from $850,00
Göster

20-27 Mart 2022 Nevruz Özbekistan Kırgızistan Turu

0/5
Created with Sketch.

Süre

5 gece 6 gün

Created with Sketch.

Tur Tipi

Gezi

Created with Sketch.

Kişi Sayısı

12 people

Created with Sketch.

Diller

___

Tur Detayı

20 Mart 2022:  Sabah erken saatlerinde Özbekistanın başkenti Taşkent'e indikten sonra kahvaltı için nefis bir mekana geçip kahvaltı edeceğiz ve ardından şehir gezisine başlayacağız. İmam Komplex, Broadway caadesi ve Kukeldash medresesini gezdikten sonra Beş Kazanda Özbek pilavıyla tanışacağız.. Ardından akşam Afrasiab hızlı trenlerle Buhara'ya yolculuk. Gece Buhara'da otelimizde konaklama. 21... Devamı

20 Mart 2022:  Sabah erken saatlerinde Özbekistanın başkenti Taşkent’e indikten sonra kahvaltı için nefis bir mekana geçip kahvaltı edeceğiz ve ardından şehir gezisine başlayacağız. İmam Komplex, Broadway caadesi ve Kukeldash medresesini gezdikten sonra Beş Kazanda Özbek pilavıyla tanışacağız.. Ardından akşam Afrasiab hızlı trenlerle Buhara’ya yolculuk. Gece Buhara’da otelimizde konaklama.

21 Mart 2022: Sabah otelimizde erken kahvaltımızı ettikten sonra  şehir turuna başlayarak Chour Minor, Kukeldash medresesi, Kalyan Minaresi, Mir-i Arab Medresesi, Abdülaziz ve Uluğ Bey Medreseleri, Lyab-i Hauz gezeceğiz. Ayrıca tarihi şehir merkezinde halı dokuma ve bıçak yapım atölyelerini ziyaret edeceğiz. Nevruz etkinliklerine katılıp ardından akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde olacak.

22 Mart 2022: Sabah otelimizde kahvaltı ettikten sonra Semerkand’a hareket ve otele yerleştikten sonra rehberli gezimize başlayacağız. Tarihi Ragistan meydanı, Gur-i Emir, Bibi Hanım Cami, Sahah-i Zinda, Karimov Cami, Tille Kari medresesi, Şirdor medresesi, Ulubey Rasathanesi ve Lokal pazarı gezip şehir gezimizi tamamlayacağız. Akşam yemeği sonrası ışık oyunlarını izlemek için Registan meydanına geçeceğiz. Daha sonrasında konaklama otelimizde olacak.

23 Mart 2022:  Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra aracımızla başkente dönüş yapıp havalimanına geçeceğiz ve işlemlerimizin ardından Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’e uçacağız. Akşam yemeğinde Kırgız devlet sanatçılarımızın gösterisinden sonrasında otelimizde konaklama.

24 Mart 2022: Sabah otelimizde kahvaltı sonrası rehberli şehir turumuz başlıyor. Alma market, hediye pazarı, şehir parkları, Ala-too meydanı, Sanat galerisi ve Oş pazarını gezdikten sonra akşam yemeğimize geçeceğiz. Akşam konaklama Bişkek’te otelimizde olacak.

25 Mart 2022: Sabah kahvaltı sonrası ilk durağımız Karahanlıların ilk merkezi Burana ve Bal Bal mezar taşları olacak. Buradan Bökenbaya kasabasına giderek, Issık gölü kenarındaki yurt kampımıza yerleşeceğiz. Akşam yemeği sonrası Komuz gösterilerimizi izleyecek ve dinlenmeye çekileceğiz.

26 Mart 2022: Sabah kahvaltı sonrası Karakol şehrine yolculuk olacak. İlk durağımız kartal avcılığı gösterisi. Kartalların nasıl avlandığını görüp okçuluk denemelerini yapacağız. Daha sonra Tanrı dağları eteklerinde at bineceğiz. Ardından Karakol şehri yakınında Aksu vadisinde açık havada termal sulara gireceğiz. Akşam dungan yemeği sonrası konaklama Karakolda otelimizde olacak.

27 Mart 2022: Sabah otelimizde erken ayrılıp Karakolda Rus Ortodoks kilisesi, Dungan cami ve Jedi Öguz vadisini ziyaret ettikten sonra başkente dönüş yapacağız. Ardından akşam yemeğimizi yedikten sonra akşam havalimanına transfer ve ülkemize döneceğiz.

