from $535,00
Göster

Yılbaşı Lübnan Turu

Not Rated
Created with Sketch.

Süre

3 Gece 4 Gün

Created with Sketch.

Tur Tipi

Gezi

Created with Sketch.

Kişi Sayısı

Unlimited

Created with Sketch.

Diller

___

Tur Detayı

30 Aralık 2021: Sabah İstanbul’da uçuşumuzla başkent Beyrut’a varış. Ülkeye giriş işlemlerimizden sonra Bekaa vadisine yola çıkacağız. Bekaa vadisinde Anjar kalesini görerek programımıza başlayacağız. Ardından Baelbek Harabelerini ziyaret edeceğiz. Dünyanın en büyük taş blokları olarak kabul edilen Baelbek’i ziyaret ettikten sonra Ksara’da yer altı şarap mahzenlerini ziyaret edeceğiz. Beyruta dönüp akşam yemeğimizi yiyeceğiz.  Burada aynı zamanda Atatürkün kaldığı oteli ziyaret edeceğiz. Daha sonrasında akşam Beyrut sokaklarında dolaşmaya çıkacağız. Konaklama Beyrut’ta otelimizde olacak.

31 Aralık 2021: Sabah kahvaltımızı otelde yaptıktan sonra Güvercin kayalıklarını ziyarete gideceğiz. Lübnan deyince ilk akla gelen yeri fotoğrafladıktan sonra eski Osmanlı sancağı olan Deyrül Kamer köyünü ziyarete gideceğiz. Buradan Musa kalesini ziyarete geçeceğiz. Buradan sonra 19. yüzyıldan kalma Beydettin Sarayını gezeceğiz. Beyrut’un 30 kilometre güneyinde yer alan ve deniz üzerinde yaklaşık 800 yıldır ayakta kalan Sayda kalesini ziyaret edeceğiz. Buradan eski çarşıyı gezmeye çıkacağız. Alışveriş yaptıktan sonra Beyrut’ta akşam yemeğine geçip gece yeni yılı karşılamak için Beyrut sokaklarında olacağız. Hoşgeldin 2022.

1 Ocak 2022: Sabah otelimizde kahvaltı sonrası 45 dakika uzaklıkta bir Akdeniz şehri olan ve tarihi mimarisiyle dikkat çeken Biblos’a gideceğiz. Fenekililerin şehrinde sokaklarını arşınlayıp buradan yine Akdenize kıyısı olan Harissa şehrine geçeceğiz. St. Paul Bazilika ve Meryem Ana tapınağını ziyaret ettikten sonra teleferikle şehri yukarıdan seyredeceğiz. Dönüşte Jeita Mağarasını gezip fotoğraf çektikten sonra Beyrut’a geleceğiz ve akşam yemeğine geçeceğiz. Akşam yemeği sonrası otelde konaklama.

2 Ocak 2022: Sabah otelimizde kahvaltı sonrası Beyrut’u gezmeye devam ediyoruz. Sırasıyla Al-Nejmeh Meydanı,
Martyrs’ Square (Şehitler Meydanı), Dt Nicolas merdivenleri, Corniche, Beyrut Ulusal müzesini gezip ardından alışverişimizi tamamladıktan sonra kısa bir şehir gezintisi yaptıktan sonra yemeğimizi yiyip ülkemize dönüş için havalimanına geçeceğiz.

 

Programa Dahil Olan Hizmetler: 

 • Tüm konaklama ve sabah kahvaltıları
 • Akşam yemekleri
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Klimalı araçlarla havaalanı ve gezilecek yerler transferleri
 • Programda belirtilen müze ve gezilecek yerler giriş ücretleri
 • Şarap mahzen giriş ücreti
 • Taze meyve ve kahve ikramı
 • Seyahat sigortası
 • Her gün 1 şişe su

 

Programa Dahil Olmayan Hizmetler:

 • İstanbul – Beyrut – İstanbul  gidiş dönüş uçak bileti
 • Yurt dışı çıkış harcı

 

Gezi Ücreti:  535 $

Tur ücreti, 2 kişi paylaşımlı oda da tek kişi ücretidir. Single oda farkı 150 $ ‘dır..

