from $0,00
Göster

İran Turu

0/5
Created with Sketch.

Süre

9 Gece 10 Gün

Created with Sketch.

Tur Tipi

Gezi

Created with Sketch.

Kişi Sayısı

12 people

Created with Sketch.

Diller

___

Tur Detayı

SATIŞA KAPALI 2022: Akşam uçuşu ile başkent Tahran’a ineceğiz. Çıkış işlemlerimiz sonrasında dinlenmek için Tahran şehir merkezindeki otelimize geçeceğiz. 2022: Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra şehri keşfetmeye başlayacağız. İlk durağımız Unesco Mirası Listesinde olan değerleri eserlerin bulunduğu Gülistan Sarayını gezeceğiz. Burada dünyanın en pahalı taht ve birçok değerli eseri göreceğiz. Daha... Devamı

SATIŞA KAPALI

2022: Akşam uçuşu ile başkent Tahran’a ineceğiz. Çıkış işlemlerimiz sonrasında dinlenmek için Tahran şehir merkezindeki otelimize geçeceğiz.

2022: Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra şehri keşfetmeye başlayacağız. İlk durağımız Unesco Mirası Listesinde olan değerleri eserlerin bulunduğu Gülistan Sarayını gezeceğiz. Burada dünyanın en pahalı taht ve birçok değerli eseri göreceğiz. Daha sonrasında dünyanın en büyük elmasının olduğunu Cevahir Müzesini gezeceğiz. Akşam yemeğimizi yedikten sonra Tahran’ın en güzel noktası Derbent’te çayhanelerde akşam dinlencemizi gerçekleştirip konaklama için otelimize geçeceğiz.

 2022: Sabah otelimizden kahvaltımızı yaptıktan sonra Kaşhan’a hareket edeceğiz. Otelimize yerleşip şehri keşfetmeye koyulacağız. İlk durağımız tarihi mimari özelliği olan Burujerdi sarayını gezeceğiz. Daha sonra kumaş dokuma atölyelerini ziyaret edeceğiz. İsteyenler burada kumaş dokuyabilecekler. Daha sonra Unesco Mirasında olan tarihi Fin banyosu bahçelerini gezeceğiz. Buradan Tabatabaei Sarayını ziyaret edip şehrin pazarını gezmek için Kashan kapalı çarşısını gezeceğiz. Akşam yemeğini yedikten sonra çayhanede dinlenme sonrası konaklama otelimizde olacak.

2022: Sabah otelimizde kahvaltı sonrası Zerdüşlüğün şehri olan Yazd’i göreceğiz. Otelimize yerleştikten sonra şehrin kalbi sayılan Emir Çakmak meydanı ve Büyük camiyi göreceğiz. Buradan Çamur şehir olarak adlandırılan Yazd sokaklarını gezeceğiz. Daha sonra Zerdüşlerin tapınağı olan ve 470 yıldır yanan Ateşgede’yi ziyaret edeceğiz. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde olacak.

2022: Sabah otelimizde kahvaltı sonrası İran kınası yapımı için Hena ve Tirme yapımı için atölyeleri ziyaret edeceğiz. Daha sonra rotamız şehir merkezindeki İskender hapishanesini ziyaret edeceğiz. Ardından Devletabat bahçesi ve dünyanın en yüksek klima kulesini göreceğiz. Buradan Yazd çöllerine geçip burada gün batımında deve safari yapacağız. Akşam konaklamamız ve yemeğimiz tarihi 400 yıllık olan Zeynoddin kervansarayında olacak.

2022: Sabah otelimizde kahvaltı sonrasında Şiraz’a doğru yola çıkacağız. Otelimize yerleştikten sonra ilk durağımız şehrin kalbi Vekil cami ve Vekil pazarı olacak. Daha sonra rotamız Kerim han kalesi olacak. Akşam yemeği yedikten sonra güzel bir çayhanede sohbete katılacağız. Konaklama otelimizde olacak.

2022: Sabah otelimizde kahvaltı öncesi sabah erken vitraylarıyla hayranlık uyandıran Nesir-Ül Mülk camini gezeceğiz. Buradan İran’ın en büyük şairi Hafızının türbesini ziyaret edeceğiz. Ardından İran’ın en güzel güllerinin yetiştiğine inanılan İrem bağlarını göreceğiz. Buradan Narencistan sarayını gezeceğiz. Ardından dünyanın en büyük medeniyetlerinden birisi olan Perslerin şehri Persepolis’i görmeye gideceğiz. Akşam Merdevsht şehrinde akşam yemeği ile beraber Pers müzik gecesine katılacağız. Konaklama Şiraz’da otelimizde olacak.

