9 Gece 9 Gün

28 Eylül - 8 Ekim 2024

14 Kişi

Tur Programı

Bhutan Nepal Tur Programı

 

Tur Tarihi: 28 Eylül - 8 Ekim  2024

Tur Başlangıç Noktası: İstanbul Havalimanı

Tur Güzergahı: Nepal – Bhutan - Nepal

 

28 Eylül 2024: Türkiye’den akşam uçağıyla Nepal’in başkenti Katmandu’ya uçacağız.

29 Eylül 2024 / Nepal: Sabah erken saatlerinde ülkeye giriş işlemlerimizi yaptıktan sonra otelimize yerleşmek için hareket edeceğiz. Otelimize yerleşip biraz dinlendikten sonra önce Basantapur sarayını gezecek ve ardından Thamel caddesini dolaşacağız. Ardından akşam yemeğine geçip serbest zaman yapacağız.  

30 Eylül 2024/ Bhutan: Sabah erken saatlerinde kahvaltımızı yaptıktan sonra Katmandu havalimanına hareket edeceğiz ve buradan uçak saatimize göre Bhutan’a uçmak için yola koyulacağız. Yakşalık 1.5 saat sürecek uçuş nefis Himalaya dağları seyrini sunacaktır. Bhutan’ın Paro Uluslararası Havalimanına iniş yaptıktan sonra ülkeye giriş işlemlerimizi gerçekleştirip ardından başkente varmadan Paro Dzong ve Ulusal müze ziyareti yapacağız. Ardından başkent Timpu’ya yaklaşık 1 saatlik yolculuk sonrası varacak ve ardından otelimize yerleşip akşam yemeğine kadar serbest zaman yapacağız.

1 Ekim 2024 / Bhutan: Sabah otelimizde kahvaltı ettikten sonra kent merkezinde Bhutan’da yer alan hayvanların olduğu Ulusal parkı ziyaret edeceğiz. Ardından kent merkezindeki Dochula Manastırını ziyaret edeceğiz ve ardından 3 saatlik yolculukla Punaka’ya hareket edeceğiz. Otelimize yerleştikten sonra Punaka Dzong Sarayını gezeceğiz ve ardından akşam yemeğine geçeceğiz. Konaklama buradaki şehir otelimizde olacak.

2 Ekim 2024 / Bhutan: Sabah otelimizde kahvaltımızı yaptıktan sonra Timpu’ya döneceğiz. Nefis Bhutan doğal güzellikleri seyrederek tekrar 3 saatlik yolculuk sonrası şehir merkezine gedip burada Tepeden Bakan Buda heykeli, manastır, sanat okulu ve akşam halk pazarını ziyaret edip otelimize geçeceğiz. Akşam yemeği sonrası otelimizde dinlenme.

3 Ekim 2024 / Bhutan: Sabah otelimizde kahvaltı sonrası bugün Bhutan doğa gezisi yapacağız. Paro’ya dönecek ve oradan Tiger’s Nest olarak bilinen dağda kurulmuş olan manastırı ziyaret edeceğiz. Yaklaşık 3 saatlik bir tırmanış sonrası yaklaşık 3000 metrelere tırmanıp bu özel ibadet merkezini ziyaret edeceğiz. Burada uzun vakit geçirdikten sonra Paroya geçip şehir gezisi yapacak ve ardından akşam yemeğine geçeceğiz. Konaklama Paro’da olacak.

4 Ekim 2024 / Bhutan / Nepal: Sabah otelimizde kahvaltımızı yaptıktan sonra Nepal’e dönüş saatimize göre havalimanına geçecek ve öğleden sonra Katmandu’ya ineceğiz ve ardından kısa bir mesafe yolculuk yaparak ülkenin en büyük tarihi şehri Bhaktapur’a geçeceğiz. Otelimize yerleşip yemek yedikten sonra serbest zaman.

