from $0,00
Göster

Kenya Safari Turu

0/5
Created with Sketch.

Süre

7 Gece 8 Gün

Created with Sketch.

Tur Tipi

Gezi

Created with Sketch.

Kişi Sayısı

12 people

Created with Sketch.

Diller

___

Tur Detayı

   2021: Sabah 4.30’da Jomo Kenyatta Uluslararası Havalimanına varışa takiben  kahvaltı için otelimize geçeceğiz. Eşyalarımızı bırakıp kahvaltımızı yaptıktan sonra sabah saat 10.00'de fil yetimhanesi ardından zürafa merkezini ziyaret edeceğiz.  Öğleden sonra ülkeyle özleşmiş Karen Blixen müzesini ( bu müzeyi daha iyi anlamak için lütfen Out of Africa filmini izlemenizi öneririm... Devamı

  

2021: Sabah 4.30’da Jomo Kenyatta Uluslararası Havalimanına varışa takiben  kahvaltı için otelimize geçeceğiz. Eşyalarımızı bırakıp kahvaltımızı yaptıktan sonra sabah saat 10.00’de fil yetimhanesi ardından zürafa merkezini ziyaret edeceğiz.  Öğleden sonra ülkeyle özleşmiş Karen Blixen müzesini ( bu müzeyi daha iyi anlamak için lütfen Out of Africa filmini izlemenizi öneririm ) buradan sadece bekar annelerin çalıştığı ve el boyamasıyla yapılan takıların merkezi olan Kazuri takı atölyesini ziyaret edeceğiz. Akşam yemeğimizi Java House’de yedikten sonra dinlenmek için otelimiz olan Panari otele geçeceğiz.

2021: Sabah otelimizde kahvaltımızı yaptıktan şehir turu yapıp ardından Nairobi milli müzesini gezeceğiz. Müze sonrası  ülkenin en özel noktalarından olan bir yetimhaneyi ziyaret edeceğiz. Ziyaretimizde çocuklara ülkemizden getirdiğimiz hediyeleri onlara takdim edeceğiz. Yetimhane ziyareti sonrası Capital Centre’da kurulan Masai pazarını gezecek ve lokal alışverişimizi yapacağız. Sizlere tavsiyem mutlaka 5/1 fiyatını söyleyin ve pazarlık yapmayı unutmayın. Akşam yemeğimizde hem meşhur tapasları hem de kendi yaptıkları biralarla tanınan Brew Bistro’da olacağız. Ayrıca burada Çarşamba günleri yapılan Latin müziği gecesine de katılabiliriz. Ardından otelimize geçerek dinleneceğiz.

2021: Sabah otelimizde kahvaltımızı yaptıktan sonra Naivasha’ya hareket edeceğiz. Yaklaşık 2 saatlik yolculuktan sonra burada bulunan muhteşem gölün kenarındaki yaban hayatı gözlemleyecek ve onlarla iç içe olacağız. Gölde tekne turu yapıp Crescent Adasını ziyaret edeceğiz. Ayrıca tekne turu esnasında burada çokça bulunan hippopotamları ve balık kartallarını görme şansımız olacak. Akşam yemeği yedikten sonra Crescent Kampında konaklamamız olacak.

2021: Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Rift vadisi zemininden dünyaca ünlü safari rezervi olan Masai Mara’ya hareket edeceğiz. Buraya yolculuğumuz 5-6 saat sürdükten sonra Mara Sidai kampına varacağız. Öğle yemeğimizi yedikten sonra saat 16:00’ da ilk safarimize çıkacağız. Safari dönüşü yemeğimizi yedikten sonra dinlenme ve konaklama için Mara Sidai kampımızda olacağız.

2021: Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra bizlere hazırlanan öğle yemeği paketlerimizi alarak tüm gün safariye çıkacağız. Safari bitiminde doğal yaşam ortamlarında bir olan Masai köyünü ziyaret edeceğiz. Mara Sidai kampında akşam yemeğimizi yedikten sonra konaklayacağız.

2021: Sabah konaklamamızı yaptıktan sonra Nairobi’ye dönüş yoluna geçeceğiz. Öğleden sonra otelimize yerleştikten sonra serbest zaman yapacak ve akşam yemeği sonrası otelimizde konaklayacağız.

2021: Otelimizde kahvaltımızı yaptıktan sonra Mlango farm çiftliğini ziyaret edecek ve ardından köy ziyareti yaparak şehre döneceğiz. Daha sonra şehirde serbest zaman yapacağız. Akşam yemeğimizi yedikten sonra konaklama için otelimize geçeceğiz.

