from $850,00
Göster

7-14 Ağustos 2021 / Kırgızistan Turu

0/5
Created with Sketch.

Süre

7 Gece 8 Gün

Created with Sketch.

Tur Tipi

Gezi

Created with Sketch.

Kişi Sayısı

12 people

Created with Sketch.

Diller

___

Tur Detayı

7-14 AĞUSTOS 2021 KIRGIZİSTAN TURU    7 Ağustos 2021: Sabah erken saatlerinde Manas Havaalanı'nda giriş işlemlerimizden sonra başkent Bişkek dışında sizleri ünlü Kattamacılara sabah kahvaltına götüreceğiz. Ardından Koçkar ilçe merkezine doğru yola çıkıyoruz. Öğleyin Koçkar'a ulaşıp, konuk evine yerleşiyoruz. Kısa bir dinlenme sonrası köyde yürüyüş yapacağız. Akşam yemeğinden sonra köy... Devamı

7-14 AĞUSTOS 2021 KIRGIZİSTAN TURU

 

 7 Ağustos 2021: Sabah erken saatlerinde Manas Havaalanı’nda giriş işlemlerimizden sonra başkent Bişkek dışında sizleri ünlü Kattamacılara sabah kahvaltına götüreceğiz. Ardından Koçkar ilçe merkezine doğru yola çıkıyoruz. Öğleyin Koçkar’a ulaşıp, konuk evine yerleşiyoruz. Kısa bir dinlenme sonrası köyde yürüyüş yapacağız. Akşam yemeğinden sonra köy evinde dinleneceğiz.

 8 Ağustos 2021: Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Tanrı dağları etekleriyle Son-Köl’e (3.000 metre) doğru yola koyulacağız. Öğlen saatlerinde internetin olmadığı, Kırgızistan’ın en ünlü dağ gölü olarak sayılan göl kenarındaki yurt kampımıza ulaşacağız. Akşama kadar hem göl kenarında yürüyüşlerimi hem de at sürüşlerimiz olacak. Akşam yemeği sonrası yurtlarda (boz-üy) dinleneceğiz. Akşam kamp ateşi yakarak sizlere ikramlarımız olacaktır.

9 Ağustos 2021: Sabah kahvaltısı sonrasında Kırgızistan’ın incisi Isık-Köl’e gidiyoruz. Ton bölgesine gelerek Kartalcı eğiticisinden kartalların nasıl eğitildiklerini ve onlarla nasıl avlandıklarını öğreneceğiz. Buradan gölün kenarında yer alan yurt kampımıza gelerek günümüzü sonlandıracağız. Akşama kadar gölde yüzüyoruz. Mayolarınızı lütfen unutmayın. Akşam yemeğini yerli folklor konseri eşliğinde yiyeceğiz. Akşam yemeği sonrasında kamp ateşi yakarak sizlere ikramda bulunacak ve ateş başı sohpetlerimizi yapacağız. Sonrası yurtlarımızda konaklama.

10 Ağustos 2021: Sabah yurtlarda kahvaltı sonrası Ceti-Ögüz vadisine doğru yolculuk yapacağız. Yolda Masal kanyonlarını ziyaret ediyoruz. Muhteşem vadideki yurt kampımıza ulaşarak sizlere çay ikram edeceğiz. Öğleden sonra Tanrı dağları eteğindeki vadide yürüyüş yapacağız. Akşam yemeği ve konaklama Kırgız yurtlarında olacak. İşte burası akıl almaz yer Kök-Cayık yaylasıdır.

11 Ağustos 2021: Yurtlarda kahvaltımızı yaptıktan sonra Karakol şehrine gidiyoruz. Buradaki asırlık ahşaptan yapılmış Dungan cami ve yine ahşaptan yapılan Rus Ortodox kiliseyi ziyaret edeceğiz.  Öğleden sonra otelimize yerleşip, ardından Ak-su da sizi açık havada termal sulara götüreceğiz. Açık havada keyifli zamanlardan sonra akşam yemeğine kadar dinleneceğiz. Akşam yemeğinde Dungan Müslümanı bir ailenin evine misafir olarak hem kültürlerini öğrenecek hem de sizler için hazırlanan 15 çeşit Dungan mutfağından yemekler yiyeceğiz. Akşam otelimize geldiğimizde Kırgız Sinema gecesi gerçekleştireceğiz. Konaklama Karakol şehrinde otelimizde olacak.