2022: Sabah otelimizde kahvaltı sonrası İsfahan’a yola çıkacağız. Öğleden sonra şehrimize vardıktan sonra ilk durağımız İsfahan’ın kalbi sayılan Nakşı Cihan Meydanı olacak. Dünyanın en meydanlarından birisi olan Nakşı Cihan Meydanında yer alan Ali Gapu Sarayı ve  İmam Cami  ziyaret edeceğiz. Akşamın ilk ışıklarıyla beraber muhteşem bir görüntü veren Kaju ve Siesepol Köprülerinizi göreceğiz. Akşam yemeğimiz ardından İmam meydanında serbest zaman yapacağız. Konaklama İsfahan’da otelimizde olacak.

2022: Sabah otelimizde kahvaltı sonrası ilk durağımız 40 sütunlu saray olarak bilinen Chehel Sütun olacak. Buradan şehrin en güzel yapılarından birisi olan Vank Katedralini ziyaret edeceğiz. Gezimizin son gününde İsfahan’da serbest zaman yapacağız. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde olacak.

2022: Sabah otelimizde kahvaltı sonrası ülkemize dönmek için Tahran’a yola koyulacağız.

 

Programa Dahil Olan Hizmetler: 

 • Tüm konaklamalar ve sabah kahvaltıları
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Klimalı araçlarla havaalanı ve gezilecek yerlerin transferleri
 • Müze, gösteri ve gezilecek yerler giriş ücretleri
 • Belirtilen öğle yemekleri
 • Tüm akşam yemekleri
 • Çölde deve turu ve ikramları
 • Pers müzik gecesi
 • Çay ikramları ve taze meyve ikramları
 • Final akşam yemeği
 • Seyahat sigortası
 • Her gün 1 şişe su

 

Programa Dahil Olmayan Hizmetler:

 • İstanbul – Tahran uçuşu
 • Yurt dışı çıkış harcı

 

Tur ücreti: LÜTFEN FİYAT SORUNUZ?

Tur ücreti, 2 kişi paylaşımlı oda da tek kişi ücretidir. Single oda farkı 220 $’dır.

Ödeme şekli: Nakit ödemede tur ücretinin yarısı ön kaparo olarak ödenecek, diğer yarısı geziden 7 gün önce ödenerek tur ücreti tamamlanacaktır. Kredi kartı ile ödemelerde taksit imkanı vardır, lütfen bilgi isteyiniz.

10 kişi üzeri ve grup indirimi için lütfen arayınız.

**İran Turu  Keşfettur / Cüneyt Durhan rota danışmanlığı, gezi liderliği ve Türsab A grubu 6951 Belge Nolu Seyahat Acentası  Mazi Tur tarafından gerçekleştirilecektir.

             

Web: www.kesfettur.com

Mail: cuneyt@kesfettur.com

Tel & Whatsapp: +90 532 647 8907      Ofis Tel: +90 282 263 4888

 

 

TURUMUZ HAKKINDA BİLGİLENDİRME

 

Turumuzdan 72 saat önce mutlaka Covid 19 testi yapılmış olması ve belgenin ibrazı gerekmektedir. 

Turumuz 14 kişi ile sınırlıdır.

Yurtdışı gezilerde en az 6 ay geçerli pasaport ve en az 4 boş sayfa olması mecburidir, aksi sorumluluk katılımcıya aittir. Hiçbir şekilde yırtık ya da deforme olmuş pasaportlar ile ülkeye giriş yapılamamaktadır.

İran turumuzda vize gerekmemektedir.

Gerekli görüldüğü durumlarda tur güzergâhının içeriği aynı kalmak koşuluyla değişiklik sağlanabilir.

Turumuzda hiçbir ekstra ücret toplanmamaktadır.

Turumuzda bahşiş verme zorunluluğu yoktur. Lakin sizlerin inisiyatifinde vereceğiniz bahşiş alacağınız hizmet kalitenizi yükseltebilecektir.

Turumuz İstanbul Havalimanında başlayıp son bulmaktadır. Bu zaman haricindeki tüm sorumluluk katılımcıya aittir. Lütfen uçuştan 4 saat önce havalimanında sizlere belirtilen toplanma alanında hazır olunuz. Herhangi bir sebepten dolayı ülkeye giriş yapamayan yolculunun sorumluluğu kendisine aittir.

Bu destinasyonda gidilen şehirlerde yer alan konaklama tesislerin standartları, ülkemiz otel standartlarına ulaşmadığı gözlenmektedir.

Konaklayacağınız otellerde check in işlemleriniz tur liderimiz tarafından yapılacaktır. Lütfen bu süreçte otel lobisinde dinlenebilirsiniz. Oda kartlarınızı sizlere iletirken otel ve program hakkında sizlere intro verecektir.

Tur programımızda dahil olan hizmetlerimizden olan otelden alınan sabah kahvaltılarında, ülkenin kahvaltı kültürü olan yiyecekler ya da reçel, ekmek, tereyağı, çay / kahve ile taze meyveden oluşan kontinental kahvaltı olarak adlandırılan kahvaltı türü verilmektedir.

Serbest zamanlarda gruptan ayrı olarak bir plan yaparsanız tur liderimizi bilgilendirmeyi unutmayınız.