2021: Sabah uçağımızdan 3 saat öncesi havalimanına transfer olacak ve keyifli gezimizi sonlandıracağız.

 

Programa Dahil Olan Hizmetler: 

 • Tüm konaklamalar
 • Sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri
 • Serengeti Milli Parkı Safari ve araç ücreti (üstü açık 7 kişilik araçlarla gezilecek)
 • Masai Mara köyü giriş ücreti
 • Türkçe ve İngilizce rehberlik hizmeti
 • Klimalı araçlarla havaalanı ve gezilecek yerler transferleri
 • Programda belirtilen müze, gösteri ve gezilecek yerler giriş ücretleri
 • Meyve ikramı
 • Kahve ikramı
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Her gün 1 şişe su

 

Programa Dahil Olmayan Hizmetler:

 • İstanbul Kenya gidiş dönüş uçak bileti
 • Vize ücreti (50 $)
 • Yurt dışı çıkış harcı

 

Gezi Ücreti: 1.580 $

Tur ücreti, 2 kişi paylaşımlı oda da tek kişi ücretidir. Single oda farkı 220 $’dır.

Ödeme şekli: Nakit ödemede tur ücretinin yarısı ön kaparo olarak ödenecek, diğer yarısı geziden 7 gün önce ödenerek tur ücreti tamamlanacaktır. Kredi kartı ile ödemelerde taksit imkânı vardır, lütfen bilgi isteyiniz.

10 kişi üzeri ve grup indirimi için lütfen arayınız.

**Kenya Turu Keşfettur / Cüneyt Durhan rota danışmanlığı, gezi liderliği ve Türsab A grubu 6951 Belge Nolu Seyahat Acentası  Mazi Tur tarafından gerçekleştirilecektir.                

             

Web: www.kesfettur.com

Mail: cuneyt@kesfettur.com

Tel & Whatsapp: +90 532 647 8907     Ofis Tel: +90 282 263 4888

 

 

TURUMUZ HAKKINDA BİLGİLENDİRME

 

Turumuzdan 72 saat önce mutlaka Covid 19 testi yapılmış olması ve belgenin ibrazı gerekmektedir. 

Turumuz 14 kişi ile sınırlıdır.

Yurtdışı gezilerde en az 6 ay geçerli pasaport ve en az 4 boş sayfa olması mecburidir, aksi sorumluluk katılımcıya aittir. Hiçbir şekilde yırtık ya da deforme olmuş pasaportlar ile ülkeye giriş yapılamamaktadır.

Kenya turu için sadece Bordo pasaport sahipleri kapıda vize alacaktır. Yeşil pasaporta vizesiz giriş sağlanmaktadır.

Gerekli görüldüğü durumlarda tur güzergâhının içeriği aynı kalmak koşuluyla değişiklik sağlanabilir.

Turumuzda hiçbir ekstra ücret toplanmamaktadır.

Turumuzda bahşiş verme zorunluluğu yoktur. Lakin sizlerin inisiyatifinde vereceğiniz bahşiş alacağınız hizmet kalitenizi yükseltebilecektir.

Turumuz İstanbul Havalimanında başlayıp son bulmaktadır. Bu zaman haricindeki tüm sorumluluk katılımcıya aittir. Lütfen uçuştan 4 saat önce havalimanında sizlere belirtilen toplanma alanında hazır olunuz. Herhangi bir sebepten dolayı ülkeye giriş yapamayan yolculunun sorumluluğu kendisine aittir.

Bu destinasyonda gidilen şehirlerde yer alan konaklama tesislerin standartları, ülkemiz otel standartlarına ulaşmadığı gözlenmektedir.

Konaklayacağınız otellerde check in işlemleriniz tur liderimiz tarafından yapılacaktır. Lütfen bu süreçte otel lobisinde dinlenebilirsiniz. Oda kartlarınızı sizlere iletirken otel ve program hakkında sizlere intro verecektir.

Tur programımızda dahil olan hizmetlerimizden olan otelden alınan sabah kahvaltılarında, ülkenin kahvaltı kültürü olan yiyecekler ya da reçel, ekmek, tereyağı, çay / kahve ile taze meyveden oluşan kontinental kahvaltı olarak adlandırılan kahvaltı türü verilmektedir.

Serbest zamanlarda gruptan ayrı olarak bir plan yaparsanız tur liderimizi bilgilendirmeyi unutmayınız.

İki kişi paylaşımlı odalarda lütfen oda arkadaşınızı rahatsız edecek davranışlardan kaçınınız.

Tur araçlarımızda sigara içilmemektedir, lütfen ısrar etmeyiniz.