12 Ağustos 2021: Otelimizde sabah kahvaltımızı ettikten sonra Bişkek’e dönüyoruz.  Dönüş yolumuz Issık gölün kuzeyinden olacaktır. Çolpan Ata şehrinde kısa mola vereceğiz. Öğle yemeği molamızdan sonra Yolda Karahanlıların başkenti olan Balasagun şehrinin kalıntılarını ziyaret edeceğiz. Burana kulesi ve Balbal taşlarını ziyaret ettikten sonra Buradan Bişkek’e ulaşıp, otelimize yerleşip, sonrası kısa bir şehir turu yapacağız. Alaa-to meydanı, Flarmoni meydanı ve Sanat galerisini ziyaret edeceğiz. Akşam yemeğimizi Kırgız yemekleri hazırlayan bir restoranda yedikten sonra otelimizde konaklacağız.

13 Ağustos 2021: Sabah erken PCR testi yaptırıyoruz. Sonra kahvaltı yapıyoruz. İlk durağımız Atabeyit ve burada bulunan Cengiz Aytmatov’un mezarını ziyaret ediyoruz. Yarım gün hediyelik ve alış-veriş zamanı yapacak ardından veda yemeğimiz için Kırgız Kültürünü tanımak için oluşturulan Supara Etno Merkezinde akşam yemeğimizi yiyeceğiz ve gezimizi sonlandıracağız.

14 Ağustos 2021: Gece yarısı ülkemize dönmek için havalimanına transfer sağlayacak ve ülkemize güzel anılarla döneceğiz.

 

Programa Dahil Olan Hizmetler: 

 • 2 gece otel, 3 gece yurtlar, 1 gece konukevi konaklama ve kahvaltı ücreti
 • İlk gün varış kahvaltısı
 • Belirtilen öğle yemekleri ve tüm akşam yemekleri
 • Havalimanında karşılama, geliş ve gidiş havalimanı transferleri
 • Belirtilen müzelerin giriş ücretleri
 • At safari turu
 • Kartal gösterisi ücreti
 • Kırgız Folk Gösterisi
 • Kımız ikramı
 • Tur boyunca Türkçe ve İngilizce rehberlik
 • Bişkek’te Final Yemeği
 • 7 Gb interneti olan sim kart
 • Süpriz ikramlar
 • Çay Kahve ikramları
 • Her gün 1 şişe kapalı su
 • Seyahat sigortası

 

Programa Dahil Olmayan Hizmetler:

 • İstanbul – Kırgızistan gidiş dönüş uçak bileti
 • Yurt dışı çıkış harcı

Tur Ücreti: 850 $

 

Konaklamalar: 

Bişkek: Solutel Hotel

Karakol: Hillside Butik Hotel

Tanrı dağlarında Yurt Kamplar

Tur ücreti, 2 kişi paylaşımlı oda da tek kişi ücretidir. Single oda farkı 120 $’dır. Single oda sadece otel konaklamasında geçerlidir.

Ödeme şekli: Nakit ödemede tur ücretinin yarısı ön kaparo olarak ödenecek, diğer yarısı geziden 7 gün önce ödenerek tur ücreti tamamlanacaktır. Kredi kartı ile ödemelerde taksit imkânı vardır, lütfen bilgi isteyiniz.

*KırgızistanTuru gezimiz Türsab Belge No: 6951 nolu A grubu seyahat acentası Mazi Tur tarafından gerçekleştirilecektir.

