from $1.180,00
Göster

Fas Turu

0/5
Created with Sketch.

Süre

8 Gece 9 Gün

Created with Sketch.

Tur Tipi

Gezi

Created with Sketch.

Kişi Sayısı

12 people

Created with Sketch.

Diller

___

Tur Detayı

TUR KAPALI 2021: Sabah Ardından Beyaz İmparatorluk şehri ve krallığın idari başkenti Rabat’a hareket edeceğiz. Gezimize Mechouar (Kraliyet sarayı’nı çevreleyen surlar) görkemli Mohamed V Türbesi, Hassan Kulesi başlayacağız. Tanger’e hareket için Rabat’tan ayrılacağız, varışımızın ardından ilk ziyaret noktamız Lixus & Hercules mağaraları olacak. Geleneksel bir restoranda alınacak Fas’ın yerel lezzetlerini... Devamı

TUR KAPALI

2021: Sabah Ardından Beyaz İmparatorluk şehri ve krallığın idari başkenti Rabat’a hareket edeceğiz. Gezimize Mechouar (Kraliyet sarayı’nı çevreleyen surlar) görkemli Mohamed V Türbesi, Hassan Kulesi başlayacağız. Tanger’e hareket için Rabat’tan ayrılacağız, varışımızın ardından ilk ziyaret noktamız Lixus & Hercules mağaraları olacak. Geleneksel bir restoranda alınacak Fas’ın yerel lezzetlerini tadacağımız öğle yemeğinden sonra Tangier’e doğru devam edeceğiz. Son olarak Tangier Körfezi’ni görüp dinlenmek üzere otelimize yerleşeceğiz.

2021: Otelimizdeki kahvaltının ardından günümüze Unesco Dünya Mirası listesindeki şehri gezerek başlıyoruz. Çarşının dolambaçlı yollarını keşfederken Tetouan’ın canlı enerjisini de hissedeceksiniz. Yahudi ve İspanyol mahallelerini rehberimizin Fas yaşamı ve kültürü hakkında anlatacağı hikayeleri dinlerken gezeceğiz. Son olarak kiliseyi ziyaret edecek ve doğal bir biyosfer rezervi olan, dağda asılı duran kutsal şehir Chefchaouen’e doğru yola çıkacağız. Şehre varışımızın ardından öğle yemeği molası vereceğiz. Şehir size beyaz ve mavi boyalı sokakları, nazik ve dost canlısı insanlarıyla ziyaretçilerine yerel el sanatlarının değerli örneklerini ve güzel kent manzaralarını sunacak. Konaklama bu şehirdeki otelimizde olacak.

 2021: Sabah otelimizde kahvaltının ardından Roma kenti Volubilis’e, buradan da antik imparatorluk şehirlerinden birisi olan Meknes’e gideceğiz. Bu şehirde Bab Mansour ve Moulay İsmail Mozalesini ziyaret edip, öğle yemeğinden sonra Fes’e geçeceğiz. Akşam konaklama bu güzel şehrimizde olacak.

 2021: Kahvaltıdan sonra bütün günü 8. yüzyılda Moulay Idridd II tarafından kurulan İmparatorluk şehirlerinin en antik kenti olan Fes’e ayıracağız. Orta çağ Medine’si ile Attarine ve Bou Anania Medersas (dini İslam Üniversiteleri), Nejjarine Çeşmesi, Moulay Idriss Mozolesi ve Karaouine Camii ziyaret edilecek yerler. Öğleden sonra geleneksel bir restoranda Fas öğle yemeği ve Fez Jdid ziyareti yapacağız. Ardından konaklama otelimizde olacak.

 2021: Turumuzun 5. Gününde Fes’ten «Fas’ın İsviçresi» olarak adlandırılan Ifrane’deki Atlas Dağları’nı geçeceğiz. Mineral ürünleri ile ünlü Midelt’e devam edeceğiz.  Ardından Erfoud ce Rissani’yi geçerek Merzouga Çölü’ne gideceğiz. Merzouga çölüne develerle ulaşacağız. Kamp ateşinde akşam yemeği yiyecek ve çöl kampında uyuyacağız.

 2021: Çölde kahvaltımızdan sonra Alawi Hanedanı’nın kökeni, Rissani üzerinden Ouarzazate’ye hareket edeceğiz. Öğle yemeği için Alnif Köyü’ne giden yolu takip edeceğiz. Sonra güzel Draa Vadisi’ni ziyaret edecek, lezzetli bir akşam yemeğinin tadını çıkaracak ve dinleneceğimiz Ouarzazate’ye varacağız.

 2021: Sabah otelimizde kahvaltı sonrası Marakeş’e geçmeden önce Gladyatör, Arabistanlı Lawrence gibi birçok ünlü Hollywood filminin çekildiği eski Ait Ben Haddou Kasbah’ı ziyaret edeceğiz. Bu masalsı yeri gezdikten sonra Yüksek Atlas Dağları’nı geçip Marakeş’e varacağız. Konaklama buradaki otelimizde olacak. 

