6 Gece 6 Gün

24-30 Ağustos 2024

12 Kişi

Tur Programı

                                                                   Kenya Safari Tur Programı

 

Tur Tarihi:  24-30 Ağustos 2024

Tur Başlangıç Noktası: İstanbul Havalimanı

Tur Güzergahı: Kenya (Masai Mara – Nakuru – Amboseli – Nairobi)

 

24 Ağustos 2024 (Masai Mara): Saat 08:00'de otelden alınacak ve öğle yemeği yiyeceğiniz Great Rift Valley ve Narok kasabası manzaralı Maasai Mara Game Reserve'e gitmek üzere yola çıkacaksınız. Varışta, sürücünüz ve rehberinizle çeşitli hayvan türlerini ve kuşları takip ederek bir oyun sürüşüne devam edeceksiniz. Bugün, Lenchanda kampında veya benzeri bir yerde akşam yemeği yiyecek ve geceleme yapacaksınız. 

25 Ağustos 2024 (Masai Mara): Kahvaltıdan sonra, koruma alanında içinde tam gün oyun izleme ile devam edin. Manzara, inişli çıkışlı tepelerdeki doğal savan otlaklarıdır. Masai Mara Ulusal Koruma Alanı, yakın mesafeden görüntüleme ve fotoğraf çekmeye izin veren geniş bir yol ve parkur ağına sahip olduğundan, Kenya'da av izlemek için en iyi parktır. Oyun izledikten sonra, su aygırları ve timsahları seyrederek su aygırı havuzunda piknik öğle yemeğiniz için bir mola verin. Akşam yemeği servis edilecek ve geceyi Lenchanda kampında veya benzeri bir yerde geçireceksiniz.

26 Ağustos 2024 (Masai Mara – Nakuru)Bugün, sabahın erken saatlerinde kahvaltı öncesi oyun sürüşüne çıkacaksınız. Daha sonra, kahvaltıdan sonra, ana otoyoldan Longonot Dağı ve Naivasha Gölü'nün doğal manzarası eşliğinde öğle yemeği yiyeceğiniz Nakuru'ya gitmek üzere Mara bölgesinden hareket edilecek. Akşam yemeği ve geceleme Citymax otelde veya benzeri bir otelde olacaktır.

27 Ağustos 2024(Nakuru – Amboseli): Kahvaltıdan sonra, flamingolar da dahil olmak üzere çok sayıda kuş türüyle tanınan Nakuru Gölü Parkı'nda av sürüşüne çıkılacak. Park, beyaz gergedanın korunması için bir sığınağa sahip, kıyı şeridinde Cape bufalosu ve su kuşu gibi türler de görülebilir. Oyun sürüşünden sonra Naivasha'ya ilerleyeceksiniz. Akşam yemeği ve geceleme Taphe otel veya benzeri bir otelde olacaktır.

28 Ağustos 2024 (Amboseli): Sabah kahvaltısının ardından Hell's Gate Milli Parkı'nda (Cehennem Girişi / Kapısı Parkı) doğa yürüyüşü yapacaksınız. Ardından öğle yemeği yiyecek ve Amboseli Milli Parkı'na gideceksiniz. Zamanımız olur ise, bir akşam oyun sürüşü için de şansımız olabilir. Akşam, yemek yenecek ve geceleme Kimana kampında veya benzeri bir yerde olacak.

29 Ağustos 2024 Sabahın erken saatlerinde 06:00 - 09:00 saatleri arasında oyun sürüşüne çıkacaksınız. Ardından, kahvaltı için kampa geri döneceksiniz. Daha sonra otelden çıkış yapacak ve Mombasa'ya giden bir otobüse bağlanmak için Emali'ye veya Tanzanya'ya geçmek için Namanga sınırına Amboseli'den ayrılacaksınız. Akşam yemeği sonrası ülkemize dönmek için  Nairobi havaalanına geçeceğiz. 

 30 Ağustos 2024Sabah saatlerinde ülkemize varacağız.


Programa Dahil Olan Hizmetler

 • Tüm konaklamalar ve sabah kahvaltısı
 • Akşam yemeği ve yanında bir adet alkolsüz içecek
 • Havalimanında karşılama, geliş ve gidiş havalimanı transferleri
 • Milli park giriş ücretleri
 • 4x4 Jeepler ile safari alan gezileri
 • Safari alanları giriş ücretleri
 • Tur boyunca Türkçe rehberlik
 • Taze meyve ve kahve ikramları
 • Kenya vize ücreti 
 • Seyahat sigortası

Programa Dahil Olmayan Hizmetler

 • İstanbul – Nairobi – İstanbul uçak bileti
 • Yurtdışı Çıkış Harcı

Konaklama

 • Citymax Hotel
 • Kimana Kamp Lodge
 • Lake Nakuru Lodge
 • Lenchanda kamp

Ücretlendirme

Tur Ücreti: 2.250 $

Tur ücreti, 2 kişi paylaşımlı oda da tek kişi ücretidir. Single oda farkı 500 $’dır.