Rota Danışmanı: Keşfettur

İletişim Bilgilerimiz:

Mail: cuneyt@kesfettur.com

Tel & Whatsapp: +90 532 647 8907      Ofis Tel: +90 282 263 4888

 

 

TURUMUZ HAKKINDA BİLGİLENDİRME

 

Turumuzdan 72 saat önce mutlaka Covid 19 testi yapılmış olması ve belgenin ibrazı gerekmektedir. 

Turumuz 12 kişi ile sınırlıdır.

Yurtdışı gezilerde en az 6 ay geçerli pasaport ve en az 4 boş sayfa olması mecburidir, aksi sorumluluk katılımcıya aittir. Hiçbir şekilde yırtık ya da deforme olmuş pasaportlar ile ülkeye giriş yapılamamaktadır.

Kırgızistan ziyaretimizde ülkeye girişte vize istenmemektedir.

Gezimizde Tanrı dağları eteklerinde yaklaşık 5 saatlik bir at ile gezinti mevcuttur. Bu etkinliğe katılamayacakların önceden durumlarını bildirmelerini rica ederiz.

Kırgızistan’da yurtlarda (boz-üy) konaklamalarınızda gece serin olabileceği için lütfen yanınızda kalın kıyafetler bulundurmanızı rica ederiz.

Kırgızistan’da yapacağınız yürüyüşler için lütfen ayakkabı seçiminize dikkat ediniz.

Gerekli görüldüğü durumlarda tur güzergâhının içeriği aynı kalmak koşuluyla değişiklik sağlanabilir.

Turumuzda hiçbir ekstra ücret toplanmamaktadır.

Turumuzda bahşiş verme zorunluluğu yoktur. Lakin sizlerin inisiyatifinde vereceğiniz bahşiş alacağınız hizmet kalitenizi yükseltebilecektir.

Turumuz İstanbul Havalimanında başlayıp son bulmaktadır. Bu zaman haricindeki tüm sorumluluk katılımcıya aittir. Lütfen uçuştan 4 saat önce havalimanında sizlere belirtilen toplanma alanında hazır olunuz. Herhangi bir sebepten dolayı ülkeye giriş yapamayan yolculunun sorumluluğu kendisine aittir.

Bu destinasyonda gidilen şehirlerde yer alan konaklama tesislerin standartları, ülkemiz otel standartlarına ulaşmadığı gözlenmektedir.

Konaklayacağınız otellerde check in işlemleriniz tur liderimiz tarafından yapılacaktır. Lütfen bu süreçte otel lobisinde dinlenebilirsiniz. Oda kartlarınızı sizlere iletirken otel ve program hakkında sizlere intro verecektir.

Tur programımızda dahil olan hizmetlerimizden olan otelden alınan sabah kahvaltılarında, ülkenin kahvaltı kültürü olan yiyecekler ya da reçel, ekmek, tereyağı, çay / kahve ile taze meyveden oluşan continental kahvaltı olarak adlandırılan kahvaltı türü verilmektedir.

Serbest zamanlarda gruptan ayrı olarak bir plan yaparsanız tur liderimizi bilgilendirmeyi unutmayınız.

İki kişi paylaşımlı odalarda lütfen oda arkadaşınızı rahatsız edecek davranışlardan kaçınınız.

Tur araçlarımızda sigara içilmemektedir, lütfen ısrar etmeyiniz.

Tur programlarında sizlere iletilen zamanlamaya lütfen özenle uyunuz.

Fotoğraf çekilmemesi konusunda sizlere yapılan uyarılara lütfen riayet ediniz.

Lütfen gezilerimiz sırasında çöplerimizi çöp kutularına atmaya özen gösteriniz.

Turda herhangi bir olumsuz durum yaşamamanız için önemli ziynet eşyalarınızı lütfen yanınıza almayınız.

Katılmadığınız müze ya da bir etkinliğin ücret iadesi yapılmamaktadır.

Hava ve yol şartlarına göre programda değişiklik yapılabilme hakkımız vardır. Değişiklik yapılan programda hiçbir eksiltme yapılmadan ilerlenecektir.

