from $900,00
Göster

9-16 Mayıs 2021 / Özbekistan Turu (Doldu)

0/5
Created with Sketch.

Süre

8 Gece 9 Gün

Created with Sketch.

Tur Tipi

Gezi

Created with Sketch.

Kişi Sayısı

12 people

Created with Sketch.

Diller

___

Tur Detayı

  9 Mayıs 2021:  İstanbuldan Urgenç şehrine 4 saatlik uçuş yaptıktan sonra saat akşam 20 dakikalık bir yolculukla Khiva'ya varacağız. Akşam yemeğimizi yedikten sonra şehirde kısa bir dinlenme ve ardından otelimizde konaklama. 10 Mayıs 2021:  Sabah kahvaltıdan sonra Khiva Old Town bölgesini keşfetmeye başlayacağız. Rehberli şehir gezimizde Kalta Minare, Tarihi... Devamı

 

9 Mayıs 2021:  İstanbuldan Urgenç şehrine 4 saatlik uçuş yaptıktan sonra saat akşam 20 dakikalık bir yolculukla Khiva’ya varacağız. Akşam yemeğimizi yedikten sonra şehirde kısa bir dinlenme ve ardından otelimizde konaklama.

10 Mayıs 2021:  Sabah kahvaltıdan sonra Khiva Old Town bölgesini keşfetmeye başlayacağız. Rehberli şehir gezimizde Kalta Minare, Tarihi Cuma cami, Kuhna kalesi, Muhammed Amin Khan Medresesi ve Nurullahboy Sarayını gezeceğiz. Ardından sizlere Özbek çayı ikramından sonra alışveriş için serbest zaman vereceğiz. Akşam yemeği sonrası Özbek dans gecemize katılacağız ve sonra konaklama otelimizde olacak.

11 Mayıs 2021: Sabah otelimizde kahvaltımızı ettikten sonra Buhara’ya yola koyulacağız. Yaklaşık 4 saatlik bir yolculuk sonrası Buhara’da ki otelimize yerleşip kısa bir mola vereceğiz. Ardından sizleri Özbek çayı ikramı için lokal bir kafeye götüreceğiz. Daha sonrası kısa bir şehir turu yaparak eski şehri adımlayacağız. Kısa şehir turunda Chour Minor, Samani Mozelesi, Kosh medresesini gezeceğiz. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde olacak.

12 Mayıs 2021:  Sabah otelimizde kahvaltı sonra rehberli gezimize başlayacağız. Günümüzü geçireceğimiz eski şehirde Tarihi Sinagog, Kukeldash Medresesi, Buhara Kalesi, Kalyan Minaresi, Mir-i Arab Medresesi, Abdülaziz ve Uluğ Bey Medreseleri, Lyab-i Hauz ve Bolo Haouz Cami, ziyaret edeceğiz. Ayrıca Buhara’nın meşhur Bıçak yapım atölyesi, Halı dokuma ve ipek yapımı atölyesini ziyaret ederek bilgiler alacağız. Akşam yemeği Özbek ailemizde olacak ve yemek sonrası bayramlaşmamızı yapacağız. Konaklama otelimizde olacak.

13 Mayıs 2021: Sabah otelimizde kahvaltımızı yaptıktan sonra Semerkand’a hareket edeceğiz. Yaklaşık 4 saatlik bir yolculuk sonrası dünyanın en eski şehirlerinden Semerkand’a varacağız. Şehirde öncelikle otelimize yerleşecek ve kısa bir dinlenme molası vereceğiz. Gün batmadan İmam Buhari Hz. türbesini ziyaret edeceğiz. Ardından kısa bir şehir turu yaparak akşam yemeğine geçeceğiz. Konaklama Semerkand’da otelimizde olacak.

14 Mayıs 2021: Sabah otelimizde kahvaltı ettikten sonra rehberli gezimize başlayacağız. Tarihi Ragistan meydanı, Gur-i Emir, Bibi Hanım Cami, Sahah-i Zinda, Tille Kari medresesi, Şirdor medresesi, Ulubey Rasathanesi, Rukhobod Mozelesi ve Lokal pazarı gezip şehir gezimizi tamamlayacağız. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde olacak.

15 Mayıs 2021: Sabah otelimizde kahvaltı sonrası Taşkent’e yola koyulacağız. 3.5 saatlik bir yolculuk sonrası otelimize yerleşeceğiz. Ardından Timur İmparatorluğu Tarih Müzesi, Chorsu pazarı, Amir Timur meydanı ve Kukeldash medresesini ziyaret ettikten sonra akşam üstü renkli Broadway caddesinde dolaşıp ardından akşam yemeğine geçeceğiz. Konaklama Taşkent’te otelimizde olacak.

