from $1.070,00
Göster

23-31 Ocak 2022 Pakistan Turu

Not Rated
Created with Sketch.

Süre

Created with Sketch.

Tur Tipi

Gezi

Created with Sketch.

Kişi Sayısı

Unlimited

Created with Sketch.

Diller

___

Tur Detayı

23 Ocak 2022: İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanından yaklaşık 5 saat 15 dakikalık uçuş sonrası Karaçi’ye varış. Vize işlemlerimizin ardından dinlenmek için otele transfer. Öğleye kadar dinlendikten sonra hafif şehir gezimize başlıyoruz. Lokal hayatı gözlemleyip Karaçi sokaklarında gezeceğiz. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde olacak.

24 Ocak 2022: Sabah otelimizde kaldığımız yerden Karachi’yi gezmeye devam edeceğiz. Önceliğimiz Karaçhi Ulusal müzesi olacak. Müze ziyareti sonrası Büyük Önder olarak anılan Pakistan’ın kurucusu Muhammed Ali Cinnah’ın anıt mezarı olan Mezar-ı Kaid’i göreceğiz. Ardından deve binme etkinliğimizi gerçekleştirip sonrasında Hint Okyanusu kıyısındaki Karachi sahillerini gezeceğiz. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde olacak.

25 Ocak 2022: Sabah otelimizde kahvaltı sonrası açık havada yer alan ve ilginç Chaukhandi Mezarları ve mezartaşlarını ziyaret edeceğiz. Rehberimizin anlatımı sonrası Bhambore bölgesini ziyaret edeceğiz. Daha sonrasında Unesco Dünya Mirası listesinde yer alan Makli Necropolis bölgesini ve kalıntılarını ziyaret edeceğiz. Ardından Şah Cihan Camisini ziyaret edeceğiz. Buradan akşam yemeğine geçecek ve buradan otelimize geçeceğiz.

26 Ocak 2022: Sabah otelimizde kahvaltı sonrası Hydarabad şehrine doğru yola çıkacağız. Yolumuzun yarısında Umerkod Fort kalesini ziyaret edip  fotoğraf çektireceğiz. Buradan Hydarabad şehrine geçeceğiz ve ardından otelimize yerleşeceğiz. Akşam yemeği sonrası şehir turuna geçeceğiz. Akşam konaklama şehir otelimizde olacak.

27 Ocak 2022: Sabah otelimizde kahvaltı sonrası 32 km uzunluğuyla dünyanın en büyük kalesi olduğuna inanılan Sindh Ranikot ziyareti yapacağız. Burada fotoğraf molası verdikten sonra Pakistan ve Afganistan şairi ve sufisi olan Lal Shahbaz Qalandar ziyareti yapacağız. Ardından Derviş dans gösterisine katıldıktan sonra akşam yemeğine geçeceğiz. Konaklama şehir otelimizde.

28 Ocak 2022: Sabah otelimizde kahvaltı sonrası Manchar gölünü ziyaret edeceğiz ve burada vakit geçirdikten sonra M.Ö. 2500’lü yıllarda inşa edildiği düşünülen Antik İndus vadisi uygarlığının en büyük yerleşiminden ve zamanın en büyük yerleşimi olarak bilinen Mohen Jo Daro Antik Kentini ziyaret edeceğiz. Konaklama akşam otelimizde olacak.

29 Ocak 2022: Sabah otelimizde kahvaltı sonrası Diji İndus höyüğünü ziyaret edeceğiz. Buradan Kortdiji Fort ziyaret ettikten sonra bir çay kahve molası vereceğiz. Ardından Khapuir bölgesindeki ülkenin en güzel saraylarından Faiz Mahal’i gezeceğiz. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde olacak.

30 Ocak 2022: Sabah otelde kahvaltımızı yaptıktan sonra yola koyulacak ve Sukkur bölgesinde öncelikle Sadhu Bela Manduru gezeceğiz. Burası bir Hindu tapınağıdır. Buradan Minare Masoom’a geçeceğiz. Masum Şah’ın türbesini ziyaret ettikten sonra akşam yemeğine geçeceğiz. Akşam Lahor’a vardıktan sonra kısa bir şehir gezisi yapacağız. Ardından akşam yemeği sonrası otelimizde konaklama.

31 Ocak 2022: Sabah otelimizde kahvaltı sonrası kısa bir şehir gezisi yapıp Karachi’y gitmek için airporta transfer ardından akşam yemeği sonrası otelimizde dinlenme ve sonrasında gece yolculuğu için 3 saat öncesi havalimanına transfer.

