from $775,00
Göster

9-16 Nisan 2021 / Kırgızistan Turu (Kapandı)

0/5
Created with Sketch.

Süre

6 gece 7 gün

Created with Sketch.

Tur Tipi

Gezi

Created with Sketch.

Kişi Sayısı

12 people

Created with Sketch.

Diller

___

Tur Detayı

9 Nisan 2021:  Gece uçağıyla İstanbul'dan Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'e hareket ediyoruz. 10 Nisan 2021: Sabah erken havaalanında karşılamadan sonra buradan 2,5 saat uzaklıktaki Çoñ-Kemin vadisine yolculuk yapacağız. Kısa bir dinlenme sonrası kahvaltı yapacağız. Ardından Tanrı dağlarında at safari yaparak yorgunluk atacağız.  Akşam yemeğinden sonra ateş başında votka ikramı olacak ve ... Devamı

9 Nisan 2021:  Gece uçağıyla İstanbul’dan Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’e hareket ediyoruz.

10 Nisan 2021: Sabah erken havaalanında karşılamadan sonra buradan 2,5 saat uzaklıktaki Çoñ-Kemin vadisine yolculuk yapacağız. Kısa bir dinlenme sonrası kahvaltı yapacağız. Ardından Tanrı dağlarında at safari yaparak yorgunluk atacağız.  Akşam yemeğinden sonra ateş başında votka ikramı olacak ve  misafir evimizde dinleneceğiz.

11 Nisan 2021: Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra dünyanın ikinci büyüklükteki dağ gölüne doğru yola çıkacağız. Cayık yaylasına gelerek kartalla avcılık gösterisini izleyeceğiz. Kartalcı kartallarını nasıl eğittiğini ve onlarla nasıl avcılık yaptığını anlatılacak. Öğle yemeğini yayla çiftlik evinde yiyeceğiz. Öğleden sonra dünyaca ünlü Issık gölüne gidip buradaki Yurt Kampımıza yerleşeceğiz. Yurtta akşam yemeği ardından Kırgız Milli Sanatçılarının komuz konser gösterisini izleyeceğiz. Gece yurdumuzda kamp ateşi yakacak, yıldızların altında sohpetleyeceğiz aynı zamanda alkol ikramımız olacaktır. Ardından konaklama sobalı yurt çadırlarında olacak.

12 Nisan: Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Karakol şehrine doğru yola çıkacağız. İlk önce rotamızda Masal kanyonları olacak. Muhteşem doğal güzellik sunan kanyonda fotoğraf molası vereceğiz. Ardından Ceti Ogüz vadisine geçerek buradaki doğal güzellikleri görecek ve fotoğraf çekeceğiz. Ardından Öğlen yemeği sonrası sıcak kaplıcalara gireceğiz. Günün yorgunluğunu Tanrı dağları eteklerindeki açık hava saunasında çıkaracağız. Akşam yemeği için bir Dungan ailenin evine misafir olacağız. Sizlere hem kültürlerini tanıtacak hem de sizler için hazırlanan 13 çeşit yemek ikram edilecektir. Daha sonrası otelimize geçerek dinlenmeye çekileceğiz.

13 Nisan 2021: Sabah kahvaltısından sonra şehir turu yapacak sırasıyla yüz yıllık ahşap Dungan camii ve ahşaptan yapılma Rus Ortodoks kiliseyi ziyaret edeceğiz. Çon Aksu vadisine gideceğiz ve muhteşem manzaradaki vadide yürüyüş yapacağız. Yürüyüşten sonra öğle yemeği molası vereceğiz. Ardından Çolpan Ata müzesini gezeceğiz ve akşam yemeği sonrası konaklama için otelimize geçeceğiz.

14 Nisan 2021: Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Bişkeke’ yolculuk başlayacak. Burada yolumuz üzerinde Balasagun şehir kalıntılarını ve Balbal mezar taşlarını ziyaret edeceğiz. Ardından Cengiz Aymatov’un mezarı ziyareti için Atabeyit’i ziyaret edeceğiz. Öğle arası size Orta Asya kültüründen olan Samsa Çay ikramımız olacak. Ardından akşam üstü şehre ulaşarak akşam yemeğimiz için Irkese restorana gideceğiz. Akşam yemeği sonrası kısa bir şehir turu olacak. Konaklama şehirdeki otelimizde olacak.

15 Nisan 2021: Sabah otelde kahvaltı sonrası rehberli şehir gezimizde ilk durağımız Supara etno merkezi olacak. Ardından şehir turuna çıkacağız. Sırasıyla Alaa-to meydanı, Frunze müzesi, Sanat galerisini gezeceğiz.  Ardından tekrar şehir turuna devam ederek Flarmoni meydanı, Panfilov parkı ve sönmez ocak gezilerek günümüzü tamamlayacağız. Ve ardından son akşam yemeğini yiyeceğiz.