16 Mayıs 2021: Sabah otelimizde erken kahvaltı sonrası ülkemize dönüş için havalimanına transfer olacağız.

 

Programa Dahil Olan Hizmetler: 

 • Tüm konaklamalar ve sabah kahvaltıları
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Klimalı araçlarla havaalanı ve gezilecek yerler transferleri
 • Müze, gösteri ve gezilecek yerler giriş ücretleri
 • Özbek gecesi dans gösterisi (ikramlıdır)
 • Akşam yemekleri
 • Çay ikramları
 • Taze meyve ikramları
 • Seyahat sigortası
 • Her gün 1 şişe su

 

Programa Dahil Olmayan Hizmetler:

 • İstanbul – Urgenç / Taşkent – İstanbul  gidiş dönüş uçak bileti
 • Yurt dışı çıkış harcı

 

Konaklanacak Oteller: 

Buhara / Asl Hotel

Khiva / Hayat İn Hotel

Semerkand / Malika Prime Hotel

Taşkent / Grand Mumtoz Hotel

 

Tur ücreti: 900 $

 

Tur ücreti, 2 kişi paylaşımlı oda da tek kişi ücretidir. Single oda farkı 150 $’dır. Single oda sadece otel konaklamasında geçerlidir.

Ödeme şekli: Nakit ödemede tur ücretinin yarısı ön kaparo olarak ödenecek, diğer yarısı geziden 7 gün önce ödenerek tur ücreti tamamlanacaktır. Kredi kartı ile ödemelerde taksit imkanı vardır, lütfen bilgi isteyiniz.

 

10 kişi üzeri ve grup indirimi için lütfen arayınız.

**Özbekistan Turu Keşfettur rota danışmanlığı, gezi liderliği ve Türsab A grubu 6951 Belge Nolu Seyahat Acentası  Mazi Tur tarafından gerçekleştirilecektir.            

 

Web: www.kesfettur.com

Mail: cuneyt@kesfettur.com

Tel & Whatsapp: +90 532 647 8907     Ofis Tel: +90 282 263 4888

 

  

 

TURUMUZ HAKKINDA BİLGİLENDİRME

 

Turumuzdan 72 saat önce mutlaka Covid 19 testi yapılmış olması ve belgenin ibrazı gerekmektedir. 

Turumuz 12 kişi ile sınırlıdır.

Yurtdışı gezilerde en az 6 ay geçerli pasaport ve en az 4 boş sayfa olması mecburidir, aksi sorumluluk katılımcıya aittir. Hiçbir şekilde yırtık ya da deforme olmuş pasaportlar ile ülkeye giriş yapılamamaktadır.

Özbekistan ziyaretimizde ülkeye girişte vize istenmemektedir.

Gerekli görüldüğü durumlarda tur güzergâhının içeriği aynı kalmak koşuluyla değişiklik sağlanabilir.

Turumuzda hiçbir ekstra ücret toplanmamaktadır.

Turumuzda bahşiş verme zorunluluğu yoktur. Lakin sizlerin inisiyatifinde vereceğiniz bahşiş alacağınız hizmet kalitenizi yükseltebilecektir.

Turumuz İstanbul Havalimanında başlayıp son bulmaktadır. Bu zaman haricindeki tüm sorumluluk katılımcıya aittir. Lütfen uçuştan 4 saat önce havalimanında sizlere belirtilen toplanma alanında hazır olunuz. Herhangi bir sebepten dolayı ülkeye giriş yapamayan yolculunun sorumluluğu kendisine aittir.

Bu destinasyonda gidilen şehirlerde yer alan konaklama tesislerin standartları, ülkemiz otel standartlarına ulaşmadığı gözlenmektedir.

Konaklayacağınız otellerde check in işlemleriniz tur liderimiz tarafından yapılacaktır. Lütfen bu süreçte otel lobisinde dinlenebilirsiniz. Oda kartlarınızı sizlere iletirken otel ve program hakkında sizlere intro verecektir.

Tur programımızda dahil olan hizmetlerimizden olan otelden alınan sabah kahvaltılarında, ülkenin kahvaltı kültürü olan yiyecekler ya da reçel, ekmek, tereyağı, çay / kahve ile taze meyveden oluşan kontinental kahvaltı olarak adlandırılan kahvaltı türü verilmektedir.

Serbest zamanlarda gruptan ayrı olarak bir plan yaparsanız tur liderimizi bilgilendirmeyi unutmayınız.

İki kişi paylaşımlı odalarda lütfen oda arkadaşınızı rahatsız edecek davranışlardan kaçınınız.

Tur araçlarımızda sigara içilmemektedir, lütfen ısrar etmeyiniz.

