8 Gece 8 Gün

14-22 Ocak 2024

14 Kişi

Tur Programı

Etiyopya Timkat Festivali Omo Vadisi Turu

 

Tur Tarihi: 14-22 Ocak 2024

Tur Başlangıç Noktası: İstanbul Havalimanı

Tur Güzergahı: Etiyopya (Addis Ababa – Jinka – Turmi – Omo Vadisi )


 13 Ocak 2024İstanbul Havalimanından yaklaşık 5.5 saatlik uçuş sonrası Addis Ababa’ya varış. Vize işlemlerimizden sonra otelimize dinlenmeye geçeceğiz.

 14 Ocak 2024: Sabah kahvaltı sonrası havalimanına transfer ve öğle uçağıyla Jinka'ya hareket. Öğle uçuşumuzla yaklaşık 1.5 saatlik uçuş sonrası Jinka'ya varış ve buradan jeeplerimizle Nasa Pansiyona varış ve kısa bir mola sonrası ilk kabilemiz Arilari ziyaret. Ardından akşam üzeri restoranımıza varış ve akşam yemeği sonrası konaklama alanımızda dinlenme. 

 15 Ocak 2024:  Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra ülkenin en tanınan kabilesi Mursileri ziyaret edeceğiz. Mursi kadınlarının ağızlarına taktıkları kil tabaklarla tanınıyorlar. 1 saatlik ziyaret sonrası buradan Jinka’ya geleceğiz ve kısa bir mola sonrası Turmi’ye hareket edeceğiz. Yolculuğumuz yaklaşık 5 saat sürecek ve ardından konaklayacağımız Paradise Lodge’ye geleceğiz. Odalarımıza yerleşme sonrası akşam yemeği ve dinlenme.

 16 Ocak 2024: Otelimizde dinlendikten sonra bugün kabile ziyaretleri başlıyor. İlk durağımız vücut boyalarıyla tanınan Karo kabilesi olacak. Burada yaklaşık 1 saat vakit geçirdikten sonra diğer kabile ziyaretimiz olan Nyangatomlara gideceğiz. Bu kabile erkeklerin savaşçı kimliği ve kadınların boyunlarına taktıkları büyük boncuk kolyelerle tanınıyor. Ardından konaklama alanımıza dönerek kısa bir dinlenme yapacağız. Buradan günün son kabilesi olan ülkenin en büyük kabilelerinden Hamerleri ziyaret edeceğiz. Bu köyde aynı zamanda çocuklara vereceğimiz hediyeleri sunacağız. Akşam yemeği ve konaklama Paradise Lodge otelimizde olacak. 

 17 Ocak 2024:  Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Omo vadisinin son kabilesi Dassanechleri ziyaret edeceğiz. Kültürel yaşamlarıyla fark yaratan kabile sonrası Konso'ya gimek için yola koyulacağız. Yolculuğumuz 5 saat sürecek ve ardından otelimize geçeğiz. ve Jinka pazarını ziyaret edeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama Konso Kanta Lodge'de olacak. 

18 Ocak 2024: Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Konso kabilesini ziyaret edeceğiz ve ardından Arba Minch şehrine gideceğiz. Otelimize geçmeden son kabilemiz olan dokumacılık yapan Dorze çiftçilerini ziyaret edeceğiz. Ardından gecemizi geçirmek için şehir merkezindeki Mora Hights Lodge'ye konaklama için geçeceğiz. Akşam yemeğimizi yedikten sonra otelimizde dinleneceğiz. 

19 Ocak 2024: Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Chamo gölünde 1-1.5 saatlik tekne turuna başlayacağız. Burada hem yolumuzda hem de gölde hayvanları göreceğiz. En ilginçleri Hippolar ve timsahlar olacaktır. Ardından şehir merkezine geçeceğiz ve şehir merkezinde Timkat bayramının başlangıcına katılacağız. Akşam yemeğimiz otelimizde olacak. 