 2021: Sabah kahvaltısı ardından Marakeş’i keşfe çıkacağız. Rehberimiz eşliğinde Fas kültürünün ve tarihinin tadına bakmak için Arap Saraylarını ve eski Kur’an okulunu ziyaret edeceğiz. Menara Garden ve çarşı diğer ziyaret noktaları olacak. Güzel goblen ve kumaşlar, deri, egzotik baharatlar, Berberi müzisyenleri, yılan oynatıcıları, falcılar, itfaiyecileri hikâye anlatıcıları ile Jamel el Fna görülmeye değer. Konaklama buradaki otelimizde olacak.

 2021: Kahvaltıdan sonra Fas’ın ekonomik başkentini ziyaret etmek için Marakeş’ten ayrılıyoruz. Mohammed V Meydanı, merkez çarşı, Habbous Bölgesi, Anfa ve Ain Diab yerleşim bölgeleri ziyaret edilecek noktalar. Ardından şehirde serbest zaman yaparak gezimizi sonlandıracağız. Akşam uçağıyla ülkemize döneceğiz.

 

Programa Dahil Olan Hizmetler: 

 • Tüm konaklamalar ve sabah kahvaltıları
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Klimalı araçlarla havaalanı ve gezilecek yerler transferleri
 • Müze, gösteri ve gezilecek yerler giriş ücretleri
 • Belirtilen öğle ve akşam yemekleri
 • Çölde deve turu ve akşam yemeği
 • Berberi müzik gecesi
 • Çay ikramları
 • Taze meyve ikramları
 • Final akşam yemeği
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Her gün 1 şişe su

 

Programa Dahil Olmayan Hizmetler:

 • İstanbul – Kazablanka – İstanbul uçuşu
 • Yurt dışı çıkış harcı 

 

Tur ücreti: FİYAT SORUNUZ!!

Tur ücreti, 2 kişi paylaşımlı oda da tek kişi ücretidir. Single oda farkı 230 $ ‘dır..

Ödeme şekli: Nakit ödemede tur ücretinin yarısı ön kaparo olarak ödenecek, diğer yarısı geziden 7 gün önce ödenerek tur ücreti tamamlanacaktır. Kredi kartı ile ödemelerde taksit imkanı vardır, lütfen bilgi isteyiniz.

 

10 kişi üzeri ve grup indirimi için lütfen arayınız.

 **Fas Turu gezimiz Türsab Belge No: 6951 nolu A grubu seyahat acentası  Mazi Tur tarafından gerçekleştirilecektir.

Rota Danışmanı: Keşfettur

İletişim Bilgilerimiz.

Mail: cuneyt@kesfettur.com

Tel & Whatsapp: +90 532 647 8907     Ofis Tel: +90 282 263 4888

 

 

TURUMUZ HAKKINDA BİLGİLENDİRME

 

Turumuzdan 72 saat önce mutlaka Covid 19 testi yapılmış olması ve belgenin ibrazı gerekmektedir. 

Turumuz 14 kişi ile sınırlıdır.

Yurtdışı gezilerde en az 6 ay geçerli pasaport ve en az 4 boş sayfa olması mecburidir, aksi sorumluluk katılımcıya aittir. Hiçbir şekilde yırtık ya da deforme olmuş pasaportlar ile ülkeye giriş yapılamamaktadır.

Fas turumuzda vize gerekmemektedir.

Gerekli görüldüğü durumlarda tur güzergâhının içeriği aynı kalmak koşuluyla değişiklik sağlanabilir.

Turumuzda hiçbir ekstra ücret toplanmamaktadır.

Turumuzda bahşiş verme zorunluluğu yoktur. Lakin sizlerin inisiyatifinde vereceğiniz bahşiş alacağınız hizmet kalitenizi yükseltebilecektir.

Turumuz İstanbul Havalimanında başlayıp son bulmaktadır. Bu zaman haricindeki tüm sorumluluk katılımcıya aittir. Lütfen uçuştan 4 saat önce havalimanında sizlere belirtilen toplanma alanında hazır olunuz. Herhangi bir sebepten dolayı ülkeye giriş yapamayan yolculunun sorumluluğu kendisine aittir.

Bu destinasyonda gidilen şehirlerde yer alan konaklama tesislerin standartları, ülkemiz otel standartlarına ulaşmadığı gözlenmektedir.

Konaklayacağınız otellerde check in işlemleriniz tur liderimiz tarafından yapılacaktır. Lütfen bu süreçte otel lobisinde dinlenebilirsiniz. Oda kartlarınızı sizlere iletirken otel ve program hakkında sizlere intro verecektir.

Tur programımızda dahil olan hizmetlerimizden olan otelden alınan sabah kahvaltılarında, ülkenin kahvaltı kültürü olan yiyecekler ya da reçel, ekmek, tereyağı, çay / kahve ile taze meyveden oluşan kontinental kahvaltı olarak adlandırılan kahvaltı türü verilmektedir.

Serbest zamanlarda gruptan ayrı olarak bir plan yaparsanız tur liderimizi bilgilendirmeyi unutmayınız.

