from $0,00
Göster

9-15 Temmuz 2022 / Moğolistan Turu

0/5
Created with Sketch.

Süre

5 gece 6 gün

Created with Sketch.

Tur Tipi

Gezi

Created with Sketch.

Kişi Sayısı

12 people

Created with Sketch.

Diller

___

Tur Detayı

9 Temmuz 2022: Akşam uçuşumuzla Moğolistan’ın başkenti Ulan Batur’a hareket. 10 Temmuz 2022: Sabah Ulanbatur’a varış. Rehberimiz tarafından havalimanına karşılanıp otele yerleşme ve kısa bir dinlenme. Otelde öğle yemeğimizi yedikten sonra şehri gezmeye başlıyoruz. İlk önce Sukhbator meydanı ve heykeli, Parlamento binası ve Cengiz Han heykellerini ziyaret ettikten sonra Parlamento... Devamı

9 Temmuz 2022: Akşam uçuşumuzla Moğolistan’ın başkenti Ulan Batur’a hareket.

10 Temmuz 2022: Sabah Ulanbatur’a varış. Rehberimiz tarafından havalimanına karşılanıp otele yerleşme ve kısa bir dinlenme. Otelde öğle yemeğimizi yedikten sonra şehri gezmeye başlıyoruz. İlk önce Sukhbator meydanı ve heykeli, Parlamento binası ve Cengiz Han heykellerini ziyaret ettikten sonra Parlamento binası içerisinde bulunan Devlet müzesini gezeceğiz. Ardından Moğolistan Milli Tarih Müzesini gezeceğiz. Daha sonra Zafer tepesi, Budist heykeli görüp Şamanist mekânı ziyaret edeceğiz. Ardından Ulanbatur şehir manzarasını seyrettikten sonra Göçebe Moğol Geleneksel restoranında Moğol akşam yemeklerini yiyeceğiz. Akşam konaklama şehirde otelimizde olacak.

11 Temmuz 2022: Sabah otelde kahvaltımızı yaptıktan sonra Tonyukuk’a doğru yola koyulacağız. Yol üstünde bir Kazak köyü ziyareti yapıp Kartalcı otağını ziyaret edeceğiz. Ziyaretimizde kartalla fotoğraf çektirip ardından Dünya Rekorlar Kitabı olan Guiness’te yer alan dünyanın en büyük atlı heykeli olan Bozkırda Cengiz Han Heykelini görecek ve Arkeoloji müzesini ziyaret edeceğiz. Ardından Ulu Göktürk Veziri Bilge Tonyukuk Abidelerini ziyaret edeceğiz. Abideleri ziyaretimizden sonra kamp ziyareti yaparak bizler için hazırlanan Beşparmak yemeğimizi ve kımızı içeceğiz. Daha sonra dönüş yoluna geçerek şehre geri döneceğiz. Akşam yemeğimizi yedikten sonra otelde konaklama.

12 Temmuz 2022: Sabah otelimizde kahvaltımızı yaptıktan sonra Karakum’a doğru yola koyulacağız. 3 saatlik bir yolculuk sonrası öğle yemeğinde sizler için hazırlamış olduğumuz lokal yemekleri ikram edeceğiz. Daha sonra Karakum’da yer alan Erdene Zuu Manastırını gezeceğiz. Buradan 800. Yıl anıt tepeye geçerek Karakum müzesini ziyaret edeceğiz. Daha sonra Karabalgasun şehir kalıntılarını gezeceğiz. Akşam yemeğimizi yedikten sonra konaklama ger çadırlarımızda (yurtlar) olacak.

13 Temmuz 2022: Yurtlarda sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Bilge Kağan yolu üzerinde yer alan Orhun Vadisi Bilge Kağan müzesini ziyaret edeceğiz. Daha sonra buradaki tören çadırında Moğol milli öğle yemeklerini yiyeceğiz. Ardından Ogi gölüne gideceğiz. Buradaki göl kenarında yürüyüş yapıp ata bineceğiz. Daha sonra göl balığından oluşan akşam yemeğimizi yedikten sonra Tsaidam kampına giderek Şaman ayinine katılacağız. Konaklama buradaki kampımızda olacak.

14 Temmuz 2022: Sabah kampımızda kahvaltımızı yaptıktan sonra yolumuzun üzerinde yer alan Elsen Tasarkhai çöl uzantısını ve minik çölü göreceğiz. Şehre dönerek dünyaca ünlü Naadam festivaline katılacak ve keyifli zaman geçireceğiz. Daha sonra şehir merkezine gelerek burada alışveriş için serbest zaman yapacağız. Akşam yemeğimizde Moğol Foklor gösterisine katılacağız. Konaklama otelimizde olacak.