16 Nisan 2021: Sabah erken saatlerinde kahvaltımızı yaptıktan sonra sizlerin isteğiyle alışverişimizi yapmak için Sum ve Oş pazarına geçeceğiz ve hediyeliklerimizi tamamlayacağız. Ardından sizler için serbest zaman olacak. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde olacak ve sabah havalimanına transferiniz sağlanacak.

 

Programa dahil olanlar:

 • 5 gece otel ve 1 gece yurtlarda konaklama ve kahvaltı ücreti
 • İlk gün varış kahvaltısı
 • Belirtilen öğle yemekleri
 • Tüm akşam yemekleri
 • Havalimanında karşılama, geliş ve gidiş havalimanı transferleri
 • Belirtilen müzelerin giriş ücretleri
 • At safari turu
 • Kartal gösterisi ücreti
 • Kırgız Folk Gösterisi
 • Sauna ücreti
 • Tur boyunca Türkçe ve İngilizce rehberlik
 • Navat’ta final yemeği
 • 8 Gb interneti olan sim kart
 • Alkol ikramı
 • Kahve ikramları
 • Her gün 1 şişe kapalı su
 • Seyahat sigortası

 

 Program dahil olmayanlar:

 • İstanbul – Bişkek – İstanbul uçak bileti
 • Son akşam yemeği
 • Yurtdışı Çıkış Harcı

 

Tur Ücreti : 775 $

 

Tur ücreti, 2 kişi paylaşımlı oda da tek kişi ücretidir. Single oda farkı 120 $’dır.

Ödeme şekli: Nakit ödemede tur ücretinin yarısı ön kaparo olarak ödenecek, diğer yarısı geziden 7 gün önce ödenerek tur ücreti tamamlanacaktır. Kredi kartı ile ödemelerde taksit imkânı vardır, lütfen bilgi isteyiniz.

10 kişi üzeri ve grup indirimi için lütfen arayınız.

Rota Danışmanı: Keşfettur

*Kırgızistan Turu gezimiz Türsab Belge No: 6951 nolu A grubu seyahat acentesi  Mazi Tur tarafından gerçekleştirilecektir.

İletişim Bilgilerimiz:

Mail: cuneyt@kesfettur.com

Tel & Whatsapp: +90 532 647 8907         Ofis Tel: +90 282 263 4888

 

                         TURUMUZ HAKKINDA BİLGİLENDİRME

 

Turumuzdan 72 saat önce mutlaka Covid 19 testi yapılmış olması ve belgenin ibrazı gerekmektedir. 

Turumuz 10 kişi ile sınırlıdır.

Yurtdışı gezilerde en az 6 ay geçerli pasaport ve en az 4 boş sayfa olması mecburidir, aksi sorumluluk katılımcıya aittir. Hiçbir şekilde yırtık ya da deforme olmuş pasaportlar ile ülkeye giriş yapılamamaktadır.

Kırgızistan turunda tüm pasaportlar vizeden muaftır.

Gerekli görüldüğü durumlarda tur güzergâhının içeriği aynı kalmak koşuluyla değişiklik sağlanabilir.

Turumuzda hiçbir ekstra ücret toplanmamaktadır. Turumuzda bahşiş verme zorunluluğu yoktur. Lakin sizlerin inisiyatifinde vereceğiniz bahşiş alacağınız hizmet kalitenizi yükseltebilecektir.

Turumuz İstanbul Havalimanında başlayıp, Kırgızistan Bişkek Havalimanında son bulmaktadır. Bu zaman haricindeki tüm sorumluluk katılımcıya aittir. Lütfen uçuştan 4 saat önce havalimanında sizlere belirtilen toplanma alanında hazır olunuz. Herhangi bir sebepten dolayı ülkeye giriş yapamayan yolculunun sorumluluğu kendisine aittir.

Bu destinasyonda gidilen şehirlerde yer alan konaklama tesislerin standartları, ülkemiz otel standartlarına ulaşmadığı gözlenmektedir.

Konaklayacağınız otellerde check in işlemleriniz tur liderimiz tarafından yapılacaktır. Lütfen bu süreçte otel lobisinde dinlenebilirsiniz. Oda kartlarınızı sizlere iletirken otel ve program hakkında sizlere intro verecektir.

Tur programımızda dahil olan hizmetlerimizden olan otelden alınan sabah kahvaltılarında, ülkenin kahvaltı kültürü olan yiyecekler ya da reçel, ekmek, tereyağı, çay / kahve ile taze meyveden oluşan continental kahvaltı olarak adlandırılan kahvaltı türü verilmektedir.

Serbest zamanlarda gruptan ayrı olarak bir plan yaparsanız tur liderimizi bilgilendirmeyi unutmayınız.

İki kişi paylaşımlı odalarda lütfen oda arkadaşınızı rahatsız edecek davranışlardan kaçınınız.