Ödeme şekli: Nakit ödemede tur ücretinin yarısı ön kaparo olarak ödenecek, diğer yarısı geziden 7 gün önce ödenerek tur ücreti tamamlanacaktır. Kredi kartı ile ödemelerde taksit imkânı vardır, lütfen bilgi isteyiniz.

10 kişi üzeri ve grup indirimi için lütfen arayınız.

**Lübnan Turu Keşfettur / Cüneyt Durhan rota danışmanlığı, gezi liderliği ve  Türsab A grubu 6951 Belge Nolu Seyahat Acentası  Mazi Tur tarafından gerçekleştirilecektir.       

Web: www.kesfettur.com

Mail: cuneyt@kesfettur.com

Tel & Whatsapp: +90 532 647 8907    Ofis Tel: +90 282 263 4888 

 

 

TURUMUZ HAKKINDA BİLGİLENDİRME

 

Turumuzdan 72 saat önce mutlaka Covid 19 testi yapılmış olması ve belgenin ibrazı gerekmektedir.  Aşı kartınızın bir çıktısı  yanınızda olmalıdır.

Turumuz 12 kişi ile sınırlıdır.

Yurtdışı gezilerde en az 6 ay geçerli pasaport ve en az 4 boş sayfa olması mecburidir, aksi sorumluluk katılımcıya aittir. Hiçbir şekilde yırtık ya da deforme olmuş pasaportlar ile ülkeye giriş yapılamamaktadır.

Lübnan vize uygulamamaktadır.

Gerekli görüldüğü durumlarda tur güzergâhının içeriği aynı kalmak koşuluyla değişiklik sağlanabilir.

Turumuzda hiçbir ekstra ücret toplanmamaktadır.

Turumuzda bahşiş verme zorunluluğu yoktur. Lakin sizlerin inisiyatifinde vereceğiniz bahşiş alacağınız hizmet kalitenizi yükseltebilecektir.

Turumuz İstanbul Havalimanında başlayıp son bulmaktadır. Bu zaman haricindeki tüm sorumluluk katılımcıya aittir. Lütfen uçuştan 4 saat önce havalimanında sizlere belirtilen toplanma alanında hazır olunuz. Herhangi bir sebepten dolayı ülkeye giriş yapamayan yolculunun sorumluluğu kendisine aittir.

Bu destinasyonda gidilen şehirlerde yer alan konaklama tesislerin standartları, ülkemiz otel standartlarına ulaşmadığı gözlenmektedir.

Konaklayacağınız otellerde check in işlemleriniz tur liderimiz tarafından yapılacaktır. Lütfen bu süreçte otel lobisinde dinlenebilirsiniz. Oda kartlarınızı sizlere iletirken otel ve program hakkında sizlere intro verecektir.

Tur programımızda dahil olan hizmetlerimizden olan otelden alınan sabah kahvaltılarında, ülkenin kahvaltı kültürü olan yiyecekler ya da reçel, ekmek, tereyağı, çay / kahve ile taze meyveden oluşan kontinental kahvaltı olarak adlandırılan kahvaltı türü verilmektedir.

Serbest zamanlarda gruptan ayrı olarak bir plan yaparsanız tur liderimizi bilgilendirmeyi unutmayınız.

İki kişi paylaşımlı odalarda lütfen oda arkadaşınızı rahatsız edecek davranışlardan kaçınınız.

Tur araçlarımızda sigara içilmemektedir, lütfen ısrar etmeyiniz.

Tur programlarında sizlere iletilen zamanlamaya lütfen özenle uyunuz.

Fotoğraf çekilmemesi konusunda sizlere yapılan uyarılara lütfen riayet ediniz.

Turda herhangi bir olumsuz durum yaşamamanız için önemli ziynet eşyalarınızı lütfen yanınıza almayınız.

Katılmadığınız müze ya da bir etkinliğin ücret iadesi yapılmamaktadır.

Hava ve yol şartlarına göre programda değişiklik yapılabilme hakkımız vardır. Değişiklik yapılan programda hiçbir eksiltme yapılmadan ilerlenecektir.

