from $720,00
Göster

24-30 Ocak 2021 – Kırgızistan Kış Turu (GERÇEKLEŞTİ)

0/5
Created with Sketch.

Süre

5 gece 6 gün

Created with Sketch.

Tur Tipi

Gezi

Created with Sketch.

Kişi Sayısı

12 people

Created with Sketch.

Diller

___

Tur Detayı

25 Ocak 2021: Sabahın erken saatlerinde Bişkek havaalanında karşılanıp buradan sabah kahvaltısını yapmak için şehir merkezine geçeceğiz. Buradan 1 saat uzaklıktaki Karahanlıların başkenti olan Balasagun şehri kalıntılarına gideceğiz. Buradan 1.5 saatlik uzaklıktaki Çoñ-Kemin vadisine yolculuk yapacağız. Bizim için hazırlanacak misafir evinde odalarımızda dinleneceğiz. Öğle yemeğinden sonra karlı dağlarda kısa at safarisi... Devamı

25 Ocak 2021: Sabahın erken saatlerinde Bişkek havaalanında karşılanıp buradan sabah kahvaltısını yapmak için şehir merkezine geçeceğiz. Buradan 1 saat uzaklıktaki Karahanlıların başkenti olan Balasagun şehri kalıntılarına gideceğiz. Buradan 1.5 saatlik uzaklıktaki Çoñ-Kemin vadisine yolculuk yapacağız. Bizim için hazırlanacak misafir evinde odalarımızda dinleneceğiz. Öğle yemeğinden sonra karlı dağlarda kısa at safarisi yapacağız. Akşam yemeğinden sonra otelimizde dinleneceğiz.

26 Ocak 2021: Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra dünyanın ikinci büyüklükteki dağ gölüne doğru yola çıkacağız. Cayık yaylasına gelerek kartalla avcılık gösterisini izleyeceğiz. Kartalcı kartallarını nasıl eğittiğini ve onlarla nasıl avcılık yaptığını anlatılacak. Öğle yemeğini buradaki bir çiftlik evinde yiyeceğiz. Öğleden sonra Isık-Gölünün kıyısında yer alan yurt kampımıza giriş yapacağız. Akşama kadar serbest zaman yapacak ardından akşam yemeği sırasında yerli folklor konserini izleyeceğiz. Konaklama sobalı yurt çadırlarında olacak.

27 Ocak 2021: Sabah kahvaltımızı yapıp, Karakol şehrine doğru yola çıkacağız. Yolda Masal Kanyonlarına uğrayacağız ve kanyonu gezeceğiz. Ardından Ceti Ögüz vadisini gezeceğiz. Öğlen yemeğini yedikten sonra sıcak kaplıcalara gidip yüzeceğiz. Burada geçireceğimiz keyifli zamandan sonra akşam yemeğine geçecek ve daha sonra otelimizde dinleneceğiz.

28 Ocak 2021: Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Karakol vadisinde yürüyüş yapacağız. Öğlen doğada sıcak çay ve kahve eşliğinde piknik yapıyoruz. Daha sonra şehir turu yaparak Dungan Müslümanlarının çivisiz camisini ve şehirdeki tarihi ahşap Rus Ortodox kilisesini gezeceğiz. Öğleden sonra otelimize gelerek sauna keyfini çıkartacağız. Akşam yemeği ve otelde konaklama.

29 Ocak 2021: Sabah kahvaltısından sonra Bişkek’e uzun yolculuk yapacağız. Çolpon-Ata şehrinde öğlen yemeği sonrası başkent Bişkek’e varıp otelimize yerleşeceğiz. Buradan Cengiz Aymatov anıt mezarını ziyaret edip kısa bir şehir turu yapacağız. Şehir turunda şehrin en büyük parklarını, Orta Asyanın en büyük meydanlarından Ala-too meydanını göreceğiz. Ardından akşam veda yemeği yiyip otelimize dinlenmeye çekileceğiz.