Ödeme şekli: Nakit ödemede tur ücretinin yarısı ön kaparo olarak ödenecek, diğer yarısı geziden 10 gün önce ödenerek tur ücreti tamamlanacaktır. Kredi kartı ile ödemelerde taksit imkanı vardır, lütfen bilgi isteyiniz.


**Kenya Safari Turu, Keşfettur / Cüneyt Durhan rota danışmanlığında gerçekleştirilecektir

Web: www.kesfettur.com

Mail: cuneyt@kesfettur.com

Tel & Whatsapp: +90 532 647 8907 - Ofis Tel: +90 282 263 4888

& Turumuz 14 kişi ile sınırlıdır.

& Ülkeye girişte sarıhumma aşısını içerek Sarı aşı karnesi gerekmektedir. Bu karneyi şehirlerdeki Seyahat Sağlık Merkezlerinden edinebilirsiniz. 

& Yurtdışı gezilerde en az 6 ay geçerli pasaport ve en az 4 boş sayfa olması mecburidir, aksi sorumluluk katılımcıya aittir. Hiçbir şekilde yırtık ya da deforme olmuş pasaportlar ile ülkeye giriş yapılamamaktadır.

& Kenya ziyaretimizde ülkeye girişte vize istenmektedir. Vizeniz tarafımdan E-vize olarak alınacaktır. Ücreti tarafınıza aittir. 

& Gerekli görüldüğü durumlarda tur güzergâhının içeriği aynı kalmak koşuluyla değişiklik sağlanabilir.

& Turumuzda hiçbir ekstra ücret toplanmamaktadır.

Gezimizde yazlık kıyafet bulundurmalı aynı zamanda yanınıza gözlük şapka ve güneş kremi almanızı öneririz. Ayrıca ayağınıza sandalet ya da rahat bir ayakkabı tercih etmenizi ve akşamları olabilecek serin hava için lütfen bir polar ya da ince bir mont bulundurmanızı rica ederim.

Lütfen kullandığınız bir ilaç varsa yanınıza almanızı rica ederim.

Sağlık sorununuz var ise lütfen tarafıma bilgi vermenizi rica ederim.

Araçlarda oturma düzeniniz her gün bir arka koltuğa kayacak şekilde ilerleyecektir. Böylelikle herkes gezide eşit yerde oturmuş olacaktır, anlayışınız için şimdiden teşekkür ederim.

Yemeklerinizde sadece şehirlerde vegan ya da vejeteryan tercihiniz olursa geziden önce bildirmenizi rica ederim.

& Birlikte keyifle ve keşif dolu bir gezi geçireceğimizi düşünüyorum. Sizlerden tek ricam birlikte olduğumuz anlarda siyaset ya da tartışma yaratacak anları paylaşmamanızı rica ederim.

& Turumuzda bahşiş verme zorunluluğu yoktur. Lakin sizlerin inisiyatifinde olan bahşiş karşınızdaki yerel insanı mutlu edeceğini belirtmeliyim.

& Turumuz Nairobi Havalimanında başlayıp burada havalimanında son bulmaktadır. Bu zaman haricindeki tüm sorumluluk katılımcıya aittir. Lütfen uçuştan 4 saat önce İstanbul havalimanında sizlere belirtilen toplanma alanında hazır olunuz. Herhangi bir sebepten dolayı ülkeye giriş yapamayan yolculunun sorumluluğu kendisine aittir.

& Bu destinasyonda gidilen şehirlerde yer alan konaklama tesislerin standartları, ülkemiz otel standartlarına ulaşmadığı gözlenmektedir.

& Konaklayacağınız otellerde check in işlemleriniz tur liderimiz tarafından yapılacaktır. Lütfen bu süreçte otel lobisinde dinlenebilirsiniz. Oda kartlarınızı sizlere iletirken otel ve program hakkında sizlere intro verecektir.

& Tur programımızda dahil olan hizmetlerimizden olan otelden alınan sabah kahvaltılarında, ülkenin kahvaltı kültürü olan yiyecekler ya da reçel, ekmek, tereyağı, çay / kahve ile taze meyveden oluşan kontinental kahvaltı olarak adlandırılan kahvaltı türü verilmektedir.

& Serbest zamanlarda gruptan ayrı olarak bir plan yaparsanız tur liderimizi bilgilendirmeyi unutmayınız.

& İki kişi paylaşımlı odalarda lütfen oda arkadaşınızı rahatsız edecek davranışlardan kaçınınız.

& Tur araçlarımızda sigara içilmemektedir, lütfen ısrar etmeyiniz.