5 Ekim 2024 / Nepal: Sabah Bhaktapur’da kahvaltımızı yaptıktan sonra tarihi şehri gezeceğiz. Ve ardından tekrar Katmandu’ya dönerek Hindular için kutsal olan ölü yakma yeri Paspunati tapınağını ziyaret edeceğiz. Ve ardından Budistler için önemli olan Budanat’ı ziyaret edip akşam yemeğine geçeceğiz. Akşam konaklama Katmandu otelimizde.

6 Ekim 2024 / Nepal: Sabah Katmandu’da kahvaltımızı yaptıktan sonra Maymunlar tapınağını ziyaret edeceğiz. Ve ardından Thamel caddesini gezecek ve akşam üstü Kumari Tanrıçasını ziyaret edeceğiz. Akşam yemeği sonrası Nepal akşamlarında serbest zaman yapacağız.

7 Ekim 2024 / Nepal: Sabah otelimizde kahvaltımızı yaptıktan sonra Budha stupa ziyareti yapacağız. Daha sonra ülkenin ve bölgenin en büyük ibadet yerlerinden Tibete benzerliğiyle zikkat çeken Pharping manastırı ve kampı ziyaret edeceğiz. Ardından Katmandu'ya geçerek ibadet merkezi ve çevre alışverişi için serbest zaman yapacağız. Ülkeden dönüş günümüz bugün hediyeliklerimizi tamamlayacak ve akşam yemeği sonrası dinleneceğiz. Katmandu’da son gecemizde eğlenmeye ne dersiniz?

8 Ekim 2024 / Delhi: Sabah otelimizde kahvaltı sonrası uçak saatimize göre havalimanına transfer olacağız.

 

Programa Dahil Olan Hizmetler

 • Programda belirtilen konaklamalar
 • Programda belirtilen sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri 
 • Bhutan öğle yemekleri
 • Türkçe ve İngilizce rehberlik hizmeti
 • Klimalı araçlarla havaalanı ve gezilecek yerler transferleri
 • Programda belirtilen müze ve gezilecek yerler giriş ücretleri
 • Taze meyve ve kahve ikramı
 • Bhutan turist günlük vergisi
 • Nepal ve Bhutan vize ücreti 
 • Seyahat sağlık sigortası

Programa Dahil Olmayan Hizmetler

 • İstanbul-Katmandu gidiş dönüş uçak bileti
 • Nepal - Bhutan gidiş dönüş uçak bileti 
 • Yurt dışı çıkış harcı

Konaklama


Ücretlendirme

Gezi Ücreti:   2.940 $

Single Ücreti:   600 $

Ödeme şekli: Nakit ödemede tur ücretinin yarısı ön kaparo olarak ödenecek, diğer yarısı geziden 7 gün önce ödenerek tur ücreti tamamlanacaktır. Kredi kartı ile ödemelerde taksit imkanı vardır, lütfen bilgi isteyiniz.


**Bhutan Nepal Turu, Keşfettur / Cüneyt Durhan rota danışmanlığında gerçekleştirilecektir

Web: www.kesfettur.com

Mail: cuneyt@kesfettur.com

Tel & Whatsapp: +90 532 647 8907 - Ofis Tel: +90 282 263 4888


& Turumuz 14 kişi ile sınırlıdır.

& Yurtdışı gezilerde en az 6 ay geçerli pasaport ve en az 4 boş sayfa olması mecburidir, aksi sorumluluk katılımcıya aittir. Hiçbir şekilde yırtık ya da deforme olmuş pasaportlar ile ülkeye giriş yapılamamaktadır.

& Nepal ve Bhutan ziyaretimizde ülkeye girişte vize istemektedir. Vizenizi Nepal'de kapıdan Bhutan vizesi ise devletten yazımız vasıtasıyla alacağız.

& Gerekli görüldüğü durumlarda tur güzergâhının içeriği aynı kalmak koşuluyla değişiklik sağlanabilir.

& Turumuzda hiçbir ekstra ücret toplanmamaktadır.

Gezimizde yazlık kıyafet bulundurmalı aynı zamanda yanınıza gözlük şapka ve güneş kremi almanızı öneririz. Ayrıca ayağınıza sandalet ya da rahat bir ayakkabı tercih etmenizi ve akşamları olabilecek serin hava için lütfen bir polar ya da ince bir mont bulundurmanızı rica ederim.

