from $0,00
Göster

Sri Lanka Turu

0/5
Created with Sketch.

Süre

6 gece 7 gün

Created with Sketch.

Tur Tipi

Gezi

Created with Sketch.

Kişi Sayısı

12 people

Created with Sketch.

Diller

___

Tur Detayı

TUR KAPALI 3 Eylül 2022: Colombo havalimanına varış ve ardından Negombo’ya hareket. Otelimize yerleşip kısa bir mola vereceğiz. Ardından Hollandalıların kolonileştirdiği tarçın merkezi olarak bilinen aynı zamanda ülkenin en iyi dalış alanlarınında bulunduğu şehri gezeceğiz. Akşam ise muhteşem caz gecelerine eşlik edip akşam yemeğimizi yiyeceğiz. 4 Eylül 2022: Sabah otelimizde... Devamı

TUR KAPALI

3 Eylül 2022: Colombo havalimanına varış ve ardından Negombo’ya hareket. Otelimize yerleşip kısa bir mola vereceğiz. Ardından Hollandalıların kolonileştirdiği tarçın merkezi olarak bilinen aynı zamanda ülkenin en iyi dalış alanlarınında bulunduğu şehri gezeceğiz. Akşam ise muhteşem caz gecelerine eşlik edip akşam yemeğimizi yiyeceğiz.

4 Eylül 2022: Sabah otelimizde kahvaltımızı yaptıktan sonra yaklaşık 3 saatlik bir yolculukla Dambulla tapınağına ulaşacağız. Burası Unesco dünya mirasında bir mağara tapınak merkezidir. Budizmin ilk vaazının burada verildiği bilinmektedir. Daha sonra buradan 40 dakikalık bir yolculukla Minneriya’ya haraket edeceğiz. Buradaki milli parkta safarimizi gerçekleştirip doğadaki hayvanları çıplak gözle göreceğiz. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde olacak.

5 Eylül 2022: Sabah otelimizde kahvaltımızı yaptıktan sonra otelimizden 20 dakika yolculukla Sigirya’ya hareket edeceğiz. Burada ülkenin en önemli yerlerinden kaya kalesini ziyaret edeceğiz. Yaklaşık 200 mt yükseklikte ilgi çekici mekânda fotoğraf molası sonrası yola koyulacağız. Bir sonraki rotamız Hiriwadunna olacak. Burada ülke için önemli olan Bullock arabasına bindikten sonra Ehelegala’nın muhteşem manzarasında olacağız. Buradan Baharat bahçelerine yola koyulacağız. Baharat bahçelerini gezip arzu edenler için Ayurveda masajı yaptıracağız. Akşam Kendy şehir merkezini ziyaret edip dans gösterilerini izleyeceğiz. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde olacak.

6 Eylül 2022: Sabah otelimizde kahvaltı sonrası Peradeniya Kraliyet Botanik bahçelerini ziyaret edeceğiz. 147 dönüm üzerine kurulu bu alanda orkide evi ve dava incir ağaçlarını göreceğiz. Doğada muhteşem keyif sonrası Nuwara Eliya şehrini gezeceğiz. Burada keyifli vakitler geçirdikten sonra ülkenin tanınmış Seylan çay tarla teraslarını gezeceğiz. Akşam ise gregory gölü kenarında keyifli yürüyüş yapacağız. Akşam otelimizde yemek sonrası dinlenme.

7 Eylül 2022: Sabah otelimizde kahvaltı sonrası Nanu Oya’dan Ella’ya yaklaşık 3.5 saat muhteşem doğada tren yolculuğu yapacağız. Dağlık köyde indikten sonra kısa bir köy turu yapacağız. Yarım saatlik bir tırmanış yürüyüşü sonrası Ella kayası ve Ravana şelalelerine ulaşacağız. Muhteşem manzarada kısa bir mola vereceğiz. Ardından Demodora 9 kemerli köprüsünü ziyaret ettikten sonra dönüş yoluna geçeceğiz. Akşam yemeği sonrası dinlenme otelimizde olacak.

8 Eylül 2022: Sabah otelimizde kahvaltımızı yaptıktan sonra ülkenin ikinci büyük milli parkı olan Yala’yı ziyaret edeceğiz. Burada vahşi yaşamın izlerine tanıklık edeceğiz. Park ziyaretinden sonra yaklaşık 2.5 saatlik bir yolculukla Galle’ye geçeceğiz. Muhteşem bir koloni zamanı küçük kasabayı ziyaret edeceğiz. Okyanus kenarında kale etrafında kalan kasabada keyifli vakit geçireceğiz. Buradan 1 saatlik bir yolculukla Balapitiya’ya hareket edeceğiz. Burada Malu Ganga nehrinde tekne turu yapacağız. Bu yolculuk muhteşem bir doğa ve hayvan çeşitliliğini aynı zamanda köy yaşamını gösterecek. Yolculuk yaklaşık 2.5 saat sürecek. Buradan 20 dakikalık yolculukla Kaplumbağa merkezini ziyaret edeceğiz. Akşam konaklamamız Bentota’da olacak.