& Tur programlarında sizlere iletilen zamanlamaya lütfen özenle uyunuz.

& Fotoğraf çekilmemesi konusunda sizlere yapılan uyarılara lütfen riayet ediniz.

& Turda herhangi bir olumsuz durum yaşamamanız için önemli ziynet eşyalarınızı lütfen yanınıza almayınız.

& Katılmadığınız müze ya da bir etkinliğin ücret iadesi yapılmamaktadır.

& Hava ve yol şartlarına göre programda değişiklik yapılabilme hakkımız vardır. Değişiklik yapılan programda hiçbir eksiltme yapılmadan ilerlenecektir.

& Tüketici kendisine tur boyunca hizmet verecek olan tur lideri, rehber, tesis, ulaşım aracı yetkilisinin bildirdiği kurallara uyacağını ve üçüncü kişilerin can, mal ve huzuruna saygı duyacağını, aksi bir durumda hizmeti haklı nedenle alamayacağına ve iade hakkının bulunmadığını kabul etmektedir.

Sağlık ya da 1. derece yakınınız ( aile ) vefat gibi önemli bir nedenden dolayı tura katılamadığınız taktirde katılım hakkınız iade edilir ya da istediğiniz başka bir tura devredilir. Bu sebepler dışında keyfi ya da şahsi iptaller de ücret iadesi olmamaktadır. Başka bir tura değiştirmeniz durumunda arada oluşacak zararı karşılamanız gerekmektedir.

Katılımcı tarafından yurt dışı turlarına rezervasyon yapıldıktan sonra sebebi ne olursa olsun turu son 30 gün öncesine kadar iptal etmesi halinde rezervasyon için % 25 iptal cezası uygulanır. Tüketicinin turun başlangıç tarihinden 21 gün öncesi iptal ya da değişiklik olması durumundan tur bedelinin % 35’i ödenmek zorundadır. 10 günden az bir süre kala turun iptali durumunda tur ücretinin tamamı tahsil edilecektir.

& Acentemiz konaklama tesislerinde oda seçimi konusunda tüketicinin taleplerini ilgili tesise iletir; ancak talebin yerine geleceği konusunda garanti veremez. Otele varış günü odalar saat 14.00’ten önce tüketicilere teslim edilemez. Otelden ayrılış günü tüketicilerin en geç 11.00’e kadar odalarını boşaltmaları gerekmektedir.

Gezi kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçlarını, hareket saatlerini ve bunların hareket yerlerini programda belirtilen standartlara bağlı kalmak koşuluyla tüketiciye bildirim yapılması suretiyle değiştirme hakkına sahibiz. Kayıt esnasında verilen tur programları taslak, genel programlardır. Tur programı kurulan whatsap grubunda dijital ortamda sizlere tur öncesinde sizlere iletilecektir.  Tur programlarında belirtilen gezilerin organize edileceği günler rehberlerin inisiyatifi ile değiştirilebilir. Tüketici toplam gezi süresindeki gecelemenin kısaltılmaması ve kalınacak tesislerin sınıf ve kategorilerinde değişiklik yapılmaması halinde gezi şartlarının yerine getirilmiş olduğunu kabul eder.

& İptal durumunda para iadesinin tamamı (Türk lirası, Euro ya da Dolar) aynı ödeme şeklinde iade edilecektir. Kredi kartı ile yapılan işlemlerde banka kuralları geçerli olacaktır.

& Turu satın alan kişi turu istediği bir kişiye tüm haklarıyla devredebilir. Buradan doğacak ilave ödemeleri ödemekle yükümlüdür.

& Organizasyonlarımızda tur liderine uymak zorundasınız. Turun gidişatını bozacak ya da diğer katılımcıları huzursuz edecek davranışlarda bulunduğunuz taktirde, başkalarının sağlığını tehlikeye attığınız durumlarda tur hakkınızı kaybeder ve turla ilişkiniz düzenlenen rapor ile kesilir. Bu durumda tazminat hakkınız yoktur.

Otel konaklamalarında demirbaş eşyaya oluşabilecek zararınızdan dolayı otel yönetiminin faturalandırması olursa tarafınıza iletilecektir.

& Düzenlemiş olduğu herhangi bir gezi, tur ve organizasyon sırasında çekilen fotoğraf, kamera görüntüsü, görsel materyaller ile ilgili tanıtım ve reklam gibi her türlü pazarlama yöntemi için kullanılabilir, bu tanıtımlarda görüntüsü bulunan kişiler görüntüden dolayı hak talep edemez.

& Tur başlangıcında ya da devamında engel teşkil eden yol engeli, hava koşulları, grev ya da ülkesel kaynaklanacak ön görülmez hallerde dolayı turu iptal ya da tehir edilebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

Birlikte keyifli geziler dileriz.