Tur programlarında sizlere iletilen zamanlamaya lütfen özenle uyunuz.

Fotoğraf çekilmemesi konusunda sizlere yapılan uyarılara lütfen riayet ediniz.

Turda herhangi bir olumsuz durum yaşamamanız için önemli ziynet eşyalarınızı lütfen yanınıza almayınız.

Katılmadığınız müze ya da bir etkinliğin ücret iadesi yapılmamaktadır.

Hava ve yol şartlarına göre programda değişiklik yapılabilme hakkımız vardır. Değişiklik yapılan programda hiçbir eksiltme yapılmadan ilerlenecektir.

Tüketici kendisine tur boyunca hizmet verecek olan tur lideri, rehber, tesis, ulaşım aracı yetkilisinin bildirdiği kurallara uyacağını ve üçüncü kişilerin can, mal ve huzuruna saygı duyacağını, aksi bir durumda hizmeti haklı nedenle alamayacağına ve iade hakkının bulunmadığını kabul etmektedir.

Tüketicinin turun başlamasına 30 gün kalan süreye kadar iptal ve değişiklik istemesi durumunda ücretin tamamı iade edilir. Tüketicinin turun başlangıç tarihinden 21 gün öncesi iptal ya da değişiklik olması durumundan tur bedelinin % 35’i ödenmek zorundadır. 10 günden az bir süre kala turun iptali durumunda tur ücretinin tamamı tahsil edilecektir.

Acentemiz konaklama tesislerinde oda seçimi konusunda tüketicinin taleplerini ilgili tesise iletir; ancak talebin yerine geleceği konusunda garanti veremez. Otele varış günü odalar saat 14.00’ten önce tüketicilere teslim edilemez. Otelden ayrılış günü tüketicilerin en geç 11.00’e kadar odalarını boşaltmaları gerekmektedir.

Acentemiz gezi kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçlarını, hareket saatlerini ve bunların hareket yerlerini programda belirtilen standartlara bağlı kalmak koşuluyla tüketiciye bildirim yapılması suretiyle değiştirme hakkına sahiptir. Kayıt esnasında verilen tur programları taslak, genel programlardır. Tur programı araçta tüm katılımcılara bir dosya halinde verilmektedir. Tur programlarında belirtilen gezilerin organize edileceği günler rehberlerin inisiyatifi ile değiştirilebilir. Tüketici toplam gezi süresindeki gecelemenin kısaltılmaması ve kalınacak tesislerin sınıf ve kategorilerinde değişiklik yapılmaması halinde gezi şartlarının yerine getirilmiş olduğunu kabul eder.

İptal durumunda para iadesinin tamamı (Türk lirası, Euro ya da Dolar) aynı ödeme şeklinde iade edilecektir. Kredi kartı ile yapılan işlemlerde banka kuralları geçerli olacaktır.

Turu satın alan kişi turu istediği bir kişiye tüm haklarıyla devredebilir. Buradan doğacak ilave ödemeleri ödemekle yükümlüdür.

Organizasyonlarımızda tur liderine uymak zorundasınız. Turun gidişatını bozacak ya da diğer katılımcıları huzursuz edecek davranışlarda bulunduğunuz taktirde, başkalarının sağlığını tehlikeye attığınız durumlarda tur hakkınızı kaybeder ve turla ilişkiniz düzenlenen rapor ile kesilir. Bu durumda tazminat hakkınız yoktur.

Acentemizin düzenlemiş olduğu herhangi bir gezi, tur ve organizasyon sırasında çekilen fotoğraf, kamera görüntüsü, görsel materyaller ile ilgili tanıtım ve reklam gibi her türlü pazarlama yöntemi için kullanılabilir, bu tanıtımlarda görüntüsü bulunan kişiler görüntüden dolayı hak talep edemez.

Tur başlangıcında ya da devamında engel teşkil eden yol engeli, hava koşulları, grev ya da ülkesel kaynaklanacak ön görülmez hallerde dolayı turu iptal ya da tehir edilebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

 

 

        SEVGİLER

 

CÜNEYT DURHAN

      KEŞFETTUR

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Less

-

-

Tour's Location

Yorumlar

0/5
İnceleme 0 Yorum
Konaklama
0 /5
Destinasyon
0 /5
Tur Hizmeti
0 /5
Yeme İçme
0 /5
Hizmetler
0 /5
Yorumlardan 1 - 0 arası 0 gösteriliyor

Yorumlarınızı Bekliyoruz

Created with Sketch.
from $0,00 per person

Size Önerdiğimiz Turlar

Yeni Turlardan Haberdar Olun

Gelen Kutunuzu Lütfen Kontrol Edin