20 Ocak 2024:  Sabah kahvaltı sonrası bugün ana Timkat törenine katılacağız. Ardından  öğleden sonra uçuşumuzla Addis Ababa'ya döneceğiz. Ardından otelimize transfer olup akşam yemeğimizi otelimizde yiyeceğiz. Akşam dinlenmesi ardından istersek bir mekana gidip birlikte vakit geçirebiliriz.   

21 Ocak 2024:  Sabah kahvaltı sonrası ilk durağımız yaklaşık 3 milyon yıl önce bulunmuş ilk insan Lucy'in olduğu şehir müzesi. Ardından şehrin yüksek konumunda yer alan 2. Menelik Kralının sarayının olduğu bahçe ve içerisinde yer alan St. Mary kilisesini ( Tadilattaydı eğer açılmadıysa bahçesini gezeceğiz. ) ziyaret edeceğiz. Buradan Entoto parka geçerek şehri kuşbakışı göreceğiz. Ardından sizlere meşhur Etiyopya kahvesi ikram etmek için ülkenin ilk kahvecisi Tomako'ya geçeceğiz. Bu bölge İtalyanlardan kalma Piazzo bölgesi. Daha sonra yöresel alışverişlerinizi yapmak için markete gelecek ve ardından final yemeğine Yod Abyssina Kültürel restoranda danslar eşliğinde gezimizi sonlandırarak havalimanına transfer olacağız.

22 Ocak 2024: Sabah erken saatlerde ülkemize varmış olacağız. 


Programa Dahil Olan Hizmetler

 • 8 gece konaklama ve sabah kahvaltısı
 • 8 gece akşam yemeği ve bir alkolsüz içecek
 • Addis Ababa ve Jinka gidiş geliş iç hat uçuşu
 • Havalimanında karşılama, geliş ve gidiş havalimanı transferleri
 • 4*4 jeep tur ücreti 
 • Milli park giriş ücretleri
 • Kabile ziyaret ücretleri ( kabile giriş ücretleri ) 
 • Tur boyunca Türkçe rehberlik
 • Taze meyve ve kahve ikramı
 • Araç içerisinde her gün 2 adet 0.5 lt su 
 • Seyahat sigortası

Programa Dahil Olmayan Hizmetler

 • İstanbul – Addis, Ababa – İstanbul uçak bileti
 • E-vize ücreti
 • Yurtdışı Çıkış Harcı

Ücretlendirme

Tur Ücreti: 2.680 $
Tur ücreti, 2 kişi paylaşımlı oda da tek kişi ücretidir. Single oda farkı 400 $’dır.

Ödeme şekli: Nakit ödemede tur ücretinin yarısı ön kaparo olarak ödenecek, diğer yarısı geziden 7 gün önce ödenerek tur ücreti tamamlanacaktır. 


**Etiyopya Timkat Festivali Omo Vadisi Turu, Keşfettur / Cüneyt Durhan rota danışmanlığında gerçekleştirilecektir

Web: www.kesfettur.com

Mail: cuneyt@kesfettur.com

Tel & Whatsapp: +90 532 647 8907 - Ofis Tel: +90 282 263 4888&
 Turumuz 14 kişi ile sınırlıdır.

& Yurtdışı gezilerde en az 6 ay geçerli pasaport ve en az 4 boş sayfa olması mecburidir, aksi sorumluluk katılımcıya aittir. Hiçbir şekilde yırtık ya da deforme olmuş pasaportlar ile ülkeye giriş yapılamamaktadır.

& Etiyopya ziyaretimizde ülkeye girişte vize istenmektedir. Vizeniz tarafımdan E-vize olarak alınacaktır. Ücreti tarafınıza aittir. 

& Gerekli görüldüğü durumlarda tur güzergâhının içeriği aynı kalmak koşuluyla değişiklik sağlanabilir.

& Turumuzda hiçbir ekstra ücret toplanmamaktadır.