9 Eylül 2022: Sabah otelimizde kahvaltı sonrası başkente geri dönecek ve şehir gezisini yapacağız. Akşam ise ülkeden ayrılmak için havalimanına geçeceğiz ve gezimiz son bulacak.

 

Programa Dahil Olan Hizmetler: 

 • Tüm konaklamalar
 • Sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri
 • Türkçe ve İngilizce rehberlik hizmeti
 • Klimalı araçlarla havaalanı ve gezilecek yerler transferleri
 • Programda belirtilen müze, gösteri ve gezilecek yerler giriş ücretleri
 • Tren bileti ücreti
 • Kültürel Dans Gösterisi
 • Taze meyve ve kahve ikramı
 • Tekne turu ücreti
 • Milli Park giriş ücretleri
 • Seyahat sigortası
 • Her gün 1 şişe su

 

Programa Dahil Olmayan Hizmetler:

 • İstanbul Colombo gidiş dönüş uçak bileti
 • Sri lanka vizesi (Sınır kapısında alınıyor)
 • Yurt dışı çıkış harcı

 

Gezi Ücreti:  1.100 $

 

**Sri Lanka Turu  Cüneyt Durhan rota danışmanlığı, gezi liderliği ve  Türsab A grubu 6951 Belge Nolu Seyahat Acentası  Mazi Tur tarafından gerçekleştirilecektir.

Rota Danışmanı: Keşfettur

İletişim Bilgilerimiz:

Mail:  cuneyt@kesfettur.com

Tel & Whatsapp: +90 532 647 8907       Ofis Tel: +90 282 263 4888

**Program  Air Astana Havayolu uçuşuna göre düzenlenmiştir.

 

 

TURUMUZ HAKKINDA BİLGİLENDİRME

 

Turumuz 14 kişi ile sınırlıdır.

Yurtdışı gezilerde en az 6 ay geçerli pasaport ve en az 4 boş sayfa olması mecburidir, aksi sorumluluk katılımcıya aittir. Hiçbir şekilde yırtık ya da deforme olmuş pasaportlar ile ülkeye giriş yapılamamaktadır.

Sri Lanka tüm pasaportlara vize uygulamaktadır.

Gerekli görüldüğü durumlarda tur güzergâhının içeriği aynı kalmak koşuluyla değişiklik sağlanabilir.

Turumuzda hiçbir ekstra ücret toplanmamaktadır.

Turumuzda bahşiş verme zorunluluğu yoktur. Lakin sizlerin inisiyatifinde vereceğiniz bahşiş alacağınız hizmet kalitenizi yükseltebilecektir.

Turumuz İstanbul Havalimanında başlayıp son bulmaktadır. Bu zaman haricindeki tüm sorumluluk katılımcıya aittir. Lütfen uçuştan 4 saat önce havalimanında sizlere belirtilen toplanma alanında hazır olunuz. Herhangi bir sebepten dolayı ülkeye giriş yapamayan yolculunun sorumluluğu kendisine aittir.

Bu destinasyonda gidilen şehirlerde yer alan konaklama tesislerin standartları, ülkemiz otel standartlarına ulaşmadığı gözlenmektedir.

Konaklayacağınız otellerde check in işlemleriniz tur liderimiz tarafından yapılacaktır. Lütfen bu süreçte otel lobisinde dinlenebilirsiniz. Oda kartlarınızı sizlere iletirken otel ve program hakkında sizlere intro verecektir.

Tur programımızda dahil olan hizmetlerimizden olan otelden alınan sabah kahvaltılarında, ülkenin kahvaltı kültürü olan yiyecekler ya da reçel, ekmek, tereyağı, çay / kahve ile taze meyveden oluşan continental kahvaltı olarak adlandırılan kahvaltı türü verilmektedir.

Serbest zamanlarda gruptan ayrı olarak bir plan yaparsanız tur liderimizi bilgilendirmeyi unutmayınız.

İki kişi paylaşımlı odalarda lütfen oda arkadaşınızı rahatsız edecek davranışlardan kaçınınız.