Tüketici kendisine tur boyunca hizmet verecek olan tur lideri, rehber, tesis, ulaşım aracı yetkilisinin bildirdiği kurallara uyacağını ve üçüncü kişilerin can, mal ve huzuruna saygı duyacağını, aksi bir durumda hizmeti haklı nedenle alamayacağına ve iade hakkının bulunmadığını kabul etmektedir.

Tüketicinin turun başlamasına 30 gün kalan süreye kadar iptal ve değişiklik istemesi durumunda ücretin tamamı iade edilir. Tüketicinin turun başlangıç tarihinden 21 gün öncesi iptal ya da değişiklik olması durumundan tur bedelinin % 35’i ödenmek zorundadır. 10 günden az bir süre kala turun iptali durumunda tur ücretinin tamamı tahsil edilecektir.

Acentemiz konaklama tesislerinde oda seçimi konusunda tüketicinin taleplerini ilgili tesise iletir; ancak talebin yerine geleceği konusunda garanti veremez. Otele varış günü odalar saat 14.00’ten önce tüketicilere teslim edilemez. Otelden ayrılış günü tüketicilerin en geç 11.00’e kadar odalarını boşaltmaları gerekmektedir.

Acentemiz gezi kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçlarını, hareket saatlerini ve bunların hareket yerlerini programda belirtilen standartlara bağlı kalmak koşuluyla tüketiciye bildirim yapılması suretiyle değiştirme hakkına sahiptir. Kayıt esnasında verilen tur programları taslak, genel programlardır. Tur programı araçta tüm katılımcılara bir dosya halinde verilmektedir. Tur programlarında belirtilen gezilerin organize edileceği günler rehberlerin inisiyatifi ile değiştirilebilir. Tüketici toplam gezi süresindeki gecelemenin kısaltılmaması ve kalınacak tesislerin sınıf ve kategorilerinde değişiklik yapılmaması halinde gezi şartlarının yerine getirilmiş olduğunu kabul eder.

İptal durumunda para iadesinin tamamı (Türk lirası, Euro ya da Dolar) aynı ödeme şeklinde iade edilecektir. Kredi kartı ile yapılan işlemlerde banka kuralları geçerli olacaktır.

Turu satın alan kişi turu istediği bir kişiye tüm haklarıyla devredebilir. Buradan doğacak ilave ödemeleri ödemekle yükümlüdür.

Organizasyonlarımızda tur liderine uymak zorundasınız. Turun gidişatını bozacak ya da diğer katılımcıları huzursuz edecek davranışlarda bulunduğunuz taktirde, başkalarının sağlığını tehlikeye attığınız durumlarda tur hakkınızı kaybeder ve turla ilişkiniz düzenlenen rapor ile kesilir. Bu durumda tazminat hakkınız yoktur.

Acentemizin düzenlemiş olduğu herhangi bir gezi, tur ve organizasyon sırasında çekilen fotoğraf, kamera görüntüsü, görsel materyaller ile ilgili tanıtım ve reklam gibi her türlü pazarlama yöntemi için kullanılabilir, bu tanıtımlarda görüntüsü bulunan kişiler görüntüden dolayı hak talep edemez.

Tur başlangıcında ya da devamında engel teşkil eden yol engeli, hava koşulları, grev ya da ülkesel kaynaklanacak ön görülmez hallerde dolayı turu iptal ya da tehir edilebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

 

Birlikte keyifli geziler dileriz.

 

 

SEVGİLER

 

CÜNEYT DURHAN

     KEŞFETTUR

 

Devamını Oku

Tour's Location

Yorumlar

0/5
Not Rated
İnceleme 0 Yorum
Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0
Yorumlardan 1 - 0 arası 0 gösteriliyor

Yorumlarınızı Bekliyoruz

Created with Sketch.
from $535,00

Düzenleyen

Cüneyt DURHAN

Member Since 2021

Size Önerdiğimiz Turlar

Yeni Turlardan Haberdar Olun

Gelen Kutunuzu Lütfen Kontrol Edin