 

Programa dahil olanlar:

 • 8 gece konaklama ve sabah kahvaltısı
 •  Öğle yemekleri ve akşam yemekleri
 • 9 gece akşam yemeği ve bir alkolsüz içecek
 • Havalimanında karşılama, geliş ve gidiş havalimanı transferleri
 • Müze ve saray giriş ücretleri
 • Deve binimi  ücreti
 • Derviş dans gösterisi
 • 4 gb telefon sim kartı
 • Tur boyunca Türkçe rehberlik
 • Taze meyve ve çay ikramları
 • Her gün 1 şişe kapalı su
 • Seyahat sigortası

 

Program dahil olmayanlar:

 • İstanbul – Karachi – İstanbul uçak bileti
 • Lahor – Karachi arası iç hat uçuşu
 • Yurtdışı Çıkış Harcı

 

Tur Ücreti : 1.070 $

Tur ücreti, 2 kişi paylaşımlı oda da tek kişi ücretidir. Single oda farkı 220 $’dır.

 

UÇUŞ :   PEGASUS AİRLİNES

23/01/2022  20:50  İstanbul Sabiha Gökçen – Karachi

01/02/2022. 05:15.  Karachi – İstanbul Sabiha Gökçen

 

 

Ödeme şekli: Nakit ödemede tur ücretinin yarısı ön kaparo olarak ödenecek, diğer yarısı geziden 7 gün önce ödenerek tur ücreti tamamlanacaktır. Kredi kartı ile ödemelerde taksit imkanı vardır, lütfen bilgi isteyiniz.

**Pakistan Turu Keşfettur / Cüneyt Durhan rota danışmanlığı, gezi liderliği ve Türsab A grubu 6951 Belge Nolu Seyahat Acentası  Mazi Tur tarafından gerçekleştirilecektir.

 

Web:  www.kesfettur.com

Mail: cuneyt@kesfettur.com

Tel & Whatsapp: +90 532 647 8907     Ofis Tel: +90 282 263 4888

  

 

TURUMUZ HAKKINDA BİLGİLENDİRME

 

Turumuzdan 72 saat önce mutlaka Covid 19 testi yapılmış olması ve belgenin ibrazı gerekmemektedir. 2 doz aşı belgelendirmesi yeterlidir.

Turumuz 12 kişi ile sınırlıdır.

Pakistan yeşil pasaportlara turistik vize istememektedir. Bordo pasaport ise vizeye tabidir.

Yurtdışı gezilerde en az 6 ay geçerli pasaport ve en az 4 boş sayfa olması mecburidir, aksi sorumluluk katılımcıya aittir. Hiçbir şekilde yırtık ya da deforme olmuş pasaportlar ile ülkeye giriş yapılamamaktadır.

Gerekli görüldüğü durumlarda tur güzergâhının içeriği aynı kalmak koşuluyla değişiklik sağlanabilir.

Turumuzda hiçbir ekstra ücret toplanmamaktadır.

Turumuzda bahşiş verme zorunluluğu yoktur. Lakin sizlerin inisiyatifinde vereceğiniz bahşiş alacağınız hizmet kalitenizi yükseltebilecektir.

Turumuz İstanbul Havalimanında başlayıp son bulmaktadır. Bu zaman haricindeki tüm sorumluluk katılımcıya aittir. Lütfen uçuştan 4 saat önce havalimanında sizlere belirtilen toplanma alanında hazır olunuz. Herhangi bir sebepten dolayı ülkeye giriş yapamayan yolculunun sorumluluğu kendisine aittir.

Bu destinasyonda gidilen şehirlerde yer alan konaklama tesislerin standartları, ülkemiz otel standartlarına ulaşmadığı gözlenmektedir.

Konaklayacağınız otellerde check in işlemleriniz tur liderimiz tarafından yapılacaktır. Lütfen bu süreçte otel lobisinde dinlenebilirsiniz. Oda kartlarınızı sizlere iletirken otel ve program hakkında sizlere intro verecektir.

Tur programımızda dahil olan hizmetlerimizden olan otelden alınan sabah kahvaltılarında, ülkenin kahvaltı kültürü olan yiyecekler ya da reçel, ekmek, tereyağı, çay / kahve ile taze meyveden oluşan kontinental kahvaltı olarak adlandırılan kahvaltı türü verilmektedir.

Serbest zamanlarda gruptan ayrı olarak bir plan yaparsanız tur liderimizi bilgilendirmeyi unutmayınız.

İki kişi paylaşımlı odalarda lütfen oda arkadaşınızı rahatsız edecek davranışlardan kaçınınız.

Tur araçlarımızda sigara içilmemektedir, lütfen ısrar etmeyiniz.