Tur araçlarımızda sigara içilmemektedir, lütfen ısrar etmeyiniz.

Tur programlarında sizlere iletilen zamanlamaya lütfen özenle uyunuz.

Fotoğraf çekilmemesi konusunda sizlere yapılan uyarılara lütfen riayet ediniz.

Turda herhangi bir olumsuz durum yaşamamanız için önemli ziynet eşyalarınızı lütfen yanınıza almayınız.

Katılmadığınız müze ya da bir etkinliğin ücret iadesi yapılmamaktadır.

Hava ve yol şartlarına göre programda değişiklik yapılabilme hakkımız vardır. Değişiklik yapılan programda hiçbir eksiltme yapılmadan ilerlenecektir.

Tüketici kendisine tur boyunca hizmet verecek olan tur lideri, rehber, tesis, ulaşım aracı yetkilisinin bildirdiği kurallara uyacağını ve üçüncü kişilerin can, mal ve huzuruna saygı duyacağını, aksi bir durumda hizmeti haklı nedenle alamayacağına ve iade hakkının bulunmadığını kabul etmektedir.

Tüketicinin turun başlamasına 21 gün kalan süreye kadar iptal ve değişiklik istemesi durumunda ücretin tamamı iade edilir. 14 günden az bir süre kala turun iptali durumunda tur ücretinin tamamı tahsil edilecektir.

Acentemiz konaklama tesislerinde oda seçimi konusunda tüketicinin taleplerini ilgili tesise iletir; ancak talebin yerine geleceği konusunda garanti veremez. Otele varış günü odalar saat 14.00’ten önce tüketicilere teslim edilemez. Otelden ayrılış günü tüketicilerin en geç 11.00’e kadar odalarını boşaltmaları gerekmektedir.

Acentemiz gezi kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçlarını, hareket saatlerini ve bunların hareket yerlerini programda belirtilen standartlara bağlı kalmak koşuluyla tüketiciye bildirim yapılması suretiyle değiştirme hakkına sahiptir. Kayıt esnasında verilen tur programları taslak, genel programlardır. Tur programı araçta tüm katılımcılara bir dosya halinde verilmektedir. Tur programlarında belirtilen gezilerin organize edileceği günler rehberlerin inisiyatifi ile değiştirilebilir. Tüketici toplam gezi süresindeki gecelemenin kısaltılmaması ve kalınacak tesislerin sınıf ve kategorilerinde değişiklik yapılmaması halinde gezi şartlarının yerine getirilmiş olduğunu kabul eder.

İptal durumunda para iadesinin tamamı ( Türk lirası, Euro ya da Dolar ) aynı ödeme şeklinde iade edilecektir. Kredi kartı ile yapılan işlemlerde banka kuralları geçerli olacaktır.

Turu satın alan kişi turu istediği bir kişiye tüm haklarıyla devredebilir. Buradan doğacak ilave ödemeleri ödemekle yükümlüdür.

Organizasyonlarımızda tur liderine uymak zorundasınız. Turun gidişatını bozacak ya da diğer katılımcıları huzursuz edecek davranışlarda bulunduğunuz taktirde, başkalarının sağlığını tehlikeye attığınız durumlarda tur hakkınızı kaybeder ve turla ilişkiniz düzenlenen rapor ile kesilir. Bu durumda tazminat hakkınız yoktur.

Acentemizin düzenlemiş olduğu herhangi bir gezi, tur ve organizasyon sırasında çekilen fotoğraf, kamera görüntüsü, görsel materyaller ile ilgili tanıtım ve reklam gibi her türlü pazarlama yöntemi için kullanılabilir, bu tanıtımlarda görüntüsü bulunan kişiler görüntüden dolayı hak talep edemez.

Tur başlangıcında ya da devamında engel teşkil eden yol engeli, hava koşulları, grev ya da ülkesel kaynaklanacak ön görülmez hallerde dolayı turu iptal ya da tehir edilebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur

 

Birlikte Keşfetmen Dileğiyle..

 

 

 

Less

-

-

Tour's Location

Yorumlar

0/5
İnceleme 0 Yorum
Konaklama
0 /5
Destinasyon
0 /5
Tur Hizmeti
0 /5
Yeme İçme
0 /5
Hizmetler
0 /5
Yorumlardan 1 - 0 arası 0 gösteriliyor

Yorumlarınızı Bekliyoruz

Created with Sketch.
from $0,00 per person

Size Önerdiğimiz Turlar

Yeni Turlardan Haberdar Olun

Gelen Kutunuzu Lütfen Kontrol Edin