İki kişi paylaşımlı odalarda lütfen oda arkadaşınızı rahatsız edecek davranışlardan kaçınınız.

Tur araçlarımızda sigara içilmemektedir, lütfen ısrar etmeyiniz.

Tur programlarında sizlere iletilen zamanlamaya lütfen özenle uyunuz.

Fotoğraf çekilmemesi konusunda sizlere yapılan uyarılara lütfen riayet ediniz.

Lütfen gezilerimiz sırasında çöplerimizi çöp kutularına atmaya özen gösteriniz.

Turda herhangi bir olumsuz durum yaşamamanız için önemli ziynet eşyalarınızı lütfen yanınıza almayınız.

Katılmadığınız müze ya da bir etkinliğin ücret iadesi yapılmamaktadır.

Hava ve yol şartlarına göre programda değişiklik yapılabilme hakkımız vardır. Değişiklik yapılan programda hiçbir eksiltme yapılmadan ilerlenecektir.

Tüketici kendisine tur boyunca hizmet verecek olan tur lideri, rehber, tesis, ulaşım aracı yetkilisinin bildirdiği kurallara uyacağını ve üçüncü kişilerin can, mal ve huzuruna saygı duyacağını, aksi bir durumda hizmeti haklı nedenle alamayacağına ve iade hakkının bulunmadığını kabul etmektedir.

Tüketicinin turun başlamasına 30 gün kalan süreye kadar iptal ve değişiklik istemesi durumunda ücretin tamamı iade edilir. Tüketicinin turun başlangıç tarihinden 21 gün öncesi iptal ya da değişiklik olması durumundan tur bedelinin % 35’i ödenmek zorundadır. 10 günden az bir süre kala turun iptali durumunda tur ücretinin tamamı tahsil edilecektir.

Acentemiz konaklama tesislerinde oda seçimi konusunda tüketicinin taleplerini ilgili tesise iletir; ancak talebin yerine geleceği konusunda garanti veremez. Otele varış günü odalar saat 14.00’ten önce tüketicilere teslim edilemez. Otelden ayrılış günü tüketicilerin en geç 11.00’e kadar odalarını boşaltmaları gerekmektedir.

Acentemiz gezi kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçlarını, hareket saatlerini ve bunların hareket yerlerini programda belirtilen standartlara bağlı kalmak koşuluyla tüketiciye bildirim yapılması suretiyle değiştirme hakkına sahiptir. Kayıt esnasında verilen tur programları taslak, genel programlardır. Tur programı araçta tüm katılımcılara bir dosya halinde verilmektedir. Tur programlarında belirtilen gezilerin organize edileceği günler rehberlerin inisiyatifi ile değiştirilebilir. Tüketici toplam gezi süresindeki gecelemenin kısaltılmaması ve kalınacak tesislerin sınıf ve kategorilerinde değişiklik yapılmaması halinde gezi şartlarının yerine getirilmiş olduğunu kabul eder.

İptal durumunda para iadesinin tamamı ( Türk lirası, Euro ya da Dolar ) aynı ödeme şeklinde iade edilecektir. Kredi kartı ile yapılan işlemlerde banka kuralları geçerli olacaktır.

Turu satın alan kişi turu istediği bir kişiye tüm haklarıyla devredebilir. Buradan doğacak ilave ödemeleri ödemekle yükümlüdür.

Organizasyonlarımızda tur liderine uymak zorundasınız. Turun gidişatını bozacak ya da diğer katılımcıları huzursuz edecek davranışlarda bulunduğunuz taktirde, başkalarının sağlığını tehlikeye attığınız durumlarda tur hakkınızı kaybeder ve turla ilişkiniz düzenlenen rapor ile kesilir. Bu durumda tazminat hakkınız yoktur.

Acentemizin düzenlemiş olduğu herhangi bir gezi, tur ve organizasyon sırasında çekilen fotoğraf, kamera görüntüsü, görsel materyaller ile ilgili tanıtım ve reklam gibi her türlü pazarlama yöntemi için kullanılabilir, bu tanıtımlarda görüntüsü bulunan kişiler görüntüden dolayı hak talep edemez.

Tur başlangıcında ya da devamında engel teşkil eden yol engeli, hava koşulları, grev ya da ülkesel kaynaklanacak ön görülmez hallerde dolayı turu iptal ya da tehir edilebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

 

Keşfetmeniz dileğiyle.

 

 

 

         Sevgiler

CÜNEYT DURHAN

      KEŞFETTUR

 

Less

-

-

Tour's Location

Yorumlar

0/5
İnceleme 0 Yorum
Konaklama
0 /5
Destinasyon
0 /5
Tur Hizmeti
0 /5
Yeme İçme
0 /5
Hizmetler
0 /5
Yorumlardan 1 - 0 arası 0 gösteriliyor

Yorumlarınızı Bekliyoruz

Created with Sketch.
from $1.180,00 per person

Size Önerdiğimiz Turlar

Yeni Turlardan Haberdar Olun

Gelen Kutunuzu Lütfen Kontrol Edin