Tüketici kendisine tur boyunca hizmet verecek olan tur lideri, rehber, tesis, ulaşım aracı yetkilisinin bildirdiği kurallara uyacağını ve üçüncü kişilerin can, mal ve huzuruna saygı duyacağını, aksi bir durumda hizmeti haklı nedenle alamayacağına ve iade hakkının bulunmadığını kabul etmektedir.

Tüketicinin turun başlamasına 30 gün kalan süreye kadar iptal ve değişiklik istemesi durumunda ücretin tamamı iade edilir. Tüketicinin turun başlangıç tarihinden 21 gün öncesi iptal ya da değişiklik olması durumundan tur bedelinin % 35’i ödenmek zorundadır. 10 günden az bir süre kala turun iptali durumunda tur ücretinin tamamı tahsil edilecektir.

Acentemiz konaklama tesislerinde oda seçimi konusunda tüketicinin taleplerini ilgili tesise iletir; ancak talebin yerine geleceği konusunda garanti veremez. Otele varış günü odalar saat 14.00’ten önce tüketicilere teslim edilemez. Otelden ayrılış günü tüketicilerin en geç 11.00’e kadar odalarını boşaltmaları gerekmektedir.

Acentemiz gezi kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçlarını, hareket saatlerini ve bunların hareket yerlerini programda belirtilen standartlara bağlı kalmak koşuluyla tüketiciye bildirim yapılması suretiyle değiştirme hakkına sahiptir. Kayıt esnasında verilen tur programları taslak, genel programlardır. Tur programı araçta tüm katılımcılara bir dosya halinde verilmektedir. Tur programlarında belirtilen gezilerin organize edileceği günler rehberlerin inisiyatifi ile değiştirilebilir. Tüketici toplam gezi süresindeki gecelemenin kısaltılmaması ve kalınacak tesislerin sınıf ve kategorilerinde değişiklik yapılmaması halinde gezi şartlarının yerine getirilmiş olduğunu kabul eder.

İptal durumunda para iadesinin tamamı (Türk lirası, Euro ya da Dolar) aynı ödeme şeklinde iade edilecektir. Kredi kartı ile yapılan işlemlerde banka kuralları geçerli olacaktır.

Turu satın alan kişi turu istediği bir kişiye tüm haklarıyla devredebilir. Buradan doğacak ilave ödemeleri ödemekle yükümlüdür.

Organizasyonlarımızda tur liderine uymak zorundasınız. Turun gidişatını bozacak ya da diğer katılımcıları huzursuz edecek davranışlarda bulunduğunuz taktirde, başkalarının sağlığını tehlikeye attığınız durumlarda tur hakkınızı kaybeder ve turla ilişkiniz düzenlenen rapor ile kesilir. Bu durumda tazminat hakkınız yoktur.

Acentemizin düzenlemiş olduğu herhangi bir gezi, tur ve organizasyon sırasında çekilen fotoğraf, kamera görüntüsü, görsel materyaller ile ilgili tanıtım ve reklam gibi her türlü pazarlama yöntemi için kullanılabilir, bu tanıtımlarda görüntüsü bulunan kişiler görüntüden dolayı hak talep edemez.

Tur başlangıcında ya da devamında engel teşkil eden yol engeli, hava koşulları, grev ya da ülkesel kaynaklanacak ön görülmez hallerde dolayı turu iptal ya da tehir edilebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

 

Keşfetmeniz dileğiyle.

 

SEVGİLER

 

CÜNEYT DURHAN

    KEŞFETTUR

 

Less

-

-

Tour's Location

Yorumlar

0/5
İnceleme 0 Yorum
Konaklama
0 /5
Destinasyon
0 /5
Tur Hizmeti
0 /5
Yeme İçme
0 /5
Hizmetler
0 /5
Yorumlardan 1 - 0 arası 0 gösteriliyor

Yorumlarınızı Bekliyoruz

Created with Sketch.
from $850,00 per person

Size Önerdiğimiz Turlar

Yeni Turlardan Haberdar Olun

Gelen Kutunuzu Lütfen Kontrol Edin