Tur programlarında sizlere iletilen zamanlamaya lütfen özenle uyunuz.

Fotoğraf çekilmemesi konusunda sizlere yapılan uyarılara lütfen riayet ediniz.

Turda herhangi bir olumsuz durum yaşamamanız için önemli ziynet eşyalarınızı lütfen yanınıza almayınız.

Katılmadığınız müze ya da bir etkinliğin ücret iadesi yapılmamaktadır.

Hava ve yol şartlarına göre programda değişiklik yapılabilme hakkımız vardır. Değişiklik yapılan programda hiçbir eksiltme yapılmadan ilerlenecektir.

Tüketici kendisine tur boyunca hizmet verecek olan tur lideri, rehber, tesis, ulaşım aracı yetkilisinin bildirdiği kurallara uyacağını ve üçüncü kişilerin can, mal ve huzuruna saygı duyacağını, aksi bir durumda hizmeti haklı nedenle alamayacağına ve iade hakkının bulunmadığını kabul etmektedir.

Tüketicinin turun başlamasına 30 gün kalan süreye kadar iptal ve değişiklik istemesi durumunda ücretin tamamı iade edilir. Tüketicinin turun başlangıç tarihinden 21 gün öncesi iptal ya da değişiklik olması durumundan tur bedelinin % 35’i ödenmek zorundadır. 10 günden az bir süre kala turun iptali durumunda tur ücretinin tamamı tahsil edilecektir.

Acentemiz konaklama tesislerinde oda seçimi konusunda tüketicinin taleplerini ilgili tesise iletir; ancak talebin yerine geleceği konusunda garanti veremez. Otele varış günü odalar saat 14.00’ten önce tüketicilere teslim edilemez. Otelden ayrılış günü tüketicilerin en geç 11.00’e kadar odalarını boşaltmaları gerekmektedir.

Acentemiz gezi kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçlarını, hareket saatlerini ve bunların hareket yerlerini programda belirtilen standartlara bağlı kalmak koşuluyla tüketiciye bildirim yapılması suretiyle değiştirme hakkına sahiptir. Kayıt esnasında verilen tur programları taslak, genel programlardır. Tur programı araçta tüm katılımcılara bir dosya halinde verilmektedir. Tur programlarında belirtilen gezilerin organize edileceği günler rehberlerin inisiyatifi ile değiştirilebilir. Tüketici toplam gezi süresindeki gecelemenin kısaltılmaması ve kalınacak tesislerin sınıf ve kategorilerinde değişiklik yapılmaması halinde gezi şartlarının yerine getirilmiş olduğunu kabul eder.

İptal durumunda para iadesinin tamamı (Türk lirası, Euro ya da Dolar) aynı ödeme şeklinde iade edilecektir. Kredi kartı ile yapılan işlemlerde banka kuralları geçerli olacaktır.

Turu satın alan kişi turu istediği bir kişiye tüm haklarıyla devredebilir. Buradan doğacak ilave ödemeleri ödemekle yükümlüdür.

Organizasyonlarımızda tur liderine uymak zorundasınız. Turun gidişatını bozacak ya da diğer katılımcıları huzursuz edecek davranışlarda bulunduğunuz taktirde, başkalarının sağlığını tehlikeye attığınız durumlarda tur hakkınızı kaybeder ve turla ilişkiniz düzenlenen rapor ile kesilir. Bu durumda tazminat hakkınız yoktur.

Acentemizin düzenlemiş olduğu herhangi bir gezi, tur ve organizasyon sırasında çekilen fotoğraf, kamera görüntüsü, görsel materyaller ile ilgili tanıtım ve reklam gibi her türlü pazarlama yöntemi için kullanılabilir, bu tanıtımlarda görüntüsü bulunan kişiler görüntüden dolayı hak talep edemez.

Tur başlangıcında ya da devamında engel teşkil eden yol engeli, hava koşulları, grev ya da ülkesel kaynaklanacak ön görülmez hallerde dolayı turu iptal ya da tehir edilebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

Birlikte keyifli geziler dileriz.

 

 

      SEVGİLER

 

CÜNEYT DURHAN

    KEŞFETTUR

Devamını Oku

Tour's Location

Yorumlar

0/5
Not Rated
İnceleme 0 Yorum
Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0
Yorumlardan 1 - 0 arası 0 gösteriliyor

Yorumlarınızı Bekliyoruz

Created with Sketch.
from $1.070,00

Düzenleyen

Cüneyt DURHAN

Member Since 2021

Size Önerdiğimiz Turlar

Yeni Turlardan Haberdar Olun

Gelen Kutunuzu Lütfen Kontrol Edin