Tur programlarında sizlere iletilen zamanlamaya lütfen özenle uyunuz.

Fotoğraf çekilmemesi konusunda sizlere yapılan uyarılara lütfen riayet ediniz.

Turda herhangi bir olumsuz durum yaşamamanız için önemli ziynet eşyalarınızı lütfen yanınıza almayınız.

Katılmadığınız müze ya da bir etkinliğin ücret iadesi yapılmamaktadır.

Hava ve yol şartlarına göre programda değişiklik yapılabilme hakkımız vardır. Değişiklik yapılan programda hiçbir eksiltme yapılmadan ilerlenecektir.

Tüketici kendisine tur boyunca hizmet verecek olan tur lideri, rehber, tesis, ulaşım aracı yetkilisinin bildirdiği kurallara uyacağını ve üçüncü kişilerin can, mal ve huzuruna saygı duyacağını, aksi bir durumda hizmeti haklı nedenle alamayacağına ve iade hakkının bulunmadığını kabul etmektedir.

Tüketicinin turun başlamasına 30 gün kalan süreye kadar iptal ve değişiklik istemesi durumunda ücretin tamamı iade edilir. Tüketicinin turun başlangıç tarihinden 21 gün öncesi iptal ya da değişiklik olması durumundan tur bedelinin % 35’i ödenmek zorundadır. 10 günden az bir süre kala turun iptali durumunda tur ücretinin tamamı tahsil edilecektir.

Acentemiz konaklama tesislerinde oda seçimi konusunda tüketicinin taleplerini ilgili tesise iletir; ancak talebin yerine geleceği konusunda garanti veremez. Otele varış günü odalar saat 14.00’ten önce tüketicilere teslim edilemez. Otelden ayrılış günü tüketicilerin en geç 11.00’e kadar odalarını boşaltmaları gerekmektedir.

Acentemiz gezi kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçlarını, hareket saatlerini ve bunların hareket yerlerini programda belirtilen standartlara bağlı kalmak koşuluyla tüketiciye bildirim yapılması suretiyle değiştirme hakkına sahiptir. Kayıt esnasında verilen tur programları taslak, genel programlardır. Tur programı araçta tüm katılımcılara bir dosya halinde verilmektedir. Tur programlarında belirtilen gezilerin organize edileceği günler rehberlerin inisiyatifi ile değiştirilebilir. Tüketici toplam gezi süresindeki gecelemenin kısaltılmaması ve kalınacak tesislerin sınıf ve kategorilerinde değişiklik yapılmaması halinde gezi şartlarının yerine getirilmiş olduğunu kabul eder.

İptal durumunda para iadesinin tamamı ( Türk lirası, Euro ya da Dolar ) aynı ödeme şeklinde iade edilecektir. Kredi kartı ile yapılan işlemlerde banka kuralları geçerli olacaktır.

Turu satın alan kişi turu istediği bir kişiye tüm haklarıyla devredebilir. Buradan doğacak ilave ödemeleri ödemekle yükümlüdür.

Organizasyonlarımızda tur liderine uymak zorundasınız. Turun gidişatını bozacak ya da diğer katılımcıları huzursuz edecek davranışlarda bulunduğunuz taktirde, başkalarının sağlığını tehlikeye attığınız durumlarda tur hakkınızı kaybeder ve turla ilişkiniz düzenlenen rapor ile kesilir. Bu durumda tazminat hakkınız yoktur.

Acentemizin düzenlemiş olduğu herhangi bir gezi, tur ve organizasyon sırasında çekilen fotoğraf, kamera görüntüsü, görsel materyaller ile ilgili tanıtım ve reklam gibi her türlü pazarlama yöntemi için kullanılabilir, bu tanıtımlarda görüntüsü bulunan kişiler görüntüden dolayı hak talep edemez.

Tur başlangıcında ya da devamında engel teşkil eden yol engeli, hava koşulları, grev ya da ülkesel kaynaklanacak ön görülmez hallerde dolayı turu iptal ya da tehir edilebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

 

Birlikte keyifli geziler dileriz..

 

 

SEVGİLER

 

CÜNEYT DURHAN

KEŞFETTUR

Less

-

-

Tour's Location

Yorumlar

0/5
İnceleme 0 Yorum
Konaklama
0 /5
Destinasyon
0 /5
Tur Hizmeti
0 /5
Yeme İçme
0 /5
Hizmetler
0 /5
Yorumlardan 1 - 0 arası 0 gösteriliyor

Yorumlarınızı Bekliyoruz

Created with Sketch.
from $900,00 per person

Size Önerdiğimiz Turlar

Yeni Turlardan Haberdar Olun

Gelen Kutunuzu Lütfen Kontrol Edin