Gezimizde yazlık kıyafet bulundurmalı aynı zamanda yanınıza gözlük şapka ve güneş kremi almanızı öneririz. Ayrıca ayağınıza sandalet ya da rahat bir ayakkabı tercih etmenizi ve akşamları olabilecek serin hava için lütfen bir polar ya da ince bir mont bulundurmanızı rica ederim.

Lütfen kullandığınız bir ilaç varsa yanınıza almanızı rica ederim.

Sağlık sorununuz var ise lütfen tarafıma bilgi vermenizi rica ederim.

Araçlarda oturma düzeniniz her gün bir arka koltuğa kayacak şekilde ilerleyecektir. Böylelikle herkes gezide eşit yerde oturmuş olacaktır, anlayışınız için şimdiden teşekkür ederim.

Yemeklerinizde sadece şehirlerde vegan ya da vejeteryan tercihiniz olursa geziden önce bildirmenizi rica ederim.

& Birlikte keyifle ve keşif dolu bir gezi geçireceğimizi düşünüyorum. Sizlerden tek ricam birlikte olduğumuz anlarda siyaset ya da tartışma yaratacak anları paylaşmamanızı rica ederim.

& Turumuzda bahşiş verme zorunluluğu yoktur. Lakin sizlerin inisiyatifinde olan bahşiş karşınızdaki yerel insanı mutlu edeceğini belirtmeliyim.

& Turumuz Addis Ababa Havalimanında başlayıp burada havalimanında son bulmaktadır. Bu zaman haricindeki tüm sorumluluk katılımcıya aittir. Lütfen uçuştan 4 saat önce İstanbul havalimanında sizlere belirtilen toplanma alanında hazır olunuz. Herhangi bir sebepten dolayı ülkeye giriş yapamayan yolculunun sorumluluğu kendisine aittir.

& Bu destinasyonda gidilen şehirlerde yer alan konaklama tesislerin standartları, ülkemiz otel standartlarına ulaşmadığı gözlenmektedir.

& Konaklayacağınız otellerde check in işlemleriniz tur liderimiz tarafından yapılacaktır. Lütfen bu süreçte otel lobisinde dinlenebilirsiniz. Oda kartlarınızı sizlere iletirken otel ve program hakkında sizlere intro verecektir.

& Tur programımızda dahil olan hizmetlerimizden olan otelden alınan sabah kahvaltılarında, ülkenin kahvaltı kültürü olan yiyecekler ya da reçel, ekmek, tereyağı, çay / kahve ile taze meyveden oluşan kontinental kahvaltı olarak adlandırılan kahvaltı türü verilmektedir.

& Serbest zamanlarda gruptan ayrı olarak bir plan yaparsanız tur liderimizi bilgilendirmeyi unutmayınız.

& İki kişi paylaşımlı odalarda lütfen oda arkadaşınızı rahatsız edecek davranışlardan kaçınınız.

& Tur araçlarımızda sigara içilmemektedir, lütfen ısrar etmeyiniz.

& Tur programlarında sizlere iletilen zamanlamaya lütfen özenle uyunuz.

& Fotoğraf çekilmemesi konusunda sizlere yapılan uyarılara lütfen riayet ediniz.

& Turda herhangi bir olumsuz durum yaşamamanız için önemli ziynet eşyalarınızı lütfen yanınıza almayınız.

& Katılmadığınız müze ya da bir etkinliğin ücret iadesi yapılmamaktadır.

& Hava ve yol şartlarına göre programda değişiklik yapılabilme hakkımız vardır. Değişiklik yapılan programda hiçbir eksiltme yapılmadan ilerlenecektir.

& Tüketici kendisine tur boyunca hizmet verecek olan tur lideri, rehber, tesis, ulaşım aracı yetkilisinin bildirdiği kurallara uyacağını ve üçüncü kişilerin can, mal ve huzuruna saygı duyacağını, aksi bir durumda hizmeti haklı nedenle alamayacağına ve iade hakkının bulunmadığını kabul etmektedir.