30 Ocak 2021: Sabah erken havaalanına transfer.

 

Programa dahil olanlar:

 • 4 gece otel ve 1 gece yurtlarda konaklama ve kahvaltı ücreti
 • İlk gün varış kahvaltısı
 • Belirtilen öğle ve akşam yemekleri
 • Havalimanında karşılama, geliş ve gidiş havalimanı transferleri
 • Belirtilen müzelerin giriş ücretleri
 • At safari turu
 • Kartal gösterisi ücreti
 • Kırgız Folk Gösterisi
 • Sauna ücreti
 • Tur boyunca Türkçe ve İngilizce rehberlik
 • Navat’ta final yemeği
 • Kahve ikramları
 • Her gün 1 şişe kapalı su
 • Seyahat sigortası

  

Program dahil olmayanlar:

 • İstanbul – Bişkek – İstanbul uçak bileti
 • Yurtdışı Çıkış Harcı

 

Tur Ücreti : 720 $

Tur ücreti, 2 kişi paylaşımlı oda da tek kişi ücretidir. Single oda farkı 120 $’dır.

Ödeme şekli: Nakit ödemede tur ücretinin yarısı ön kaparo olarak ödenecek, diğer yarısı geziden 7 gün önce ödenerek tur ücreti tamamlanacaktır. Kredi kartı ile ödemelerde taksit imkânı vardır, lütfen bilgi isteyiniz. 

Rota Danışmanı: Keşfettur

*Kırgızistan Turu gezimiz Türsab Belge No: 6951 nolu A grubu seyahat acentası Mazi Tur tarafından gerçekleştirilecektir.

İletişim Bilgilerimiz:

Mail: cuneyt@kesfettur.com

Tel & Whatsapp: +90 532 647 8907         Ofis Tel: +90 282 263 4888

 

                            TURUMUZ HAKKINDA BİLGİLENDİRME

 

 Turumuzdan 72 saat önce mutlaka Covid 19 testi yapılmış olması ve belgenin ibrazı gerekmektedir. 

Turumuz 12 kişi ile sınırlıdır.

Yurtdışı gezilerde en az 6 ay geçerli pasaport ve en az 4 boş sayfa olması mecburidir, aksi sorumluluk katılımcıya aittir. Hiçbir şekilde yırtık ya da deforme olmuş pasaportlar ile ülkeye giriş yapılamamaktadır.

Kırgızistan turunda tüm pasaportlar vizeden muaftır.

Gerekli görüldüğü durumlarda tur güzergâhının içeriği aynı kalmak koşuluyla değişiklik sağlanabilir.

Turumuzda hiçbir ekstra ücret toplanmamaktadır.

Turumuzda bahşiş verme zorunluluğu yoktur. Lakin sizlerin inisiyatifinde vereceğiniz bahşiş alacağınız hizmet kalitenizi yükseltebilecektir.

Turumuz İstanbul Havalimanında başlayıp son bulmaktadır. Bu zaman haricindeki tüm sorumluluk katılımcıya aittir. Lütfen uçuştan 4 saat önce havalimanında sizlere belirtilen toplanma alanında hazır olunuz. Herhangi bir sebepten dolayı ülkeye giriş yapamayan yolculunun sorumluluğu kendisine aittir.

Bu destinasyonda gidilen şehirlerde yer alan konaklama tesislerin standartları, ülkemiz otel standartlarına ulaşmadığı gözlenmektedir.

Konaklayacağınız otellerde check in işlemleriniz tur liderimiz tarafından yapılacaktır. Lütfen bu süreçte otel lobisinde dinlenebilirsiniz. Oda kartlarınızı sizlere iletirken otel ve program hakkında sizlere intro verecektir.

Tur programımızda dahil olan hizmetlerimizden olan otelden alınan sabah kahvaltılarında, ülkenin kahvaltı kültürü olan yiyecekler ya da reçel, ekmek, tereyağı, çay / kahve ile taze meyveden oluşan continental kahvaltı olarak adlandırılan kahvaltı türü verilmektedir.

Serbest zamanlarda gruptan ayrı olarak bir plan yaparsanız tur liderimizi bilgilendirmeyi unutmayınız.

İki kişi paylaşımlı odalarda lütfen oda arkadaşınızı rahatsız edecek davranışlardan kaçınınız.

Tur araçlarımızda sigara içilmemektedir, lütfen ısrar etmeyiniz.

Tur programlarında sizlere iletilen zamanlamaya lütfen özenle uyunuz.

Fotoğraf çekilmemesi konusunda sizlere yapılan uyarılara lütfen riayet ediniz.

Lütfen gezilerimiz sırasında çöplerimizi çöp kutularına atmaya özen gösteriniz.

Turda herhangi bir olumsuz durum yaşamamanız için önemli ziynet eşyalarınızı lütfen yanınıza almayınız.