Lütfen kullandığınız bir ilaç varsa yanınıza almanızı rica ederim.

Sağlık sorununuz var ise lütfen tarafıma bilgi vermenizi rica ederim.

& Araçlarda oturma düzeniniz her gün bir arka koltuğa kayacak şekilde ilerleyecektir. Böylelikle herkes gezide eşit yerde oturmuş olacaktır, anlayışınız için şimdiden teşekkür ederim.

Yemeklerinizde sadece şehirlerde vegan ya da vejeteryan tercihiniz olursa geziden önce bildirmenizi rica ederim.

Sim kart ihtiyacınız durumunda lütfen önceden bilgi verirseniz ücreti karşılığında sizlere hazır edilecektir. Sim kartları sadece internet paketi ve gittiğiniz ülkede yurt içi hat aramaları ile kullanılmaktadır.

& Birlikte keyifle ve keşif dolu bir gezi geçireceğimizi düşünüyorum. Sizlerden tek ricam birlikte olduğumuz anlarda siyaset ya da tartışma yaratacak anları paylaşmamanızı rica ederim.

& Turumuzda bahşiş verme zorunluluğu yoktur. Lakin sizlerin inisiyatifinde olan bahşiş karşınızdaki yerel insanı mutlu edeceğini belirtmeliyim.

& Turumuz İstanbul Havalimanında başlayıp son bulmaktadır. Bu zaman haricindeki tüm sorumluluk katılımcıya aittir. Lütfen uçuştan 4 saat önce havalimanında sizlere belirtilen toplanma alanında hazır olunuz. Herhangi bir sebepten dolayı ülkeye giriş yapamayan yolculunun sorumluluğu kendisine aittir.

& Bu destinasyonda gidilen şehirlerde yer alan konaklama tesislerin standartları, ülkemiz otel standartlarına ulaşmadığı gözlenmektedir.

& Konaklayacağınız otellerde check in işlemleriniz tur liderimiz tarafından yapılacaktır. Lütfen bu süreçte otel lobisinde dinlenebilirsiniz. Oda kartlarınızı sizlere iletirken otel ve program hakkında sizlere intro verecektir.

& Tur programımızda dahil olan hizmetlerimizden olan otelden alınan sabah kahvaltılarında, ülkenin kahvaltı kültürü olan yiyecekler ya da reçel, ekmek, tereyağı, çay / kahve ile taze meyveden oluşan kontinental kahvaltı olarak adlandırılan kahvaltı türü verilmektedir.

& Serbest zamanlarda gruptan ayrı olarak bir plan yaparsanız tur liderimizi bilgilendirmeyi unutmayınız.

& Lütfen tur esnasında ya da sonrasında tur çalışma arkadaşımlarımızın sosyal medya hesaplarını ve telefon numaralarını talep etmeyiniz.

& İki kişi paylaşımlı odalarda lütfen oda arkadaşınızı rahatsız edecek davranışlardan kaçınınız.

& Tur araçlarımızda sigara içilmemektedir, lütfen ısrar etmeyiniz.

& Tur programlarında sizlere iletilen zamanlamaya lütfen özenle uyunuz.

& Fotoğraf çekilmemesi konusunda sizlere yapılan uyarılara lütfen riayet ediniz.

& Turda herhangi bir olumsuz durum yaşamamanız için önemli ziynet eşyalarınızı lütfen yanınıza almayınız.

& Katılmadığınız müze ya da bir etkinliğin ücret iadesi yapılmamaktadır.

& Hava ve yol şartlarına göre programda değişiklik yapılabilme hakkımız vardır. Değişiklik yapılan programda hiçbir eksiltme yapılmadan ilerlenecektir.

& Tüketici kendisine tur boyunca hizmet verecek olan tur lideri, rehber, tesis, ulaşım aracı yetkilisinin bildirdiği kurallara uyacağını ve üçüncü kişilerin can, mal ve huzuruna saygı duyacağını, aksi bir durumda hizmeti haklı nedenle alamayacağına ve iade hakkının bulunmadığını kabul etmektedir.