 

Programa Dahil Olan Hizmetler: 

 • Tüm konaklamalar ve sabah kahvaltıları
 • Taşkent ilk gün varış kahvaltısı
 • İki ülke Türkçe rehberlik hizmeti
 • Klimalı araçlarla havaalanı ve gezilecek yerler transferleri
 • Hızlı tren bilet ücretleri
 • Müze, gösteri, Milli park ve gezilecek yerler giriş ücretleri
 • Kırgız gecesi komuz gösterisi (ikramlıdır)
 • Kırgız folk sanatçı etkinliği
 • Termal su giriş ücretleri
 • Kartal avcılık gösterisi ücreti
 • At turu ücreti
 • Akşam yemekleri
 • Çay kahve ikramları
 • Taze meyve ikramları
 • Seyahat sigortası
 • Her gün 1 şişe su

 

Programa Dahil Olmayan Hizmetler:

 • İstanbul – Taşkent / Bişkek İstanbul  gidiş dönüş uçak bileti
 • Taşkent – Bişkek ara uçuş
 • Yurt dışı çıkış harcı

 

 

 

Tur ücreti: 1135 $

 

Tur ücreti, 2 kişi paylaşımlı oda da tek kişi ücretidir. Single oda farkı 160 $’dır. Single oda sadece otel konaklamasında geçerlidir.

Ödeme şekli: Nakit ödemede tur ücretinin yarısı ön kaparo olarak ödenecek, diğer yarısı geziden 7 gün önce ödenerek tur ücreti tamamlanacaktır. Kredi kartı ile ödemelerde taksit imkanı vardır, lütfen bilgi isteyiniz.

 

10 kişi üzeri ve grup indirimi için lütfen arayınız.

**Özbekistan ve Kırgızistan Turu Keşfettur rota danışmanlığı, gezi liderliği ve Türsab A grubu 6951 Belge Nolu Seyahat Acentası  Mazi Tur tarafından gerçekleştirilecektir.            

 

Web: www.kesfettur.com

Mail: cuneyt@kesfettur.com

Tel & Whatsapp: +90 532 647 8907     Ofis Tel: +90 282 263 4888

 

  

 

TURUMUZ HAKKINDA BİLGİLENDİRME

 

Özbekistan için turumuzdan 72 saat önce mutlaka Covid 19 testi yapılmış olması ve belgenin ibrazı gerekmektedir. Kırgızistan için aşı kartları olması halinde pcr testi gerekmemektedir. 

Turumuz 12 kişi ile sınırlıdır.

Yurtdışı gezilerde en az 6 ay geçerli pasaport ve en az 4 boş sayfa olması mecburidir, aksi sorumluluk katılımcıya aittir. Hiçbir şekilde yırtık ya da deforme olmuş pasaportlar ile ülkeye giriş yapılamamaktadır.

Özbekistan ziyaretimizde ülkeye girişte vize istenmemektedir.

Gerekli görüldüğü durumlarda tur güzergâhının içeriği aynı kalmak koşuluyla değişiklik sağlanabilir.

Turumuzda hiçbir ekstra ücret toplanmamaktadır.

Turumuzda bahşiş verme zorunluluğu yoktur. Lakin sizlerin inisiyatifinde vereceğiniz bahşiş alacağınız hizmet kalitenizi yükseltebilecektir.

Turumuz İstanbul Havalimanında başlayıp son bulmaktadır. Bu zaman haricindeki tüm sorumluluk katılımcıya aittir. Lütfen uçuştan 4 saat önce havalimanında sizlere belirtilen toplanma alanında hazır olunuz. Herhangi bir sebepten dolayı ülkeye giriş yapamayan yolculunun sorumluluğu kendisine aittir.

Bu destinasyonda gidilen şehirlerde yer alan konaklama tesislerin standartları, ülkemiz otel standartlarına ulaşmadığı gözlenmektedir.

Konaklayacağınız otellerde check in işlemleriniz tur liderimiz tarafından yapılacaktır. Lütfen bu süreçte otel lobisinde dinlenebilirsiniz. Oda kartlarınızı sizlere iletirken otel ve program hakkında sizlere intro verecektir.

Tur programımızda dahil olan hizmetlerimizden olan otelden alınan sabah kahvaltılarında, ülkenin kahvaltı kültürü olan yiyecekler ya da reçel, ekmek, tereyağı, çay / kahve ile taze meyveden oluşan kontinental kahvaltı olarak adlandırılan kahvaltı türü verilmektedir.

Serbest zamanlarda gruptan ayrı olarak bir plan yaparsanız tur liderimizi bilgilendirmeyi unutmayınız.

İki kişi paylaşımlı odalarda lütfen oda arkadaşınızı rahatsız edecek davranışlardan kaçınınız.

Tur araçlarımızda sigara içilmemektedir, lütfen ısrar etmeyiniz.