15 Temmuz 2022: Sabah otelimizde kahvaltı sonrası serbest zaman ve ülkemize dönüş için havaalanına transfer.

 

Programa Dahil Olan Hizmetler: 

 • Tüm konaklamalar ve sabah kahvaltıları
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Klimalı araçlarla havaalanı ve gezilecek yerler transferleri
 • Müze, gösteri ve gezilecek yerler giriş ücretleri
 • Kartal gösterisi ücreti
 • Moğol folklor ve müzik gecesi
 • At safari
 • Çay ikramları
 • Taze meyve ikramları
 • Seyahat  sigortası
 • Her gün 1 şişe su

 

Programa Dahil Olmayan Hizmetler:

 • İstanbul – Ulanbatur – İstanbul uçuşu
 • Yurt dışı çıkış harcı

 

Tur ücreti: 1280 $

 

Tur ücreti, 2 kişi paylaşımlı oda da tek kişi ücretidir. Single oda farkı 120 $‘dır..

Ödeme şekli: Nakit ödemede tur ücretinin yarısı ön kaparo olarak ödenecek, diğer yarısı geziden 7 gün önce ödenerek tur ücreti tamamlanacaktır. Kredi kartı ile ödemelerde taksit imkânı vardır, lütfen bilgi isteyiniz.

10 kişi üzeri ve grup indirimi için lütfen arayınız.

 

**Moğolistan Turu gezimiz Türsab  Belge No: 6951 nolu A grubu seyahat acentası  Mazi Tur tarafından gerçekleştirilecektir.

Rota Danışmanı: Keşfettur

 

Mail: cuneyt@kesfettur.com

Tel & Whatsapp: +90 532 647 8907     Ofis Tel: +90 282 263 4888

 

 

TURUMUZ HAKKINDA BİLGİLENDİRME

 

Turumuzdan 72 saat önce mutlaka Covid 19 testi yapılmış olması ve belgenin ibrazı gerekmektedir. 

Turumuz 14 kişi ile sınırlıdır.

Yurtdışı gezilerde en az 6 ay geçerli pasaport ve en az 4 boş sayfa olması mecburidir, aksi sorumluluk katılımcıya aittir. Hiçbir şekilde yırtık ya da deforme olmuş pasaportlar ile ülkeye giriş yapılamamaktadır.

Moğolistan turumuzda vize gerekmemektedir.

Gerekli görüldüğü durumlarda tur güzergâhının içeriği aynı kalmak koşuluyla değişiklik sağlanabilir.

Turumuzda hiçbir ekstra ücret toplanmamaktadır.

Turumuzda bahşiş verme zorunluluğu yoktur. Lakin sizlerin inisiyatifinde vereceğiniz bahşiş alacağınız hizmet kalitenizi yükseltebilecektir.

Turumuz İstanbul Havalimanında başlayıp son bulmaktadır. Bu zaman haricindeki tüm sorumluluk katılımcıya aittir. Lütfen uçuştan 4 saat önce havalimanında sizlere belirtilen toplanma alanında hazır olunuz. Herhangi bir sebepten dolayı ülkeye giriş yapamayan yolculunun sorumluluğu kendisine aittir.

Bu destinasyonda gidilen şehirlerde yer alan konaklama tesislerin standartları, ülkemiz otel standartlarına ulaşmadığı gözlenmektedir.

Konaklayacağınız otellerde check in işlemleriniz tur liderimiz tarafından yapılacaktır. Lütfen bu süreçte otel lobisinde dinlenebilirsiniz. Oda kartlarınızı sizlere iletirken otel ve program hakkında sizlere intro verecektir.

Tur programımızda dahil olan hizmetlerimizden olan otelden alınan sabah kahvaltılarında, ülkenin kahvaltı kültürü olan yiyecekler ya da reçel, ekmek, tereyağı, çay / kahve ile taze meyveden oluşan continental kahvaltı olarak adlandırılan kahvaltı türü verilmektedir.

Serbest zamanlarda gruptan ayrı olarak bir plan yaparsanız tur liderimizi bilgilendirmeyi unutmayınız.

İki kişi paylaşımlı odalarda lütfen oda arkadaşınızı rahatsız edecek davranışlardan kaçınınız.

Tur araçlarımızda sigara içilmemektedir, lütfen ısrar etmeyiniz.

Tur programlarında sizlere iletilen zamanlamaya lütfen özenle uyunuz.

Fotoğraf çekilmemesi konusunda sizlere yapılan uyarılara lütfen riayet ediniz.