Sağlık ya da 1. derece yakınınız ( aile ) vefat gibi önemli bir nedenden dolayı tura katılamadığınız taktirde katılım hakkınız iade edilir ya da istediğiniz başka bir tura devredilir. Bu sebepler dışında keyfi ya da şahsi iptaller de ücret iadesi olmamaktadır. Başka bir tura değiştirmeniz durumunda arada oluşacak zararı karşılamanız gerekmektedir.

& Katılımcı tarafından yurt dışı turlarına rezervasyon yapıldıktan sonra sebebi ne olursa olsun turu iptal etmesi halinde rezervasyon için % 15 iptal cezası uygulanır.

& Tüketicinin turun başlamasına 30 gün kalan süreye kadar iptal ve değişiklik istemesi durumunda ücretin tamamı iade edilir. Tüketicinin turun başlangıç tarihinden 21 gün öncesi iptal ya da değişiklik olması durumundan tur bedelinin % 35’i ödenmek zorundadır. 10 günden az bir süre kala turun iptali durumunda tur ücretinin tamamı tahsil edilecektir.

& Acentemiz konaklama tesislerinde oda seçimi konusunda tüketicinin taleplerini ilgili tesise iletir; ancak talebin yerine geleceği konusunda garanti veremez. Otele varış günü odalar saat 14.00’ten önce tüketicilere teslim edilemez. Otelden ayrılış günü tüketicilerin en geç 11.00’e kadar odalarını boşaltmaları gerekmektedir.

& Gezi kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçlarını, hareket saatlerini ve bunların hareket yerlerini programda belirtilen standartlara bağlı kalmak koşuluyla tüketiciye bildirim yapılması suretiyle değiştirme hakkına sahibiz. Kayıt esnasında verilen tur programları taslak, genel programlardır. Tur programı kurulan whatsap grubunda dijital ortamda sizlere tur öncesinde sizlere iletilecektir.  Tur programlarında belirtilen gezilerin organize edileceği günler rehberlerin inisiyatifi ile değiştirilebilir. Tüketici toplam gezi süresindeki gecelemenin kısaltılmaması ve kalınacak tesislerin sınıf ve kategorilerinde değişiklik yapılmaması halinde gezi şartlarının yerine getirilmiş olduğunu kabul eder.

& İptal durumunda para iadesinin tamamı (Türk lirası, Euro ya da Dolar) aynı ödeme şeklinde iade edilecektir. Kredi kartı ile yapılan işlemlerde banka kuralları geçerli olacaktır.

& Turu satın alan kişi turu istediği bir kişiye tüm haklarıyla devredebilir. Buradan doğacak ilave ödemeleri ödemekle yükümlüdür.

& Organizasyonlarımızda tur liderine uymak zorundasınız. Turun gidişatını bozacak ya da diğer katılımcıları huzursuz edecek davranışlarda bulunduğunuz taktirde, başkalarının sağlığını tehlikeye attığınız durumlarda tur hakkınızı kaybeder ve turla ilişkiniz düzenlenen rapor ile kesilir. Bu durumda tazminat hakkınız yoktur.

& Otel konaklamalarında demirbaş eşyaya oluşabilecek zararınızdan dolayı otel yönetiminin faturalandırması olursa tarafınıza iletilecektir.

& Düzenlemiş olduğu herhangi bir gezi, tur ve organizasyon sırasında çekilen fotoğraf, kamera görüntüsü, görsel materyaller ile ilgili tanıtım ve reklam gibi her türlü pazarlama yöntemi için kullanılabilir, bu tanıtımlarda görüntüsü bulunan kişiler görüntüden dolayı hak talep edemez.

& Tur başlangıcında ya da devamında engel teşkil eden yol engeli, hava koşulları, grev ya da ülkesel kaynaklanacak ön görülmez hallerde dolayı turu iptal ya da tehir edilebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

Birlikte keyifli geziler dileriz.