Tur programlarında sizlere iletilen zamanlamaya lütfen özenle uyunuz.

Fotoğraf çekilmemesi konusunda sizlere yapılan uyarılara lütfen riayet ediniz.

Turda herhangi bir olumsuz durum yaşamamanız için önemli ziynet eşyalarınızı lütfen yanınıza almayınız.

Katılmadığınız müze ya da bir etkinliğin ücret iadesi yapılmamaktadır.

Hava ve yol şartlarına göre programda değişiklik yapılabilme hakkımız vardır. Değişiklik yapılan programda hiçbir eksiltme yapılmadan ilerlenecektir.

Tüketici kendisine tur boyunca hizmet verecek olan tur lideri, rehber, tesis, ulaşım aracı yetkilisinin bildirdiği kurallara uyacağını ve üçüncü kişilerin can, mal ve huzuruna saygı duyacağını, aksi bir durumda hizmeti haklı nedenle alamayacağına ve iade hakkının bulunmadığını kabul etmektedir.

Tüketicinin turun başlamasına 30 gün kalan süreye kadar iptal ve değişiklik istemesi durumunda ücretin tamamı iade edilir. Tüketicinin turun başlangıç tarihinden 21 gün öncesi iptal ya da değişiklik olması durumundan tur bedelinin % 35’i ödenmek zorundadır. 10 günden az bir süre kala turun iptali durumunda tur ücretinin tamamı tahsil edilecektir.

Acentemiz konaklama tesislerinde oda seçimi konusunda tüketicinin taleplerini ilgili tesise iletir; ancak talebin yerine geleceği konusunda garanti veremez. Otele varış günü odalar saat 14.00’ten önce tüketicilere teslim edilemez. Otelden ayrılış günü tüketicilerin en geç 11.00’e kadar odalarını boşaltmaları gerekmektedir.

Acentemiz gezi kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçlarını, hareket saatlerini ve bunların hareket yerlerini programda belirtilen standartlara bağlı kalmak koşuluyla tüketiciye bildirim yapılması suretiyle değiştirme hakkına sahiptir. Kayıt esnasında verilen tur programları taslak, genel programlardır. Tur programı araçta tüm katılımcılara bir dosya halinde verilmektedir. Tur programlarında belirtilen gezilerin organize edileceği günler rehberlerin inisiyatifi ile değiştirilebilir. Tüketici toplam gezi süresindeki gecelemenin kısaltılmaması ve kalınacak tesislerin sınıf ve kategorilerinde değişiklik yapılmaması halinde gezi şartlarının yerine getirilmiş olduğunu kabul eder.

İptal durumunda para iadesinin tamamı ( Türk lirası, Euro ya da Dolar ) aynı ödeme şeklinde iade edilecektir. Kredi kartı ile yapılan işlemlerde banka kuralları geçerli olacaktır.

Turu satın alan kişi turu istediği bir kişiye tüm haklarıyla devredebilir. Buradan doğacak ilave ödemeleri ödemekle yükümlüdür.

Organizasyonlarımızda tur liderine uymak zorundasınız. Turun gidişatını bozacak ya da diğer katılımcıları huzursuz edecek davranışlarda bulunduğunuz taktirde, başkalarının sağlığını tehlikeye attığınız durumlarda tur hakkınızı kaybeder ve turla ilişkiniz düzenlenen rapor ile kesilir. Bu durumda tazminat hakkınız yoktur.

Acentemizin düzenlemiş olduğu herhangi bir gezi, tur ve organizasyon sırasında çekilen fotoğraf, kamera görüntüsü, görsel materyaller ile ilgili tanıtım ve reklam gibi her türlü pazarlama yöntemi için kullanılabilir, bu tanıtımlarda görüntüsü bulunan kişiler görüntüden dolayı hak talep edemez.

Tur başlangıcında ya da devamında engel teşkil eden yol engeli, hava koşulları, grev ya da ülkesel kaynaklanacak ön görülmez hallerde dolayı turu iptal ya da tehir edilebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

 

Birlikte keyifli geziler dileriz..

 

 

SEVGİLER

 

CÜNEYT DURHAN

KEŞFETTUR

Less

-

-

Tour's Location

Yorumlar

0/5
İnceleme 0 Yorum
Konaklama
0 /5
Destinasyon
0 /5
Tur Hizmeti
0 /5
Yeme İçme
0 /5
Hizmetler
0 /5
Yorumlardan 1 - 0 arası 0 gösteriliyor

Yorumlarınızı Bekliyoruz

Created with Sketch.
from $850,00 per person

Size Önerdiğimiz Turlar

Yeni Turlardan Haberdar Olun

Gelen Kutunuzu Lütfen Kontrol Edin