Katılmadığınız müze ya da bir etkinliğin ücret iadesi yapılmamaktadır.

Hava ve yol şartlarına göre programda değişiklik yapılabilme hakkımız vardır. Değişiklik yapılan programda hiçbir eksiltme yapılmadan ilerlenecektir.

Tüketici kendisine tur boyunca hizmet verecek olan tur lideri, rehber, tesis, ulaşım aracı yetkilisinin bildirdiği kurallara uyacağını ve üçüncü kişilerin can, mal ve huzuruna saygı duyacağını, aksi bir durumda hizmeti haklı nedenle alamayacağına ve iade hakkının bulunmadığını kabul etmektedir.

Tüketicinin turun başlamasına 30 gün kalan süreye kadar iptal ve değişiklik istemesi durumunda ücretin tamamı iade edilir. Tüketicinin turun başlangıç tarihinden 21 gün öncesi iptal ya da değişiklik olması durumundan tur bedelinin % 35’i ödenmek zorundadır. 10 günden az bir süre kala turun iptali durumunda tur ücretinin tamamı tahsil edilecektir.

Acentemiz konaklama tesislerinde oda seçimi konusunda tüketicinin taleplerini ilgili tesise iletir; ancak talebin yerine geleceği konusunda garanti veremez. Otele varış günü odalar saat 14.00’ten önce tüketicilere teslim edilemez. Otelden ayrılış günü tüketicilerin en geç 11.00’e kadar odalarını boşaltmaları gerekmektedir.

Acentemiz gezi kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçlarını, hareket saatlerini ve bunların hareket yerlerini programda belirtilen standartlara bağlı kalmak koşuluyla tüketiciye bildirim yapılması suretiyle değiştirme hakkına sahiptir. Kayıt esnasında verilen tur programları taslak, genel programlardır. Tur programı araçta tüm katılımcılara bir dosya halinde verilmektedir. Tur programlarında belirtilen gezilerin organize edileceği günler rehberlerin inisiyatifi ile değiştirilebilir. Tüketici toplam gezi süresindeki gecelemenin kısaltılmaması ve kalınacak tesislerin sınıf ve kategorilerinde değişiklik yapılmaması halinde gezi şartlarının yerine getirilmiş olduğunu kabul eder.

İptal durumunda para iadesinin tamamı (Türk lirası, Euro ya da Dolar) aynı ödeme şeklinde iade edilecektir. Kredi kartı ile yapılan işlemlerde banka kuralları geçerli olacaktır.

Turu satın alan kişi turu istediği bir kişiye tüm haklarıyla devredebilir. Buradan doğacak ilave ödemeleri ödemekle yükümlüdür.

Organizasyonlarımızda tur liderine uymak zorundasınız. Turun gidişatını bozacak ya da diğer katılımcıları huzursuz edecek davranışlarda bulunduğunuz taktirde, başkalarının sağlığını tehlikeye attığınız durumlarda tur hakkınızı kaybeder ve turla ilişkiniz düzenlenen rapor ile kesilir. Bu durumda tazminat hakkınız yoktur.

Acentemizin düzenlemiş olduğu herhangi bir gezi, tur ve organizasyon sırasında çekilen fotoğraf, kamera görüntüsü, görsel materyaller ile ilgili tanıtım ve reklam gibi her türlü pazarlama yöntemi için kullanılabilir, bu tanıtımlarda görüntüsü bulunan kişiler görüntüden dolayı hak talep edemez.

Tur başlangıcında ya da devamında engel teşkil eden yol engeli, hava koşulları, grev ya da ülkesel kaynaklanacak ön görülmez hallerde dolayı turu iptal ya da tehir edilebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

 

SEVGİLER

CÜNEYT DURHAN

    KEŞFETTUR

 

 

 

Less

-

-

Tour's Location

Yorumlar

0/5
İnceleme 0 Yorum
Konaklama
0 /5
Destinasyon
0 /5
Tur Hizmeti
0 /5
Yeme İçme
0 /5
Hizmetler
0 /5
Yorumlardan 1 - 0 arası 0 gösteriliyor

Yorumlarınızı Bekliyoruz

Created with Sketch.
from $720,00 per person

Size Önerdiğimiz Turlar

Yeni Turlardan Haberdar Olun

Gelen Kutunuzu Lütfen Kontrol Edin