Lütfen gezilerimiz sırasında çöplerimizi çöp kutularına atmaya özen gösteriniz.

Turda herhangi bir olumsuz durum yaşamamanız için önemli ziynet eşyalarınızı lütfen yanınıza almayınız.

Katılmadığınız müze ya da bir etkinliğin ücret iadesi yapılmamaktadır.

Hava ve yol şartlarına göre programda değişiklik yapılabilme hakkımız vardır. Değişiklik yapılan programda hiçbir eksiltme yapılmadan ilerlenecektir.

Tüketici kendisine tur boyunca hizmet verecek olan tur lideri, rehber, tesis, ulaşım aracı yetkilisinin bildirdiği kurallara uyacağını ve üçüncü kişilerin can, mal ve huzuruna saygı duyacağını, aksi bir durumda hizmeti haklı nedenle alamayacağına ve iade hakkının bulunmadığını kabul etmektedir.

Tüketicinin turun başlamasına 30 gün kalan süreye kadar iptal ve değişiklik istemesi durumunda ücretin tamamı iade edilir. Tüketicinin turun başlangıç tarihinden 21 gün öncesi iptal ya da değişiklik olması durumundan tur bedelinin % 35’i ödenmek zorundadır. 10 günden az bir süre kala turun iptali durumunda tur ücretinin tamamı tahsil edilecektir.

Acentemiz konaklama tesislerinde oda seçimi konusunda tüketicinin taleplerini ilgili tesise iletir; ancak talebin yerine geleceği konusunda garanti veremez. Otele varış günü odalar saat 14.00’ten önce tüketicilere teslim edilemez. Otelden ayrılış günü tüketicilerin en geç 11.00’e kadar odalarını boşaltmaları gerekmektedir.

Acentemiz gezi kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçlarını, hareket saatlerini ve bunların hareket yerlerini programda belirtilen standartlara bağlı kalmak koşuluyla tüketiciye bildirim yapılması suretiyle değiştirme hakkına sahiptir. Kayıt esnasında verilen tur programları taslak, genel programlardır. Tur programı araçta tüm katılımcılara bir dosya halinde verilmektedir. Tur programlarında belirtilen gezilerin organize edileceği günler rehberlerin inisiyatifi ile değiştirilebilir. Tüketici toplam gezi süresindeki gecelemenin kısaltılmaması ve kalınacak tesislerin sınıf ve kategorilerinde değişiklik yapılmaması halinde gezi şartlarının yerine getirilmiş olduğunu kabul eder.

İptal durumunda para iadesinin tamamı (Türk lirası, Euro ya da Dolar) aynı ödeme şeklinde iade edilecektir. Kredi kartı ile yapılan işlemlerde banka kuralları geçerli olacaktır.

Turu satın alan kişi turu istediği bir kişiye tüm haklarıyla devredebilir. Buradan doğacak ilave ödemeleri ödemekle yükümlüdür.

Organizasyonlarımızda tur liderine uymak zorundasınız. Turun gidişatını bozacak ya da diğer katılımcıları huzursuz edecek davranışlarda bulunduğunuz taktirde, başkalarının sağlığını tehlikeye attığınız durumlarda tur hakkınızı kaybeder ve turla ilişkiniz düzenlenen rapor ile kesilir. Bu durumda tazminat hakkınız yoktur.

Acentemizin düzenlemiş olduğu herhangi bir gezi, tur ve organizasyon sırasında çekilen fotoğraf, kamera görüntüsü, görsel materyaller ile ilgili tanıtım ve reklam gibi her türlü pazarlama yöntemi için kullanılabilir, bu tanıtımlarda görüntüsü bulunan kişiler görüntüden dolayı hak talep edemez.

Tur başlangıcında ya da devamında engel teşkil eden yol engeli, hava koşulları, grev ya da ülkesel kaynaklanacak ön görülmez hallerde dolayı turu iptal ya da tehir edilebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

 

Keşfetmeniz dileğiyle.

 

 

SEVGİLER

 

CÜNEYT DURHAN

     KEŞFETTUR

Less

-

-

Tour's Location

Yorumlar

0/5
İnceleme 0 Yorum
Konaklama
0 /5
Destinasyon
0 /5
Tur Hizmeti
0 /5
Yeme İçme
0 /5
Hizmetler
0 /5
Yorumlardan 1 - 0 arası 0 gösteriliyor

Yorumlarınızı Bekliyoruz

Created with Sketch.
from $0,00 per person

Size Önerdiğimiz Turlar

Yeni Turlardan Haberdar Olun

Gelen Kutunuzu Lütfen Kontrol Edin