durumunda para iadesinin tamamı (Türk lirası, Euro ya da Dolar) aynı ödeme şeklinde iade edilecektir. Kredi kartı ile yapılan işlemlerde banka kuralları geçerli olacaktır.

& Turu satın alan kişi turu istediği bir kişiye tüm haklarıyla devredebilir. Buradan doğacak ilave ödemeleri ödemekle yükümlüdür.

& Organizasyonlarımızda tur liderine uymak zorundasınız. Turun gidişatını bozacak ya da diğer katılımcıları huzursuz edecek davranışlarda bulunduğunuz taktirde, başkalarının sağlığını tehlikeye attığınız durumlarda tur hakkınızı kaybeder ve turla ilişkiniz düzenlenen rapor ile kesilir. Bu durumda tazminat hakkınız yoktur.

Otel konaklamalarında demirbaş eşyaya oluşabilecek zararınızdan dolayı otel yönetiminin faturalandırması olursa tarafınıza iletilecektir.

& Düzenlemiş olduğu herhangi bir gezi, tur ve organizasyon sırasında çekilen fotoğraf, kamera görüntüsü, görsel materyaller ile ilgili tanıtım ve reklam gibi her türlü pazarlama yöntemi için kullanılabilir, bu tanıtımlarda görüntüsü bulunan kişiler görüntüden dolayı hak talep edemez.

& Tur başlangıcında ya da devamında engel teşkil eden yol engeli, hava koşulları, grev ya da ülkesel kaynaklanacak ön görülmez hallerde dolayı turu iptal ya da tehir edilebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

Birlikte keyifli geziler dileriz.