Sağlık ya da 1. derece yakınınız ( aile ) vefat gibi önemli bir nedenden dolayı tura katılamadığınız taktirde katılım hakkınız iade edilir ya da istediğiniz başka bir tura devredilir. Bu sebepler dışında keyfi ya da şahsi iptaller de ücret iadesi olmamaktadır. Başka bir tura değiştirmeniz durumunda arada oluşacak zararı karşılamanız gerekmektedir.

Katılımcı tarafından yurt dışı turlarına rezervasyon yapıldıktan sonra sebebi ne olursa olsun turu iptal etmesi halinde rezervasyon için % 25 iptal cezası uygulanır.

& Tüketicinin turun başlamasına 30 gün kalan süreye kadar iptal ve değişiklik istemesi durumunda ücretin tamamı iade edilir. Tüketicinin turun başlangıç tarihinden 21 gün öncesi iptal ya da değişiklik olması durumundan tur bedelinin % 35’i ödenmek zorundadır. 10 günden az bir süre kala turun iptali durumunda tur ücretinin tamamı tahsil edilecektir.

& Acentemiz konaklama tesislerinde oda seçimi konusunda tüketicinin taleplerini ilgili tesise iletir; ancak talebin yerine geleceği konusunda garanti veremez. Otele varış günü odalar saat 14.00’ten önce tüketicilere teslim edilemez. Otelden ayrılış günü tüketicilerin en geç 11.00’e kadar odalarını boşaltmaları gerekmektedir.

Gezi kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçlarını, hareket saatlerini ve bunların hareket yerlerini programda belirtilen standartlara bağlı kalmak koşuluyla tüketiciye bildirim yapılması suretiyle değiştirme hakkına sahibiz. Kayıt esnasında verilen tur programları taslak, genel programlardır. Tur programı kurulan whatsap grubunda dijital ortamda sizlere tur öncesinde sizlere iletilecektir.  Tur programlarında belirtilen gezilerin organize edileceği günler rehberlerin inisiyatifi ile değiştirilebilir. Tüketici toplam gezi süresindeki gecelemenin kısaltılmaması ve kalınacak tesislerin sınıf ve kategorilerinde değişiklik yapılmaması halinde gezi şartlarının yerine getirilmiş olduğunu kabul eder.

& İptal durumunda para iadesinin tamamı (Türk lirası, Euro ya da Dolar) aynı ödeme şeklinde iade edilecektir. Kredi kartı ile yapılan işlemlerde banka kuralları geçerli olacaktır.

& Turu satın alan kişi turu istediği bir kişiye tüm haklarıyla devredebilir. Buradan doğacak ilave ödemeleri ödemekle yükümlüdür.

& Organizasyonlarımızda tur liderine uymak zorundasınız. Turun gidişatını bozacak ya da diğer katılımcıları huzursuz edecek davranışlarda bulunduğunuz taktirde, başkalarının sağlığını tehlikeye attığınız durumlarda tur hakkınızı kaybeder ve turla ilişkiniz düzenlenen rapor ile kesilir. Bu durumda tazminat hakkınız yoktur.

Otel konaklamalarında demirbaş eşyaya oluşabilecek zararınızdan dolayı otel yönetiminin faturalandırması olursa tarafınıza iletilecektir.

& Düzenlemiş olduğu herhangi bir gezi, tur ve organizasyon sırasında çekilen fotoğraf, kamera görüntüsü, görsel materyaller ile ilgili tanıtım ve reklam gibi her türlü pazarlama yöntemi için kullanılabilir, bu tanıtımlarda görüntüsü bulunan kişiler görüntüden dolayı hak talep edemez.

& Tur başlangıcında ya da devamında engel teşkil eden yol engeli, hava koşulları, grev ya da ülkesel kaynaklanacak ön görülmez hallerde dolayı turu iptal ya da tehir edilebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

Birlikte keyifli geziler dileriz.