Tur araçlarımızda sigara içilmemektedir, lütfen ısrar etmeyiniz.

Tur programlarında sizlere iletilen zamanlamaya lütfen özenle uyunuz.

Fotoğraf çekilmemesi konusunda sizlere yapılan uyarılara lütfen riayet ediniz.

Lütfen gezilerimiz sırasında çöplerimizi çöp kutularına atmaya özen gösteriniz.

Turda herhangi bir olumsuz durum yaşamamanız için önemli ziynet eşyalarınızı lütfen yanınıza almayınız.

Katılmadığınız müze ya da bir etkinliğin ücret iadesi yapılmamaktadır.

Hava ve yol şartlarına göre programda değişiklik yapılabilme hakkımız vardır. Değişiklik yapılan programda hiçbir eksiltme yapılmadan ilerlenecektir.

Tüketici kendisine tur boyunca hizmet verecek olan tur lideri, rehber, tesis, ulaşım aracı yetkilisinin bildirdiği kurallara uyacağını ve üçüncü kişilerin can, mal ve huzuruna saygı duyacağını, aksi bir durumda hizmeti haklı nedenle alamayacağına ve iade hakkının bulunmadığını kabul etmektedir.

Tüketicinin turun başlamasına 30 gün kalan süreye kadar iptal ve değişiklik istemesi durumunda ücretin tamamı iade edilir. Tüketicinin turun başlangıç tarihinden 21 gün öncesi iptal ya da değişiklik olması durumundan tur bedelinin % 35’i ödenmek zorundadır. 10 günden az bir süre kala turun iptali durumunda tur ücretinin tamamı tahsil edilecektir.

Acentemiz konaklama tesislerinde oda seçimi konusunda tüketicinin taleplerini ilgili tesise iletir; ancak talebin yerine geleceği konusunda garanti veremez. Otele varış günü odalar saat 14.00’ten önce tüketicilere teslim edilemez. Otelden ayrılış günü tüketicilerin en geç 11.00’e kadar odalarını boşaltmaları gerekmektedir.

Acentemiz gezi kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçlarını, hareket saatlerini ve bunların hareket yerlerini programda belirtilen standartlara bağlı kalmak koşuluyla tüketiciye bildirim yapılması suretiyle değiştirme hakkına sahiptir. Kayıt esnasında verilen tur programları taslak, genel programlardır. Tur programı araçta tüm katılımcılara bir dosya halinde verilmektedir. Tur programlarında belirtilen gezilerin organize edileceği günler rehberlerin inisiyatifi ile değiştirilebilir. Tüketici toplam gezi süresindeki gecelemenin kısaltılmaması ve kalınacak tesislerin sınıf ve kategorilerinde değişiklik yapılmaması halinde gezi şartlarının yerine getirilmiş olduğunu kabul eder.

İptal durumunda para iadesinin tamamı (Türk lirası, Euro ya da Dolar) aynı ödeme şeklinde iade edilecektir. Kredi kartı ile yapılan işlemlerde banka kuralları geçerli olacaktır.

Turu satın alan kişi turu istediği bir kişiye tüm haklarıyla devredebilir. Buradan doğacak ilave ödemeleri ödemekle yükümlüdür.

Organizasyonlarımızda tur liderine uymak zorundasınız. Turun gidişatını bozacak ya da diğer katılımcıları huzursuz edecek davranışlarda bulunduğunuz taktirde, başkalarının sağlığını tehlikeye attığınız durumlarda tur hakkınızı kaybeder ve turla ilişkiniz düzenlenen rapor ile kesilir. Bu durumda tazminat hakkınız yoktur.

Acentemizin düzenlemiş olduğu herhangi bir gezi, tur ve organizasyon sırasında çekilen fotoğraf, kamera görüntüsü, görsel materyaller ile ilgili tanıtım ve reklam gibi her türlü pazarlama yöntemi için kullanılabilir, bu tanıtımlarda görüntüsü bulunan kişiler görüntüden dolayı hak talep edemez. Tur başlangıcında ya da devamında engel teşkil eden yol engeli, hava koşulları, grev ya da ülkesel kaynaklanacak ön görülmez hallerde dolayı turu iptal ya da tehir edilebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

 

 

SEVGİLER

 

CÜNEYT DURHAN

KEŞFETTUR

 

 

 

 

Less

-

-

Tour's Location

Yorumlar

0/5
İnceleme 0 Yorum
Konaklama
0 /5
Destinasyon
0 /5
Tur Hizmeti
0 /5
Yeme İçme
0 /5
Hizmetler
0 /5
Yorumlardan 1 - 0 arası 0 gösteriliyor

Yorumlarınızı Bekliyoruz

Created with Sketch.
from $775,00 per person

Size Önerdiğimiz Turlar

Yeni Turlardan Haberdar Olun

Gelen Kutunuzu Lütfen Kontrol Edin