İki kişi paylaşımlı odalarda lütfen oda arkadaşınızı rahatsız edecek davranışlardan kaçınınız.

Tur araçlarımızda sigara içilmemektedir, lütfen ısrar etmeyiniz.

Tur programlarında sizlere iletilen zamanlamaya lütfen özenle uyunuz.

Fotoğraf çekilmemesi konusunda sizlere yapılan uyarılara lütfen riayet ediniz.

Turda herhangi bir olumsuz durum yaşamamanız için önemli ziynet eşyalarınızı lütfen yanınıza almayınız.

Katılmadığınız müze ya da bir etkinliğin ücret iadesi yapılmamaktadır.

Hava ve yol şartlarına göre programda değişiklik yapılabilme hakkımız vardır. Değişiklik yapılan programda hiçbir eksiltme yapılmadan ilerlenecektir.

Tüketici kendisine tur boyunca hizmet verecek olan tur lideri, rehber, tesis, ulaşım aracı yetkilisinin bildirdiği kurallara uyacağını ve üçüncü kişilerin can, mal ve huzuruna saygı duyacağını, aksi bir durumda hizmeti haklı nedenle alamayacağına ve iade hakkının bulunmadığını kabul etmektedir.

Tüketicinin turun başlamasına 30 gün kalan süreye kadar iptal ve değişiklik istemesi durumunda ücretin tamamı iade edilir. Tüketicinin turun başlangıç tarihinden 21 gün öncesi iptal ya da değişiklik olması durumundan tur bedelinin % 35’i ödenmek zorundadır. 10 günden az bir süre kala turun iptali durumunda tur ücretinin tamamı tahsil edilecektir.

Acentemiz konaklama tesislerinde oda seçimi konusunda tüketicinin taleplerini ilgili tesise iletir; ancak talebin yerine geleceği konusunda garanti veremez. Otele varış günü odalar saat 14.00’ten önce tüketicilere teslim edilemez. Otelden ayrılış günü tüketicilerin en geç 11.00’e kadar odalarını boşaltmaları gerekmektedir.

Acentemiz gezi kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçlarını, hareket saatlerini ve bunların hareket yerlerini programda belirtilen standartlara bağlı kalmak koşuluyla tüketiciye bildirim yapılması suretiyle değiştirme hakkına sahiptir. Kayıt esnasında verilen tur programları taslak, genel programlardır. Tur programı araçta tüm katılımcılara bir dosya halinde verilmektedir. Tur programlarında belirtilen gezilerin organize edileceği günler rehberlerin inisiyatifi ile değiştirilebilir. Tüketici toplam gezi süresindeki gecelemenin kısaltılmaması ve kalınacak tesislerin sınıf ve kategorilerinde değişiklik yapılmaması halinde gezi şartlarının yerine getirilmiş olduğunu kabul eder.

İptal durumunda para iadesinin tamamı (Türk lirası, Euro ya da Dolar) aynı ödeme şeklinde iade edilecektir. Kredi kartı ile yapılan işlemlerde banka kuralları geçerli olacaktır.

Turu satın alan kişi turu istediği bir kişiye tüm haklarıyla devredebilir. Buradan doğacak ilave ödemeleri ödemekle yükümlüdür.

Organizasyonlarımızda tur liderine uymak zorundasınız. Turun gidişatını bozacak ya da diğer katılımcıları huzursuz edecek davranışlarda bulunduğunuz taktirde, başkalarının sağlığını tehlikeye attığınız durumlarda tur hakkınızı kaybeder ve turla ilişkiniz düzenlenen rapor ile kesilir. Bu durumda tazminat hakkınız yoktur.

Acentemizin düzenlemiş olduğu herhangi bir gezi, tur ve organizasyon sırasında çekilen fotoğraf, kamera görüntüsü, görsel materyaller ile ilgili tanıtım ve reklam gibi her türlü pazarlama yöntemi için kullanılabilir, bu tanıtımlarda görüntüsü bulunan kişiler görüntüden dolayı hak talep edemez.

Tur başlangıcında ya da devamında engel teşkil eden yol engeli, hava koşulları, grev ya da ülkesel kaynaklanacak ön görülmez hallerde dolayı turu iptal ya da tehir edilebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

 

 

       SEVGİLER

 

CÜNEYT DURHAN

     KEŞFETTUR

 

 

 

 

 

Less

-

-

Tour's Location

Yorumlar

0/5
İnceleme 0 Yorum
Konaklama
0 /5
Destinasyon
0 /5
Tur Hizmeti
0 /5
Yeme İçme
0 /5
Hizmetler
0 /5
Yorumlardan 1 - 0 arası 0 gösteriliyor

Yorumlarınızı Bekliyoruz

Created with Sketch.
from $0,00 per person

Size Önerdiğimiz Turlar

Yeni Turlardan Haberdar Olun

Gelen Kutunuzu Lütfen Kontrol Edin